Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Klassisk 2021

KSK/ARES, d. 3-5 Sep 2021


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 105.5 111 114 114 60 62.5 65 65 127.5 133.5 138.5 138.5 317.5 92.67
- Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK
57 kg
1. Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S 132.5 140.5 145.5 140.5 67.5 72.5 75 72.5 140 150 160.5 160.5 373.5 88.80
2. Sarah S Sunding 1994(S) VK Kono 80 87.5 92.5 87.5 50 55 60 55 95 102.5 110 102.5 245 58.13
3. Cindy N Bunnak 1997(S) Københavns SK 72.5 77.5 80 80 35 40 42.5 40 95 100 107.5 100 220 52.82
- Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S
- Sarah S Sunding 1994(S) VK Kono
- Cindy N Bunnak 1997(S) Københavns SK
63 kg
1. Emma A Badalyan 1993(S) Ares 155 165 170.5 170.5 80 85 87.5 85 145 155 160 160 415.5 91.23
2. Christina Maron 1993(S) Haderslev SK 105 110 112.5 112.5 70 72.5 75 75 130 140 147.5 147.5 335 74.26
3. Channe Hviid 1994(S) VK Kono 107.5 112.5 117.5 117.5 55 60 60 60 107.5 112.5 120 120 297.5 66.23
4. Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 100 105 107.5 107.5 55 57.5 60 60 120 125 130 125 292.5 68.12
- Emma A Badalyan 1993(S) Ares
- Channe Hviid 1994(S) VK Kono
- Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK
- Christina Maron 1993(S) Haderslev SK
69 kg
1. Sofie S Bengtson 1997(S) SDU Styrkeløft 140 147.5 155 155 90 95 100 95 155 165 170 165 415 86.47
2. Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK 125 135 137.5 135 77.5 82.5 85 85 145 157.5 170 170 390 80.86
3. Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK 120 125 130 130 100 105 110 105 130 135 140 140 375 78.04
4. Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF 112.5 120 127.5 120 55 60 65 60 145 157.5 162.5 145 325 68.47
5. Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK 60 65 70 70 57.5 60 62.5 62.5 95 105 115 115 247.5 52.10
72 kg
- Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK
- Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF
- Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK
- Sofie S Bengtson 1997(S) SDU Styrkeløft
- Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK
76 kg
1. Katja Jørgensen 1988(S) Videbæk SK 150 160 165 160 100 105 105 100 190 203 208.5 208.5 468.5 92.72
2. Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK 162.5 170.5 175 170.5 87.5 92.5 95 92.5 185 197.5 197.5 185 448 89.89
3. Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 117.5 125 130 130 95 100 102.5 102.5 170 185 192.5 192.5 425 85.88
4. Rebekka R Andersen 1996(S) Ares 130 140 152.5 140 95 102.5 103.5 103.5 155 170 180 180 423.5 84.11
5. Sarah K Kjeldsen 1997(S) Aarhus AK 142.5 150 155 155 87.5 90 90 90 162.5 172.5 177.5 177.5 422.5 83.64
6. Annika Bell 1997(S) Københavns SK 142.5 150 155 155 62.5 67.5 70 70 165 172.5 180 172.5 397.5 79.87
7. Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK 105 112.5 117.5 112.5 72.5 77.5 77.5 72.5 165 175 180 175 360 72.39
8. Line Jensen 1996(S) Aalborg SK 115 125 127.5 127.5 60 67.5 70 67.5 130 145 152.5 145 340 67.29
9. Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK 117.5 125 130 125 67.5 72.5 72.5 67.5 142.5 145 145 142.5 335 66.17
10. Astrid-marie H Reffeld 1997(S) Odense BBC 112.5 122.5 127.5 127.5 50 52.5 55 55 122.5 132.5 137.5 132.5 315 62.58
84 kg
1. Anna K Haar 1993(S) Københavns SK 150 160 167.5 167.5 75 80 82.5 80 160 170 175 170 417.5 79.49
2. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 135 142.5 150 150 75 80 85 80 157.5 167.5 172.5 167.5 397.5 76.24
3. Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 105 110 115 115 67.5 72.5 72.5 67.5 130 137.5 142.5 137.5 320 60.78
- Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK
- Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK
- Anna K Haar 1993(S) Københavns SK
- Katja Jørgensen 1988(S) Videbæk SK
- Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK
- Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK
- Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK
- Line Jensen 1996(S) Aalborg SK
- Annika Bell 1997(S) Københavns SK
- Astrid-marie H Reffeld 1997(S) Odense BBC
- Rebekka R Andersen 1996(S) Ares
- Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK
- Sarah K Kjeldsen 1997(S) Aarhus AK
+84 kg
1. Anna S Rye 1996(S) Horsens SK 167.5 175 180 175 80 85 87.5 87.5 170 175 180 180 442.5 80.07
2. Christina Størup 1995(S) Pure PP 135 142.5 147.5 147.5 85 90 92.5 90 180 187.5 205 187.5 425 78.60
3. Christina V Møller 1987(S) Aarhus SVK 142.5 150 155 155 65 70 70 65 165 175 180 175 395 71.64
- Christina V Møller 1987(S) Aarhus SVK
- Anna S Rye 1996(S) Horsens SK
- Christina Størup 1995(S) Pure PP

Damer Sub-Junior
63 kg
1. Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK 97.5 105 110 105 42.5 47.5 50 50 110 122.5 130 122.5 277.5 299.84
2. Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono 75 77.5 82.5 77.5 47.5 50 52.5 52.5 100 105 110 110 240 264.67
72 kg
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Aarhus CF 135 142.5 145 145 62.5 65 67.5 67.5 135 142.5 147.5 147.5 360 352.04
84 kg
1. Signe L Bisgaard 2003(SJ) Gudenådalens SK 75 85 90 90 50 57.5 62.5 62.5 75 90 100 100 252.5 228.11

Damer Junior
47 kg
1. Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK 90 90 98 90 47.5 50 52.5 52.5 100 110 115 115 257.5 71.61
- Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK
57 kg
1. Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK 110 120 125 120 55 60 62.5 60 130 135 142.5 135 315 75.52
2. Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 90 95 102.5 95 50 52.5 55 52.5 135 140 148 148 295.5 71.40
3. Stephanie SH Fabrin 1998(J) SDU Styrkeløft 80 85 90 90 50 52.5 55 55 105 107.5 117.5 107.5 252.5 60.41
- Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S
- Stephanie SH Fabrin 1998(J) SDU Styrkeløft
- Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK
63 kg
1. Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP 125 130 135 130 67.5 72.5 75 75 132.5 140 152.5 152.5 357.5 79.85
- Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP
69 kg
1. Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S 127.5 132.5 137.5 137.5 75 77.5 82.5 82.5 180 190 201 201 421 88.16
2. Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce 130 135 140 140 70 72.5 75 72.5 147.5 152.5 155 155 367.5 78.77
3. Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 122.5 130 137.5 137.5 67.5 72.5 72.5 67.5 135 147.5 147.5 147.5 352.5 74.56
72 kg
- Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S
- Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce
- Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK
84 kg
1. Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 145 152.5 160 160 65 70 75 70 155 165 173 173 403 77.38
- Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen
+84 kg
1. Emma Holse 1999(J) Rødby M 130 137.5 137.5 137.5 75 80 80 75 140 150 160 150 362.5 64.27
- Emma Holse 1999(J) Rødby M

Damer Masters 1
63 kg
1. Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 97.5 102.5 107.5 97.5 65 67.5 67.5 65 120 120 122.5 120 282.5 304.87
2. Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP 75 80 82.5 82.5 40 45 50 50 105 112.5 120 120 252.5 277.25
72 kg
1. Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 117.5 122.5 127.5 127.5 70 75 80 80 130 140 147.5 147.5 355 366.25
2. Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten 100 102.5 110 110 57.5 62.5 65 65 105 115 122.5 122.5 297.5 291.19

Damer Masters 2
63 kg
1. Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 105 110 110 105 65 70 71 71 138 145 150.5 150.5 326.5 375.77
72 kg
1. Ulla Nancy 1964(M2) HG Styrkeløft 75 80 85 80 50 55 55 55 115 125 135 135 270 275.56
84 kg
1. Annika Wennerberg 1969(M2) AK Sydkysten 100 102.5 107.5 107.5 60 62.5 62.5 62.5 115 125 135 135 305 288.29

Damer Masters 3
72 kg
1. Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 50 60 65 50 37.5 42.5 45 45 115 125 130 125 220 227.96
84 kg
1. Mette V Madsen 1961(M3) Odense BBC 60 62.5 65 65 45 50 55 45 90 100 105 105 215 192.66

Herrer Senior
59 kg
- Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK
- Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 130 140 150 140 115 120.5 120.5 170 177.5 182.5 177.5
66 kg
1. Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK 182.5 195 202.5 202.5 130 135 137.5 135 202.5 217.5 227.5 217.5 555 86.62
2. Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 195 205.5 210.5 205.5 127.5 132.5 135 135 200 200 215 200 540.5 84.77
- Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK
- Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK
74 kg
1. Matti Christensen 1995(S) Thisted VF 242.5 252.5 260 252.5 182.5 190 195 195 212.5 222.5 232.5 222.5 670 98.36
2. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 170 197.5 205 197.5 115 132.5 135 135 200 227.5 247.5 247.5 580 85.30
3. Lasse K Madsen 1990(S) Aalborg SK 195 210 225 210 120 125 130 130 210 225 237.5 237.5 577.5 85.81
4. Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC 170 175 182.5 175 110 115 120 120 235 242.5 250 242.5 537.5 79.22
5. Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 185 200 200 185 110 122.5 122.5 110 210 215 217.5 217.5 512.5 75.91
6. Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S 165 170 177.5 170 125 130 135 130 195 205 210 210 510 75.57
7. Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK 145 152.5 155 152.5 130 135 137.5 137.5 190 205 212.5 212.5 502.5 74.06
- Matti Christensen 1995(S) Thisted VF
- Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC
- Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK
- Lasse K Madsen 1990(S) Aalborg SK
- Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK
- Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S
- Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M
- Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK
83 kg
1. Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK 225 240 240 240 135 142.5 145 145 300 300 321 300 685 97.52
2. Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono 240 250 255 250 145 155 155 155 250 265 265 265 670 93.49
3. Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 210 220 227.5 227.5 135 142.5 150 150 260 272.5 280 280 657.5 92.91
4. Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK 222.5 235 245 235 130 135 140 140 252.5 265 277.5 277.5 652.5 90.43
5. Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 217.5 230 242.5 242.5 120 125 130 125 260 280 292.5 280 647.5 89.85
6. Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 200 202.5 200 140 147.5 147.5 147.5 200 200 547.5 76.90
7. Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF 155 165 170 170 110 115 117.5 117.5 200 210 220 210 497.5 69.48
8. Anders Steensig 1992(S) Aalborg SK 160 172.5 175 160 95 102.5 110 102.5 190 200 207.5 207.5 470 65.38
- Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK
- Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK
- Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK
- Rasmus D Hansen 1994(S) Aarhus AK
- Anders Steensig 1992(S) Aalborg SK
- Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono
- Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF
- Mathias Kloch 1995(S) VK Kono
- Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK
- Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK
- Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK 240 250 255 250 170 170 170 240 240 240
- Rasmus D Hansen 1994(S) Aarhus AK
93 kg
1. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 240 247.5 252.5 252.5 160 167.5 172.5 172.5 270 285 300 300 725 95.83
2. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 217.5 232.5 245 245 165 175 180 180 242.5 260 277.5 277.5 702.5 92.29
3. Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 190 202.5 210 210 122.5 130 135 135 245 255 272.5 255 600 80.32
4. Rasmus Carlsen 1996(S) VK Kono 190 200 210 210 125 135 145 145 225 240 250 240 595 79.63
5. Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK 170 185 197.5 197.5 142.5 142.5 150 150 220 242.5 257.5 242.5 590 78.31
6. David M Nielsen 1997(S) Københavns SK 180 190 200 190 95 102.5 102.5 95 210 220 230 220 505 67.17
7. Daniel A Michaelsen 1996(S) Haderslev SK 170 170 100 107.5 112.5 112.5 170 175 190 175 457.5 61.52
- Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF
- Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP
- Benjamin Poulsen 1997(S) Norce
- Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF
- Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK
- Martin Faber 1982(S) AK Frem
- Rasmus Carlsen 1996(S) VK Kono
- David M Nielsen 1997(S) Københavns SK
- Daniel A Michaelsen 1996(S) Haderslev SK
105 kg
1. Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK 255 270 280.5 270 185 195 200 200 260 280 290 280 750 95.22
2. Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK 240 255 267.5 267.5 157.5 167.5 175 167.5 300 315 326 315 750 93.41
3. Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK 260 272.5 281 281 140 150 157.5 157.5 265 285 302.5 302.5 741 92.61
4. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 250 265 272.5 265 165 165 167.5 167.5 272.5 282.5 290 282.5 715 89.20
5. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 247.5 260 260 177.5 182.5 182.5 177.5 270 282.5 287.5 270 707.5 87.74
6. Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 225 235 245 245 170 180 185 180 235 245 260 260 685 86.47
7. Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares 220 230 237.5 237.5 137.5 142.5 147.5 142.5 252.5 265 275 275 655 82.45
8. Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 205 220 230 230 125 135 137.5 135 220 240 245 240 605 75.72
9. Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK 190 200 200 190 135 140 145 140 230 240 250 250 580 72.39
10. Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF 170 180 190 190 120 130 137.5 137.5 200 210 220 220 547.5 69.85
- Philip R Hansen 1989(S) Pure PP
- Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK
- Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK
- Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK
- Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK
- Philip R Hansen 1989(S) Pure PP
- Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares
- Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK
- Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK
- Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK
- Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF
- Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK
120 kg
1. Ole S Borup 1995(S) Hvidovre SF 230 245 260 260 170 180 190 180 280 300 320 320 760 88.57
2. Jesper H Hemmingsen 1992(S) Vordingborg SK 210 220 230 230 140 150 160 150 265 275 285 275 655 79.14
3. Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 225 235 240 240 177.5 185 185 210 220 230 220 645 76.33
4. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 195 207.5 215 215 152.5 157.5 160 157.5 210 225 232.5 232.5 605 71.14
- Ole S Borup 1995(S) Hvidovre SF
- Stefan Probst 1987(S) Pure PP
- Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK
- Jesper H Hemmingsen 1992(S) Vordingborg SK
+120 kg
1. Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 225 245 255 255 170 180 185 180 295 320.5 335 320.5 755.5 84.59
2. Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK 270 285 300.5 285 130 140 150 150 230 250 250 230 665 70.58
- Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK
- Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK

Herrer Sub-Junior
59 kg
1. Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 90 97.5 100 100 75 80 87.5 80 110 115 122.5 122.5 302.5 264.54
74 kg
1. Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 165 180 190 190 100 107.5 110 107.5 200 215 225 225 522.5 385.76
2. Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF 165 172.5 180 172.5 105 110 112.5 112.5 205 215 227.5 215 500 375.50
3. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 150 160 165 165 100 105 105 175 190 200 200 470 345.73
- Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M
83 kg
1. Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S 175 185 192.5 192.5 120 123 125 125 240 250 265 250 567.5 383.40
2. Jeppe Miksa 2003(SJ) Ares 180 200 212.5 212.5 115 120 123.5 123.5 210 230 250 230 566 381.26
3. Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF 167.5 177.5 187.5 187.5 102.5 110 117.5 117.5 200 210 220 220 525 355.53
4. Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 170 182.5 190 182.5 90 97.5 105 97.5 195 205 212.5 212.5 492.5 333.27
- Julius CB Struntze 2003(SJ) Aalborg SK
93 kg
1. Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 195 207.5 220 220 125 135 140 140 245 260 280 260 620 398.66
2. Daniel A Hall 2003(SJ) Ares 115 130 145 145 82.5 87.5 90 90 150 170 190 170 405 256.41
105 kg
1. Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK 185 200 207.5 207.5 110 115 120 120 225 240 251 251 578.5 348.08
2. Janus Jespersen 2003(SJ) Ares 175 195 205 205 105 107.5 112.5 112.5 210 230 250.5 230 547.5 341.31
3. Sebastian Erlandsen 2003(SJ) Pure PP 185 192.5 192.5 122.5 130 130 130 180 190 200 190 512.5 310.37
4. William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 185 185 95 100 100 100 60.63

Herrer Junior
59 kg
1. Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 152.5 162.5 167.5 162.5 112.5 125 127.5 127.5 185 185 195.5 185 475 80.60
- Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK
66 kg
1. Emil D Monberg 1998(J) Aalborg SK 150 160 170 170 90 97.5 102.5 97.5 200 218 218 200 467.5 73.41
- Emil D Monberg 1998(J) Aalborg SK
74 kg
1. Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 170 180 192.5 192.5 115 127.5 135 135 200 220 240 240 567.5 83.46
2. Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK 160 172.5 180 172.5 97.5 102.5 107.5 107.5 205 215 225 225 505 74.83
- Emil L Hørmark 2002(J) AK Nordland
- Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK 175 185 185 105 110 110 110 225 232.5 225
- Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK
- Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK
- Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK
- Emil L Hørmark 2002(J) AK Nordland
83 kg
1. Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft 195 205 215 215 155 165.5 170.5 165.5 207.5 217.5 220 220 600.5 83.66
2. Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 210 222.5 227.5 227.5 125 132.5 137.5 137.5 200 220 237.5 220 585 81.03
3. Malte Segel 1998(J) SDU Styrkeløft 202.5 210 215 215 115 120 120 115 220 230 240 240 570 79.71
4. Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 205 215 220 215 115 125 125 125 225 235 225 565 78.50
5. Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK 165 175 180 180 95 100 105 100 190 200 210 200 480 68.54
6. Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK 140 147.5 155 155 90 95 100 100 185 200 210 210 465 65.27
7. Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 147.5 155 165 165 107.5 115 122.5 122.5 167.5 177.5 185 177.5 465 64.74
- Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF
- Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen
- Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK
- Malte Segel 1998(J) SDU Styrkeløft
- Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK
- Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK
- Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft
93 kg
1. Daniel H Machado 1998(J) Target 260 273 280 280 182.5 190 200 190 260 270 280 280 750 98.35
2. Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen 230 247.5 257.5 257.5 140 147.5 155 147.5 245 265 275 275 680 89.45
3. Philip K Nickel 2001(J) Ares 170 190 202.5 202.5 107.5 115 120 120 240 260 282.5 260 582.5 76.26
4. Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC 170 180 190 190 127.5 135 140 135 220 230 235 235 560 75.97
5. Michael Madsen 1998(J) Aalborg SK 175 185 195 195 122.5 130 137.5 137.5 190 205 217.5 217.5 550 72.35
6. Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft 180 190 200 190 102.5 107.5 110 107.5 210 230 230 230 527.5 72.84
7. Alexander Ø Gildberg 2002(J) Haderslev SK 160 170 180 180 95 100 105 100 190 210 225 210 490 64.95
8. Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK 160 170 180 170 90 100 102.5 100 190 200 212.5 212.5 482.5 63.75
9. Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK 75 75 130 137.5 137.5 137.5 75 75 287.5 37.84
- Alexander Ø Gildberg 2002(J) Haderslev SK
- Daniel H Machado 1998(J) Target
- Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK
- Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK
- Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC
- Michael Madsen 1998(J) Aalborg SK
- Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft
- Philip K Nickel 2001(J) Ares
- Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen
105 kg
1. Sebastian H Sørensen 1998(J) Aalborg SK 222.5 237.5 245 245 142.5 147.5 152.5 152.5 255 267.5 282.5 282.5 680 84.82
2. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 210 217.5 222.5 222.5 160 165 167.5 167.5 260 272.5 282.5 272.5 662.5 83.59
3. Marc O Schlichting 1998(J) Roskilde AK 205 220 227.5 227.5 162.5 170 170 170 250 265 280 265 662.5 82.55
4. Christian N Enger 2001(J) AK Frem 232.5 247.5 250 247.5 140 147.5 152.5 147.5 232.5 250 260 250 645 82.35
5. Asger V Jensen 1999(J) VK Kono 205 220 227.5 227.5 130 140 150 140 230 245 255 245 612.5 77.16
6. Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 185 200 210 210 130 140 150 140 220 235 250 235 585 74.76
7. Emirhan Yilmaz 2000(J) Hvidovre SF 205 215 220 220 100 100 107.5 107.5 215 230 245 245 572.5 71.05
8. Emil B Sørensen 1998(J) Sportshøjskolen 180 190 200 200 127.5 135 137.5 137.5 200 212.5 220 220 557.5 69.14
9. Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono 130 140 150 140 80 90 95 90 170 185 195 185 415 51.97
- Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK
- Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK
- Marc O Schlichting 1998(J) Roskilde AK
- Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft
- Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK
- Emirhan Yilmaz 2000(J) Hvidovre SF
- Asger V Jensen 1999(J) VK Kono
- Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono
- Christian N Enger 2001(J) AK Frem
- Emil B Sørensen 1998(J) Sportshøjskolen
- Sebastian H Sørensen 1998(J) Aalborg SK
120 kg
1. Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK 225 235 235 235 165 172.5 177.5 172.5 255 270 272.5 272.5 680 79.35
2. Rasmus KB Gjerløff 2001(J) Roskilde AK 185 197.5 210 210 140 150 157.5 157.5 232.5 250 270 270 637.5 76.72
- Rasmus KB Gjerløff 2001(J) Roskilde AK
- Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK
+120 kg
1. Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF 205 220 227.5 227.5 165 172.5 180 180 260 280 300.5 300.5 708 80.26
- Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK
- Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF
- Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK

Herrer Masters 1
83 kg
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 190 200 200 170 178 178 190 205 215 205 583 390.55
2. Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 150 160 170 170 105 115 122.5 115 200 220 230 230 515 346.65
3. Jesper E Overgaard 1974(M1) Aalborg SK 165 180 180 165 120 125 125 120 220 230 230 220 505 338.40
93 kg
1. Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 130 150 162.5 162.5 100 110 112.5 112.5 200 220 240 240 515 328.57
2. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 137.5 147.5 155 155 107.5 115 122.5 122.5 192.5 210 237.5 237.5 515 326.77
3. Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 180 192.5 192.5 192.5 80 90 92.5 92.5 170 180 190 190 475 301.58
105 kg
1. Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft 190 200 205 205 125 130 137.5 137.5 215 225 230 225 567.5 340.44
2. Kristian B Nyholm 1981(M1) Haderslev SK 170 180 190 170 125 130 132.5 132.5 215 225 230 230 532.5 322.43
3. Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK 160 170 175 175 105 112.5 117.5 112.5 200 212.5 220 220 507.5 307.29
+120 kg
1. Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK 172.5 185 200 200 117.5 127.5 132.5 127.5 217.5 230 252.5 252.5 580 327.64
2. Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK 160 185 202.5 202.5 150 165 170 170 180 200 207.5 207.5 580 316.91

Herrer Masters 2
66 kg
1. Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 90 90 100 100 60 62.5 62.5 165 175 186 175 337.5 270.47
74 kg
1. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 112.5 117.5 125 125 82.5 85 90 90 130 150 160 150 365 266.71
83 kg
1. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 140 150 157.5 140 90 97.5 102.5 102.5 170 185 195 195 437.5 297.50
2. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 120 130 130 130 137.5 143.5 137.5 120 130 150 150 417.5 280.18
93 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 125 140 150 150 100 115 125 125 150 175 175 450 289.17
105 kg
- Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 80 100 100 125 132.5 135 132.5 110 120 130 130
120 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 160 172.5 180 180 120 130 135 135 190 220 230 220 535 315.17
+120 kg
1. Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 150 162.5 165 150 140 145 147.5 147.5 160 175 185 175 472.5 263.94
2. Brian A Andersen 1970(M2) Københavns SK 70 80 100 100 70 85 92.5 85 130 150 175 150 335 190.75

Herrer Masters 3
83 kg
1. Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M 100 120 120 95 103 103 120 140 140 363 243.10
93 kg
1. Ole Olsen 1961(M3) Københavns SK 180 197.5 203 203 125 132.5 135 132.5 230 252.5 261 261 596.5 375.68
105 kg
1. Kim Salby 1961(M3) AK Odin 75 100 112.5 112.5 100 110 120 120 100 150 187.5 187.5 420 263.76
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK

Herrer Masters 4
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 130 140 145 145 110 115 120 120 155 165 171 171 436 320.72
83 kg
1. Tommy Rasmussen 1946(M4) Rødby M 75 85 95 95 57.5 62.5 62.5 62.5 130 137.5 142.5 142.5 300 203.85


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt