Nomineringer

DM Styrkeløft 2020

Tårnby (TSK og KSK), 7-8 Mar 2020. 61 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Points
Vis: Klasser - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
Trine Ø Bagger 1986(S) AK Jyden 1 674.00 EM 2019
Jane Aaberg 1981(S) Odense BBC 2 669.00 VM Styrkeløft 2019
Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 3 641.65 SM Styrkeløft 2019
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 4 637.19 TSK Cup, Udstyr 2019
Anna Schjøtt 1995(S) Sportshøjskolen 5 632.49 TSK Cup, Udstyr 2019
Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 6 629.93 DM Styrkeløft 2019
Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 7 623.79 DM Styrkeløft 2019
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 8 604.97 TSK Cup, Udstyr 2019
Mia Tovgaard 1979(M1) Aalborg SK 9 601.12 Aask Open, Udstyr 2019
Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 10 596.45 JM Styrkeløft 2019
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 11 586.22 TSK Cup, Udstyr 2019
Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 12 575.59 TSK Cup, Udstyr 2019
Mette K Knudsen 1993(S) Tårnby SK 13 524.75 TSK Cup, Udstyr 2019
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK - - -
Michelle D Vendelborg 1993(S) Tårnby SK - - -

Damer Junior
Annette S Hansen 1997(J) Odense BBC 1 547.04 TSK Cup, Udstyr 2019

Damer Masters 1
Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 1 439.03 DM Styrkeløft 2019

Herrer Senior
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 1 712.17 VM Styrkeløft 2019
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) Tårnby SK 2 667.47 TSK Cup, Udstyr 2019
Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF 3 632.35 TSK Cup, Udstyr 2019
Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 4 619.46 TSK Cup, Udstyr 2019
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 5 598.71 DM Styrkeløft 2019
Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 6 598.29 EM 2019
Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 7 593.36 JM Styrkeløft 2019
Lars Merring-Mikkelsen 1996(S) Aalborg SK 8 583.43 NM SJ/J 2019
Jeppe P Rosenørn 1991(S) Aalborg SK 9 574.83 JM Styrkeløft 2019
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 10 572.41 DM Styrkeløft 2019
Kasper Martinussen 1996(S) Pure PP 11 563.11 TSK Cup, Udstyr 2019
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 12 531.14 EM Masters 2019
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 13 527.48 SM Styrkeløft 2019
Mads Lehmann Broe 1996(S) SDU Styrkeløft 14 497.94 SM Styrkeløft 2019
Morten Sørig 1969(M2) Tårnby SK 15 493.61 EM Masters 2019
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 16 422.09 DM Styrkeløft 2019
Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK - - -

Herrer Junior
Jesper Vogelius 2000(J) Tårnby SK 1 520.81 DM Styrkeløft 2019
Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen 2 491.09 NM SJ/J 2019
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 3 442.19 DM Styrkeløft 2019
Morten O Nielsen 1998(J) Horsens SK 4 378.04 JM Styrkeløft 2019
Mathias Brogaard 1998(J) Holstebro S - - -
Alexander H Madsen 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
Jonas Mølvig 1998(J) Tårnby SK - - -

Herrer Masters 1
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 598.71 DM Styrkeløft 2019
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 2 555.09 SM Styrkeløft 2019
Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 3 459.07 VM Masters 2019
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 4 450.79 DM Styrkeløft 2019
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK - - -
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK - - -

Herrer Masters 2
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 531.14 EM Masters 2019
Jens Jepsen 1970(M2) Tårnby SK 2 527.34 SM Styrkeløft 2019
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 3 472.33 DM Styrkeløft 2019
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 4 402.83 DM Styrkeløft 2019
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting - - -
Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK - - -

Herrer Masters 3
Jan Sahlgren 1960(M3) Tårnby SK 1 495.82 VM Masters 2019
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK 2 381.03 Aask Open, Udstyr 2019
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 3 371.94 DM Styrkeløft 2019
George Olesen 1960(M3) AK Jyden - - -

Herrer Masters 4
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 1 390.84 DM Styrkeløft 2019
Steen Wissing 1945(M4) Rødby M 2 385.60 EM Masters 2019
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 3 246.14 DM Styrkeløft 2019
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt