Terminsliste


Stævner og andre aktiviteter 2020

Marts
Stævner
 7-8DM Styrkeløft, plan, nomineringer3-kampUdstyrS+SJ+J+MTårnby (TSK og KSK)
 11-15EM Klassisk, Masters3-kampKlassiskMMangler arrangør!
Andre aktiviteter
 29RepræsentantskabsmødeScandic Hotel, Odense

April
Stævner
 3-5DM Klassisk (Senior, Sub-Junior, Junior, Masters), nomineringer3-kampKlassiskS+SJ+J+MSportshøjskolen
 19-25VM Klassisk, Masters3-kampKlassiskMCape Town, Sydafrika
 25Jørgen Krog CupBænkpresKlassiskOpenVidebæk

Maj
Stævner
 4-10EM Styrkeløft3-kampUdstyrS+J+SJThisted
 16-23VM BænkpresBænkpresUdstyr+KlassiskS+SJ+J+MPilsen, Tjekkiet
 16Aask Open, Udstyr3-kampUdstyrOpenAalborg SK
 16-17Aask Open, Klassisk, nomineringer3-kampKlassiskOpenAalborg SK

Juni
Stævner
 1VM Klassisk - UKENDT DATO3-kampKlassiskS+J+SJMinsk, Hviderusland
 202. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JTårnby
 202. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JVidebæk (VSK og AKN)

Juli
Stævner
 2-6EM Styrkeløft, Masters3-kampUdstyrMHelsinki, Finland
 31-VM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyrSJ+JBirmingham Alabama, USA

August
Stævner
 -5VM Sub-Junior/Junior3-kampUdstyrSJ+JBirmingham Alabama, USA
 6-9EM Bænkpres, KlassiskBænkpresKlassiskS+SJ+J+MKaunas, Litauen
 22-23JM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenVidebæk (VSK og AKN)
 22-23JM bænkpresBænkpresUdstyrOpenVidebæk (VSK og AKN)
 22-23SM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 22-23SM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!

September
Stævner
 11-13Western European Champships3-kamp & BænkpresUdstyr+KlassiskOpenIsland
 19-20JM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenGudenådalen
 19-20SM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenRAK og HSF
 19-20SM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenRAK og HSF
 19-20JM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenGudenådalen
 26-27DM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MAres/Københavns SK

Oktober
Stævner
 3-4NM Sub-Junior/Junior3-kamp & BænkpresUdstyr+KlassiskSJ+JPornainen, Finland
 7-12VM Masters3-kampUdstyrMNew Foundland, Canada
 15-18EM BænkpresBænkpresUdstyrS+J+MEkaterinenburg, Rusland
 243. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JTårnby
 243. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JVidebæk (VSK og AKN)

November
Stævner
 1VM - UKENDT DATO3-kampUdstyrOpenStavanger, Norge
 7DM Masters SquatSquatUdstyrMTårnby
 7DM Masters DødløftDødløftUdstyrMTårnby
 13-15TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 13-15TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 21-22DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MAalborg SK
 27-EM Klassisk3-kampKlassiskS+J+SJWarszawa, Polen

December
Stævner
 -6EM Klassisk3-kampKlassiskS+J+SJWarszawa, Polen
 5Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JTårnby

Stævner og andre aktiviteter 2021

Januar
Stævner
 231. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 231. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Marts
Stævner
 6-7DM Styrkeløft (Senior, Sub-Junior, Junior og Masters)3-kampUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!
 10-14EM Masters Klassisk3-kampKlassiskMKaunas, Litauen

April
Stævner
 2-5DM Klassisk (Senior, Junior, Sub-Junior, Master)3-kampKlassiskS+SJ+J+MMangler arrangør!
 24Jørgen Krog CupBænkpresKlassiskOpenVidebæk

Maj
Stævner
 1VM Bænkpres, Klassisk og Udstyr - UKENDT DATOBænkpresUdstyr+KlassiskS+SJ+J+MMangler arrangør!
 3-9EM (Senior, Junior & Sub-Junior3-kampUdstyrS+J+SJOshmiany, Hvide Rusland
 15-16Aask Open, Udstyr3-kampUdstyrOpenAaSK, Aalborg
 15-16Aask Open, Klassisk3-kampKlassiskOpenAaSK, Aalborg

Juni
Stævner
 192. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 192. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

Juli
Stævner
 7-11EM Masters3-kampUdstyrMMangler arrangør!

August
Stævner
 1VM Junior/Sub-Junior - UKENDT DATO3-kampUdstyrSJ+JMangler arrangør!
 2-7EM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MMangler arrangør!
 21-22SM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22JM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22JM BænkpresBænkpresUdstyrOpenMangler arrangør!
 21-22SM Styrkeløft3-kampUdstyrOpenMangler arrangør!

September
Stævner
 1NM Sub-Junior, Junior UKENDT DATO3-kampUdstyr+KlassiskSJ+JSverige
 9-12Western European Champships3-kamp & BænkpresUdstyr+KlassiskOpenHamm, Luxemborg
 18-19SM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19SM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19JM Klassisk Styrkeløft3-kampKlassiskOpenMangler arrangør!
 18-19JM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskOpenMangler arrangør!
 25-26DM Klassisk BænkpresBænkpresKlassiskS+SJ+J+MGudenådalen

Oktober
Stævner
 7-16VM Masters3-kampUdstyr+KlassiskMSt. Johns, Newfoundland
 15-18EMBænkpresUdstyrS+J+MMangler arrangør!
 233. runde af Divisionsturneringen, Øst3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!
 233. runde af Divisionsturneringen, Vest3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!

November
Stævner
 1VM - UKENDT DATO3-kampUdstyrOpenKiev, Ukraine
 7DM Masters SquatSquatUdstyrMRanders SM
 7DM Masters DødløftDødløftUdstyrMRanders SM
 19-21TSK Cup, Udstyr3-kampUdstyrOpenTårnby
 19-21TSK Cup, Klassisk3-kampKlassiskOpenTårnby
 27-28DM BænkpresBænkpresUdstyrS+SJ+J+MMangler arrangør!

December
Stævner
 3-12EM3-kampUdstyrS+J+SJRiga, Letland
 4Finale, Divisionsturneringen3-kampUdstyr+KlassiskS+JMangler arrangør!


Nomineringer, deltagerlister osv. findes på: Stævnesiden

Alle internationale IPF stævner kan findes på: IPF Calendar

Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt