Nomineringer

DM Klassisk 2021

KSK/ARES, 3-5 Sep 2021. 175 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK - - -
57
Sarah S Sunding 1994(S) VK Kono - - -
Mathilde Østergaard 1994(S) Holstebro S - - -
Cindy N Bunnak 1997(S) Københavns SK - - -
63
Christina Maron 1993(S) Haderslev SK 1 317.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Simone AL Hansen 1995(S) Roskilde AK 2 280 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Channe Hviid 1994(S) VK Kono - - -
Emma A Badalyan 1993(S) Ares - - -
69
Natascha Søe 1996(S) Aalborg SK 1 340 (72) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Sofie S Bengtson 1997(S) SDU Styrkeløft - - -
Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK - - -
Linda Thomsen 1990(S) Aarhus CF - - -
Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK - - -
76
Sarah K Kjeldsen 1997(S) Aarhus AK 1 400 (72) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK - - -
Rebekka R Andersen 1996(S) Ares - - -
Astrid-marie H Reffeld 1997(S) Odense BBC - - -
Annika Bell 1997(S) Københavns SK - - -
Line Jensen 1996(S) Aalborg SK - - -
Maja Bonde 1993(S) Aarhus AK - - -
Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK - - -
Tine Ø Nielsen 1990(S) Aalborg SK - - -
Katja Jørgensen 1988(S) Videbæk SK - - -
84
Anna K Haar 1993(S) Københavns SK - - -
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK - - -
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK - - -
84+
Christina Størup 1995(S) Pure PP - - -
Anna S Rye 1996(S) Horsens SK - - -
Christina V Møller 1987(S) Aarhus SVK - - -

Damer Sub-Junior
63
Olivia H Sørensen 2003(SJ) Aalborg SK 1 240 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono - - -
76
Marie L Kalmejer 2004(SJ) Aarhus CF - - -
84
Signe L Bisgaard 2003(SJ) Gudenådalens SK - - -

Damer Junior
47
Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK - - -
57
Stephanie SH Fabrin 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
Josefine M Seegert 1998(J) Københavns SK - - -
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S - - -
63
Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP - - -
69
Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 1 312.5 (72) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Caroline AS Skovlind 1998(J) Norce - - -
Mia Schjøtt Irving 1998(J) Holstebro S - - -
84
Naja F Pedersen 1998(J) Sportshøjskolen 1 372.5 JM Klassisk Styrkeløft 2020
84+
Emma Holse 1999(J) Rødby M - - -

Damer Masters 1
63
Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 1 305 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP - - -
69
Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft - - -
76
Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten - - -

Damer Masters 2
63
Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK - - -
69
Ulla Nancy 1964(M2) HG Styrkeløft - - -
76
Annika Wennerberg 1969(M2) AK Sydkysten - - -

Damer Masters 3
69
Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF - - -
84
Mette V Madsen 1961(M3) Odense BBC - - -

Herrer Senior
59
Thomas J Nielsen 1990(S) Aarhus AK 1 425 JM Klassisk Styrkeløft 2020
66
Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 1 535 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Lukas Moesgaard 1994(S) Københavns SK - - -
74
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -
Benjamin M Stougaard 1992(S) Holstebro S - - -
Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK - - -
Lasse K Madsen 1990(S) Aalborg SK - - -
Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK - - -
Jakob K Brinkmann 1991(S) Odense BBC - - -
Matti Christensen 1995(S) Thisted VF - - -
83
Paw Eistrup 1993(S) Aalborg SK 1 630.5 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Nicolai B Kriegbaum 1996(S) Roskilde AK 2 610 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Mathias Kloch 1995(S) VK Kono 3 602.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Rasmus Skriver 1994(S) Aarhus CF - - -
Jonas K Larsen 1990(S) VK Kono - - -
Anders Steensig 1992(S) Aalborg SK - - -
Rasmus D Hansen 1994(S) Aarhus AK - - -
Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK - - -
Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK - - -
Rene S Jakobsen 1989(S) Aarhus SVK - - -
93
Rasmus Carlsen 1996(S) VK Kono 1 447.5 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Martin Faber 1982(S) AK Frem 2 702.5 (105) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Marc Pedersen 1994(S) Roskilde AK - - -
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF - - -
Benjamin Poulsen 1997(S) Norce - - -
Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP - - -
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF - - -
David M Nielsen 1997(S) Københavns SK - - -
Daniel A Michaelsen 1996(S) Haderslev SK - - -
105
Marc B Sørensen 1995(S) Hydra SK 1 645 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Rasmus Fleinert 1986(S) Roskilde AK 2 587.5 (120) SM Klassisk Styrkeløft 2021
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK - - -
Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK - - -
Philip R Hansen 1989(S) Pure PP - - -
Snorre Jallbjørn 1992(S) Ares - - -
Jens K Jakobsen 1993(S) Aarhus SVK - - -
Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK - - -
Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK - - -
Daniel B Nielsen 1995(S) Aarhus CF - - -
Kristoffer Iversen 1990(S) Aalborg SK - - -
120
Ole S Borup 1995(S) Hvidovre SF - - -
Stefan Probst 1987(S) Pure PP - - -
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK - - -
Jesper H Hemmingsen 1992(S) Vordingborg SK - - -
120+
Andreas Rasmussen 1986(S) Københavns SK - - -
Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK - - -

Herrer Sub-Junior
59
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M - - -
74
Niklas S Jepsen 2003(SJ) Haderslev SK 1 515 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M - - -
Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF - - -
83
Jeppe Miksa 2003(SJ) Ares 1 542.5 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Mads K Christensen 2003(SJ) Holstebro S 2 540 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF - - -
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem - - -
Julius CB Struntze 2003(SJ) Aalborg SK - - -
93
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 1 627.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Daniel A Hall 2003(SJ) Ares - - -
105
Janus Jespersen 2003(SJ) Ares 1 522.5 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Mikkel P Rothmann 2003(SJ) Aalborg SK 2 505 JM Klassisk Styrkeløft 2020
William H Opstrup 2003(SJ) AK Nordland 3 432.5 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Sebastian Erlandsen 2003(SJ) Pure PP - - -

Herrer Junior
59
Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK - - -
66
Emil D Monberg 1998(J) Aalborg SK - - -
74
Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK - - -
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK - - -
Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK - - -
Emil L Hørmark 2002(J) AK Nordland - - -
83
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 1 570 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK - - -
Malte Segel 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK - - -
Mads K Lauridsen 2002(J) Roskilde AK - - -
Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft - - -
Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen - - -
93
Alexander Ø Gildberg 2002(J) Haderslev SK 1 470 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2020
Daniel H Machado 1998(J) Target - - -
Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK - - -
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK - - -
Jakob Thorbjørnsen 1998(J) Odense BBC - - -
Michael Madsen 1998(J) Aalborg SK - - -
Elias Pedersen 2000(J) HG Styrkeløft - - -
Philip K Nickel 2001(J) Ares - - -
Marcus Kruhøffer 2000(J) Sportshøjskolen - - -
105
Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 1 585 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Marc O Schlichting 1998(J) Roskilde AK - - -
Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft - - -
Joachim Madsen 1999(J) Københavns SK - - -
Emirhan Yilmaz 2000(J) Hvidovre SF - - -
Asger V Jensen 1999(J) VK Kono - - -
Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono - - -
Christian N Enger 2001(J) AK Frem - - -
Emil B Sørensen 1998(J) Sportshøjskolen - - -
Sebastian H Sørensen 1998(J) Aalborg SK - - -
120
Rasmus KB Gjerløff 2001(J) Roskilde AK - - -
Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK - - -
120+
Mads V Sørensen 1998(J) Hvidovre SF - - -
Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK - - -

Herrer Masters 1
83
Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 1 525 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 2 442.5 EM Masters 2021
Jesper E Overgaard 1974(M1) Aalborg SK - - -
93
Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 1 525 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 2 505 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK - - -
105
Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft - - -
Kristian B Nyholm 1981(M1) Haderslev SK - - -
Nicklas Levinsen 1980(M1) Københavns SK - - -
120+
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK - - -
Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK - - -

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 325 JM Klassisk Styrkeløft 2020
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK - - -
83
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 1 470 JM Klassisk Styrkeløft 2020
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK - - -
93
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting - - -
105
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK - - -
120
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 1 517.5 SM Klassisk Styrkeløft 2021
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 1 455 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Brian A Andersen 1970(M2) Københavns SK - - -

Herrer Masters 3
83
Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M - - -
93
Ole Olsen 1961(M3) Københavns SK 1 585 EM Masters 2021
105
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK - - -
Kim Salby 1961(M3) AK Odin - - -

Herrer Masters 4
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 435 EM Masters 2021
83
Tommy Rasmussen 1946(M4) Rødby M - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt