Nomineringer

DM Klassisk 2019

VK Ares og KSK, Rødovrehallen, 5-7 Apr 2019. 42 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på: Resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse i stævneåret eller året før.
For DM Klassisk fra 2018, er der specielle nomineringsregler der følger kravene til DM Klassisk, vedtaget ved Repræsentantskabsmødet 2017.
Kravene gælder kun for den åbne/Senior klasse.
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
63
Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 1 330 TSK Cup, Klassisk 2018
72
Erika M Andersen 1991(S) Sportshøjskolen 1 347.5 (63) TSK Cup, Klassisk 2018
84
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 1 387.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 2 310 AaSK Open, Klassisk 2018
84+
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 1 447.5 DM Klassisk 2018
Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 2 407.5 DM Klassisk 2018

Damer Junior
57
Sebine CM Nielsen 1999(J) Roskilde AK 1 267.5 DM Klassisk 2018

Damer Masters 1
72
Henriette V Nielsen 1977(M1) Pure PP 1 215 DM Klassisk 2018

Damer Masters 2
84+
Pia Skovborg 1963(M2) Roskilde AK 1 407.5 EM klassisk (master) 2018

Herrer Senior
74
Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 1 510 DM Klassisk 2018
83
Peter L Larsen 1990(S) Tårnby SK 1 592.5 TSK Cup, Klassisk 2018
Bo S Schmidt 1992(S) Roskilde AK 2 565 TSK Cup, Klassisk 2018
93
Joakim Jørgensen 1994(S) Roskilde AK 1 750 EM Klassisk 2018
Michael C Sibul 1990(S) Tårnby SK 2 542.5 TSK Cup, Klassisk 2018
105
Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen 1 687.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 2 675 AaSK Open, Klassisk 2018
120+
Thomas L Skovgaard 1989(S) Aarhus SVK 1 710 AaSK Open, Klassisk 2018
Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 2 642.5 TSK Cup, Klassisk 2018

Herrer Sub-Junior
66
Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M - - -
74
Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK - - -
83
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 375 (74) TSK Cup, Klassisk 2018
93
Simon B Hansen 2001(SJ) Odense BBC 1 515 NM Sub-Junior/Junior 2018

Herrer Junior
66
Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S - - -
74
Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 1 485 TSK Cup, Klassisk 2018
93
Rasmus H Winther 1996(J) Københavns SK 1 677.5 NM Sub-Junior/Junior 2018
Adam E Karsø 2000(J) Aarhus SVK - - -
105
Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 1 657.5 (93) EM Klassisk 2018
Nikolaj K Stidsen 1998(J) Pure PP - - -
120+
Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 1 730 NM Sub-Junior/Junior 2018

Herrer Masters 1
74
Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 1 467.5 (66) TSK Cup, Klassisk 2018
83
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 557.5 EM klassisk (master) 2018
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 2 510 TSK Cup, Klassisk 2018
93
Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC - - -

Herrer Masters 2
66
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 382.5 (59) TSK Cup, Klassisk 2018
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK - - -
83
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 1 487.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018
Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK 2 525 (93) DM i Styrkeløft 2018
93
Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 1 572.5 EM klassisk (master) 2018
120
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 1 560 DM Klassisk 2018

Herrer Masters 3
93
Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 1 485 DM i Styrkeløft 2018
105
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 1 420 DM Klassisk 2018

Herrer Masters 4
105
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 1 292.5 DM i Styrkeløft 2018


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt