Terminsliste


Terminslisten indeholder ikke længere internationale IPF og EPF stævner. Find dem på: IPF Calendar


Stævner og andre aktiviteter 2022

Oktober
Andre aktiviteter
 31-Danmarks Stærkeste 8.-klasse 2022Lokalt

December
Stævner
 3Finale, Divisionsturneringen, plan, nomineringer3-kampUdstyr+KlassiskS+JTSK/KSK
 9-11TSK Cup, Klassisk, plan, nomineringer3-kampKlassiskOpenTårnby SK
 9TSK Cup, Udstyr, plan, nomineringer3-kampUdstyrOpenTårnby SK
Andre aktiviteter
 -9Danmarks Stærkeste 8.-klasse 2022Lokalt

Stævner og andre aktiviteter 2023

Januar
Stævner
 211. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 211. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK
Andre aktiviteter
 28Træneruddannelse: Level 1 Styrkeløft, øst, dag 1Søborg
 29Træneruddannelse: Level 1 Styrkeløft, vest, dag 1Horsens

Februar
Stævner
 4HaSK Open3-kampKlassiskOpenHaderslev

Marts
Stævner
 4-5DM Styrkeløft (Senior, Sub-Junior, Junior og Masters)3-kampUdstyrS+SJ+J+MTårnby SK
Andre aktiviteter
 11Træneruddannelse: Level 1 Styrkeløft, vest, dag 2Horsens
 12Træneruddannelse: Level 1 Styrkeløft, øst, dag 2Søborg

April
Stævner
 1-2DM Klassisk (Sub-Junior, Junior og Masters)3-kampKlassiskSJ+J+MVK Kono
 22Jørgen Krog CupBænkpresUdstyr+KlassiskS+SJ+J+MKøbenhavns SK

Maj
Stævner
 20-21Aask Open, Udstyr3-kampUdstyrOpenAalborg SK
 20-21Aask Open, Klassisk3-kampKlassiskOpenAalborg SK

Juni
Stævner
 1DM Klassisk Open (Afholdes i DM ugen d.?)3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 172. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 172. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK

August
Stævner
 19-20SM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 19-20SM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 19-20SM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 19-20SM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 19-20JM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenGudenådalens SK
 19-20JM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenGudenådalens SK
 19-20JM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenGudenådalens SK
 19-20JM BænkpresBænkpresUdstyrOpenGudenådalens SK

September
Stævner
 23-24DM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MKøbenhavns SK

Oktober
Stævner
 213. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 213. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JHorsens SK

November
Stævner
 5DM Masters SquatSquatUdstyr+KlassiskMRoskilde
 5DM Masters DødløftDødløftUdstyr+KlassiskMRoskilde
 17-19TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby SK
 17-19TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby SK
 25-26DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MTårnby SK

December
Stævner
 2Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden



Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt