Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2020

September
Stævner
 24-VM Klassisk - AFLYST!3-kampKlassiskS+J+SJMinsk, Hviderusland
Andre aktiviteter
 30Workshop: DIFFredericia

Oktober
Stævner
 -4VM Klassisk - AFLYST!3-kampKlassiskS+J+SJMinsk, Hviderusland
 3-4NM Sub-Junior/Junior - AFLYST!3-kamp & BænkpresUdstyr+KlassiskSJ+JPornainen, Finland
 7-12VM Masters - AFLYST!3-kampUdstyrMNew Foundland, Canada
 8-18VM og EM Bænkpres - AFLYST!BænkpresUdstyr+KlassiskS+J+MEkaterinenburg, Rusland
 243. runde af Divisionsturneringen, Øst - AFLYST!3-kampUdstyr+KlassiskS+JTårnby
 243. runde af Divisionsturneringen, Vest - AFLYST!3-kampUdstyr+KlassiskS+JVidebæk (VSK og AKN)
Andre aktiviteter
 24Dommeruddannelse - Niveau BAarhus AK
 24Dommeruddannelse - Niveau AAarhus AK

November
Stævner
 1-7VM - AFLYST!3-kampUdstyrS+J+SJStavanger, Norge
 7DM Masters Squat - AFLYST!, nomineringerSquatUdstyrMTårnby
 7DM Masters Dødløft - AFLYST!, nomineringerDødløftUdstyrMTårnby
 13-15TSK Cup, Klassisk - AFLYST!, nomineringer3-kampKlassiskOpenTårnby
 13-15TSK Cup, Udstyr - AFLYST!, nomineringer3-kampUdstyrOpenTårnby
 21-22DM Bænkpres - AFLYST!, nomineringerBænkpresUdstyrS+SJ+J+MAalborg SK
 27-EM Klassisk - AFLYST!3-kampKlassiskS+J+SJWarszawa, Polen

December
Stævner
 -6EM Klassisk - AFLYST!3-kampKlassiskS+J+SJWarszawa, Polen
 4-6DM Klassisk - AFLYST!, nomineringer3-kampKlassiskS+SJ+J+MHorsens (HSK og DSF)
 5Finale, Divisionsturneringen - AFLYST!3-kampUdstyr+KlassiskS+JTårnby

Stævner og andre aktiviteter 2021

Januar
Stævner
 231. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 231. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Marts
Stævner
 6-7DM Styrkeløft (Senior, Sub-Junior, Junior og Masters)3-kampUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!
 10-14EM Masters Klassisk3-kampKlassiskMKaunas, Litauen

April
Stævner
 2-5DM Klassisk (Senior, Junior, Sub-Junior, Master)3-kampKlassiskS+SJ+J+MKSK/ARES
 24Jørgen Krog CupBænkpresKlassiskOpenVidebæk

Maj
Stævner
 3-9EM (Senior, Junior & Sub-Junior3-kampUdstyrS+J+SJMinsk, Hvide Rusland
 12-23VM BænkpresBænkpresUdstyr+KlassiskS+SJ+J+MAlmaty, Kazakhstan
 15-16Aask Open, Klassisk3-kampKlassiskOpenAaSK, Aalborg
 15-16Aask Open, Udstyr3-kampUdstyrOpenAaSK, Aalborg

Juni
Stævner
 12-20VM Klassisk3-kampKlassiskS+J+SJSun City, Sydafrika
 192. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 192. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Juli
Stævner
 7-11EM Masters3-kampUdstyrMPilzen, Tjekkiet

August
Stævner
 3-8EM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MPilzen, Tjekkiet
 21-22SM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22SM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22JM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22JM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 22-28VM Junior/Sub-Junior3-kampUdstyrSJ+JOradea, Rumænien

September
Stævner
 1NM Sub-Junior, Junior UKENDT DATO3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JSverige
 9-12Western European Champships3-kamp & BænkpresUdstyr+KlassiskOpenHamm, Luxemborg
 18-19JM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19JM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19SM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19SM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 25-26DM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MGudenådalen

Oktober
Stævner
 8-17VM Masters3-kampUdstyr+KlassiskMSt. Johns, Newfoundland
 233. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 233. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

November
Stævner
 7DM Masters SquatSquatUdstyrMRanders SM
 7DM Masters DødløftDødløftUdstyrMRanders SM
 15-21VM3-kampUdstyrOpenKiev, Ukraine
 19-21TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 19-21TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 27-28DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MTårnby

December
Stævner
 3-12EM3-kampUdstyrS+J+SJRiga, Letland
 4Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Alle internationale IPF stævner kan findes på: IPF Calendar

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt