Nomineringer

DM Styrkeløft 2020

Tårnby (TSK og KSK), 7-8 Mar 2020. 61 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Mia Tovgaard 1979(M1) Aalborg SK 1 382.5 Aask Open, Udstyr 2019
52
Trine Ø Bagger 1986(S) AK Jyden 1 465 EM 2019
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK - - -
57
Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 1 443.5 DM Styrkeløft 2019
63
Anna Schjøtt 1995(S) Sportshøjskolen 1 472.5 TSK Cup, Udstyr 2019
72
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 1 512.5 TSK Cup, Udstyr 2019
Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 2 505 SM Styrkeløft 2019
Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 3 475 JM Styrkeløft 2019
Mette K Knudsen 1993(S) Tårnby SK 4 405 TSK Cup, Udstyr 2019
84
Jane Aaberg 1981(S) Odense BBC 1 585 VM Styrkeløft 2019
Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 2 541 DM Styrkeløft 2019
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 3 493 TSK Cup, Udstyr 2019
84+
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 1 580.5 TSK Cup, Udstyr 2019
Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 2 540 TSK Cup, Udstyr 2019
Michelle D Vendelborg 1993(S) Tårnby SK - - -

Damer Junior
52
Annette S Hansen 1997(J) Odense BBC 1 360 TSK Cup, Udstyr 2019

Damer Masters 1
72
Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 1 341.5 (84) DM Styrkeløft 2019

Herrer Senior
66
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 490 (59) EM Masters 2019
74
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 1 600 (83) SM Styrkeløft 2019
83
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) Tårnby SK 1 812.5 TSK Cup, Udstyr 2019
Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF 2 765 TSK Cup, Udstyr 2019
Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 3 747.5 TSK Cup, Udstyr 2019
93
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 1 935 VM Styrkeløft 2019
Lars Merring-Mikkelsen 1996(S) Aalborg SK 2 745 NM SJ/J 2019
Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 3 715 (83) EM 2019
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 4 525 (105) DM Styrkeløft 2019
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 800 DM Styrkeløft 2019
Jeppe P Rosenørn 1991(S) Aalborg SK 2 790 JM Styrkeløft 2019
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 3 790 DM Styrkeløft 2019
Kasper Martinussen 1996(S) Pure PP 4 760 TSK Cup, Udstyr 2019
Mads Lehmann Broe 1996(S) SDU Styrkeløft 5 615 (93) SM Styrkeløft 2019
Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK - - -
120
Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 1 880 JM Styrkeløft 2019
120+
Morten Sørig 1969(M2) Tårnby SK 1 792.5 EM Masters 2019

Herrer Junior
66
Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S - - -
83
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 1 507.5 DM Styrkeløft 2019
Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
93
Morten O Nielsen 1998(J) Horsens SK 1 445 JM Styrkeløft 2019
105
Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen 1 660 NM SJ/J 2019
Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK - - -
120
Jesper Vogelius 2000(J) Tårnby SK 1 700 (105) DM Styrkeløft 2019

Herrer Masters 1
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 665 (93) SM Styrkeløft 2019
93
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK - - -
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 800 DM Styrkeløft 2019
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK - - -
120
Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 1 617.5 (105) VM Masters 2019
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 2 660 (120+) DM Styrkeløft 2019

Herrer Masters 2
74
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 490 (59) EM Masters 2019
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 2 420 DM Styrkeløft 2019
83
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting - - -
93
Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK - - -
105
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 1 657.5 (120) DM Styrkeløft 2019
120
Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK 1 752.5 SM Styrkeløft 2019

Herrer Masters 3
83
Jan Sahlgren 1960(M3) Tårnby SK 1 562.5 VM Masters 2019
93
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 1 455 (105) DM Styrkeløft 2019
105
George Olesen 1960(M3) AK Jyden - - -
120+
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK 1 552.5 Aask Open, Udstyr 2019

Herrer Masters 4
74
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 1 222.5 DM Styrkeløft 2019
93
Steen Wissing 1945(M4) Rødby M 1 467.5 EM Masters 2019
105
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF - - -
120
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 1 525 DM Styrkeløft 2019


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt