Trænere i Dansk Styrkeløft Forbund

I Dansk Styrkeløft Forbund er der udviklet en niveau-opdelt træneruddannelse, som består af Level 1-3, og hvor Level 3 er det højest opnåelige. Vi uddanner kontinuerligt trænere i klubber under forbundet. Går du med et ønske om at uddanne dig som træner, anbefaler vi dig at holde øje med terminslisten på styrke.dk. Denne opdateres løbende med datoer for kommende uddannelser.

Mangler I en træner i klubben, som måske kan bidrage via mail eller fysisk fremmøde, finder du her en oversigt over trænere i klubber under DSF, som har gennemført forbundets Styrkeløft-uddannelse:

Navn Klub Uddannelser Kontaktoplysninger
Jan Winther DIF Soldaterprojekt Level 1 (2023) janwinther68@hotmail.com
Leon Villadsen DIF Soldaterprojekt Level 1 (2023) leon.r.villadsen@gmail.com
Adam Engsig Karsø Aarhus AK Level 1 (2023) adamengsig9@gmail.com
Martin Bundgaard Aarhus AK Level 1 (2023) martin_b@live.dk
Maria Husum Aarhus SVK Level 1 (2023) mariahusum88@hotmail.com
Morten Nørskov Kirchhoff Albertslund SF Level 1 (2023) mortenkirc@gmail.com
Morten Kyvsgård Albertslund SF Level 1 (2023) morten.98@live.dk
Lena Andersenn Horsens SK Level 1 (2023) lena.kruuse@gmail.com
Magnus Wulff Sørensen Horsens SK Level 1 (2023) magnusw@live.dk
Mikkel Porup Pedersen Horsens SK Level 1 (2023) porupjust@gmail.com
Nora Jensen Horsens SK Level 1 (2023) noralarsen@gmail.com
Ole Sørbø Borup Hvidovre SF Level 1 (2023) olesborup@gmail.com
Sebastian Feldskov Hvidovre SF Level 1 (2023) skovfeld@live.dk
Peter Lysdahl Bæk Hydra SK Level 1 (2023) peterbaek56@gmail.com
Marc Breiner Sørensen Hydra SK Level 1 (2023) achnms3@gmail.com
Andreas Rasmussen Københavns SK Level 1 (2023) ar@andreas-rasmussen.dk
Jakob Thorbjørnsen Odense BBC Level 1 (2023) jtdk@live.dk
Brian Høyer Holgersen Pure PP Level 1 (2023) brian_holger@hotmail.com
Simon Bech Pedersen Pure PP Level 1 (2023) simsen2010@gmail.com
Danièlla Bay da Cruz Esteves Roskilde AK Level 1 (2023) johannesperretgentil@gmail.com
Johannes Perret-Gentil Roskilde AK Level 1 (2023) daniellabay.dk@gmail.com
Regin Stergakis Roskilde AK Level 1 (2023) regin@stergakis.dk
Marc Pedersen Roskilde AK Level 1 (2023) marc_p@live.dk
Sebine Nielsen Roskilde AK Level 1 (2023) sebinenielsen@icloud.com
Tobias Haslund Christensen Roskilde AK Level 1 (2023) stobias.haslund@hotmail.com
Alexander Bondeé Rødby M Level 1 (2023) alexanderbondee01@gmail.com
Magnus Hansen Hedegård Rødby M Level 1 (2023) magnushedegaard21@gmail.com
Rasmus Knudsen Rødby M Level 1 (2023) Knudsenrasmus22@hotmail.com
Marcus Thrane Leth SDU Styrkeløft Level 1 (2023) mtl727@gmail.com
Henrik Schmidt-Lund Vesterbronx Level 1 (2023) HSL@nykredit.dk