Nomineringer
DM Styrkeløft 2020
Tårnby (TSK og KSK), 7-8 Mar 2020. 61 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Teams
Vis: Klasser - PointsAalborg SK | |||||
47 | Mia Tovgaard | Damer | S | 1979(M1) | |
93 | Lars Merring-Mikkelsen | Herrer | S | 1996(S) | |
105 | Jeppe P Rosenørn | Herrer | S | 1991(S) | |
Aarhus AK | |||||
72 | Annemia Pretzmann | Damer | S | 1992(S) | |
93 | Bo Jensen | Herrer | S | 1967(M2) | |
105 | Jeppe F Balsby | Herrer | S | 1986(S) | |
AK Jyden | |||||
52 | Trine Ø Bagger | Damer | S | 1986(S) | |
105 | George Olesen | Herrer | M3 | 1960(M3) | |
Albertslund SF | |||||
105 | Allan S Kornval | Herrer | M4 | 1944(M4) | |
ER Powerlifting | |||||
83 | Erik Rasmussen | Herrer | M2 | 1962(M2) | |
Hjørring SS | |||||
84 | Lise Frederiksen | Damer | S | 1982(S) | |
Holstebro S | |||||
66 | Mathias Brogaard | Herrer | J | 1998(J) | |
Horsens SK | |||||
57 | Eva Buxbom | Damer | S | 1969(M2) | |
72 | Tanja Rasmussen | Damer | M1 | 1972(M1) | |
93 | Morten O Nielsen | Herrer | J | 1998(J) | |
93 | Danni Iversen | Herrer | S | 1987(S) | |
120 | Jørgen Rasmussen | Herrer | M1 | 1973(M1) | |
Hvidovre SF | |||||
83 | Daniel M Heinrichsen | Herrer | S | 1993(S) | |
Københavns SK | |||||
74 | Peter Hansen | Herrer | M2 | 1962(M2) | |
83 | Kent T Flåten | Herrer | M1 | 1979(M1) | |
84 | Julie A Hansen | Damer | S | 1991(S) | |
84+ | Amalie Larsson | Damer | S | 1992(S) | |
84+ | Amalie S Nielsen | Damer | S | 1994(S) | |
93 | Ole Olsen | Herrer | M2 | 1961(M2) | |
93 | Thomas N Hansen | Herrer | M1 | 1975(M1) | |
105 | Nicklas Levinsen | Herrer | M1 | 1980(M1) | |
Odense BBC | |||||
52 | Annette S Hansen | Damer | J | 1997(J) | |
84 | Jane Aaberg | Damer | S | 1981(S) | |
Pure PP | |||||
105 | Kasper Martinussen | Herrer | S | 1996(S) | |
Roskilde AK | |||||
93 | Bjørn Nielsen | Herrer | M3 | 1959(M3) | |
Rødby M | |||||
74 | Rasmus L Knudsen | Herrer | S | 1995(S) | |
93 | Steen Wissing | Herrer | M4 | 1945(M4) | |
SDU Styrkeløft | |||||
83 | Alexander H Madsen | Herrer | J | 1998(J) | |
105 | Mads Lehmann Broe | Herrer | S | 1996(S) | |
SK Atlas | |||||
74 | Ole Madsen | Herrer | M4 | 1947(M4) | |
120 | Allan Fuglsang | Herrer | M4 | 1950(M4) | |
Sportshøjskolen | |||||
63 | Anna Schjøtt | Damer | S | 1995(S) | |
72 | Pernille Lindstrøm | Damer | S | 1988(S) | |
93 | Nicki Lentz | Herrer | S | 1992(S) | |
105 | Lasse Justesen | Herrer | J | 2000(J) | |
Tårnby SK | |||||
52 | Lisette I Hansen | Damer | S | 1989(S) | |
66 | Thomas Reimers | Herrer | S | 1968(M2) | |
72 | Mette K Knudsen | Damer | S | 1993(S) | |
72 | Kathrine H Bak | Damer | S | 1981(S) | |
74 | Thomas Reimers | Herrer | M2 | 1968(M2) | |
83 | Jan Sahlgren | Herrer | M3 | 1960(M3) | |
83 | Mickel Dahl Flensborg | Herrer | S | 1996(S) | |
84+ | Michelle D Vendelborg | Damer | S | 1993(S) | |
105 | Steffan Hansen | Herrer | S | 1990(S) | |
105 | Kim D Hansen | Herrer | M1 | 1971(M1) | |
105 | Kim D Hansen | Herrer | S | 1971(M1) | |
105 | Claus Jørgensen | Herrer | M2 | 1964(M2) | |
105 | Jonas Mølvig | Herrer | J | 1998(J) | |
120 | Jesper Vogelius | Herrer | J | 2000(J) | |
120 | Jens Jepsen | Herrer | M2 | 1970(M2) | |
120+ | Morten Sørig | Herrer | S | 1969(M2) | |
Thisted VF | |||||
83 | Patryk Bolek | Herrer | S | 1994(S) | |
83 | Benjamin F Andersen | Herrer | J | 2001(J) | |
120 | Casper Futtrup | Herrer | S | 1989(S) | |
120 | Stephan Vorup | Herrer | M1 | 1973(M1) | |
Videbæk SK | |||||
120+ | Henning G Thorsen | Herrer | M3 | 1959(M3) |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt