Nomineringer

DM Styrkeløft 2019

Videbæk, 2-3 Mar 2019. 76 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Mia Tovgaard 1979(M1) Aalborg SK 1 387.5 JM Styrkeløft 2018
52
Trine Ø Bagger 1986(S) AK Jyden 1 442.5 VM 2018
57
Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 1 442.5 EM Masters 2018
63
Anna Schjøtt 1995(S) Sportshøjskolen 1 445 TSK Cup, Udstyr 2018
72
Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 1 492 TSK Cup, Udstyr 2018
Nynne Bjerg 1987(S) Videbæk SK 2 440 JM Styrkeløft 2018
Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 3 435 AaSK Open, Udstyr 2018
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 4 392.5 DM Klassisk 2018
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 5 387.5 TSK Cup, Udstyr 2018
84
Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 1 525.5 JM Styrkeløft 2018
Julie A Hansen 1991(S) ER Powerlifting 2 345 TSK Cup, Klassisk 2018
Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK - - -
84+
Jane Aaberg 1981(S) Odense BBC 1 570 EM i Styrkeløft 2018
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 2 562.5 TSK Cup, Udstyr 2018
Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 3 533 TSK Cup, Udstyr 2018
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 4 430 AaSK Open, Udstyr 2018

Damer Sub-Junior
72
Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 1 277.5 TSK Cup, Klassisk 2018

Damer Junior
63
Mia Toft 2000(J) Horsens SK 1 315.5 (57) JM Klassisk Styrkeløft 2018

Damer Masters 1
84
Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 1 290 AaSK Open, Udstyr 2018

Herrer Senior
66
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 417.5 (59) SM Styrkeløft 2018
74
Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 1 582.5 EM Masters 2018
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF - - -
83
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 1 800 TSK Cup, Udstyr 2018
Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 2 763.5 DM i Styrkeløft 2018
Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 3 730.5 DM i Styrkeløft 2018
Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF 4 710 DM i Styrkeløft 2018
Andreas K-Jespersen 1991(S) Hvidovre SF 5 647.5 DM i Styrkeløft 2018
Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 6 630 DM Klassisk 2018
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 7 607.5 AaSK Open, Udstyr 2018
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 8 485 JM Klassisk Styrkeløft 2018
93
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 1 930 VM 2018
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 2 732.5 DM i Styrkeløft 2018
Henrik S Nielsen 1984(S) AK Jyden - - -
Patrick S Poulsen 1994(S) Thisted VF - - -
105
Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 1 815 JM Styrkeløft 2018
Kasper Martinussen 1996(J) Haderslev SK 2 730 TSK Cup, Udstyr 2018
Jeppe P Rosenørn 1991(S) Aalborg SK 3 727.5 JM Styrkeløft 2018
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 4 675 AaSK Open, Klassisk 2018
120
Rene F Hedegaard 1990(S) Horsens SK 1 775 JM Styrkeløft 2018
Casper Futtrup 1989(S) Thisted VF 2 745 DM Klassisk 2018
Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 3 742.5 DM i Styrkeløft 2018
Bo H Jensen 1986(S) Herkules 4 685 (105) DM Klassisk 2018
Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 5 470 DM i Styrkeløft 2018
Jens JL Jørgensen 1995(S) Aalborg SK 6 662.5 (120+) JM Klassisk Styrkeløft 2018
120+
Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 1 702.5 DM Klassisk 2018
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 2 657.5 DM Klassisk 2018
Daniel Christensen 1980(S) Aalborg SK 3 632.5 JM Styrkeløft 2018

Herrer Sub-Junior
83
Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 1 480 AaSK Open, Klassisk 2018

Herrer Junior
93
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 1 800 (83) TSK Cup, Udstyr 2018
Simon B Rasmussen 1999(J) Sportshøjskolen 2 722.5 NM Sub-Junior/Junior, Klassisk 2018
Lars Merring-mikkelsen 1996(J) Aalborg SK 3 707.5 JM Styrkeløft 2018
105
Jesper Vogelius 2000(J) Rødby M 1 657.5 (93) EM Klassisk 2018
Mads Lehmann Broe 1996(J) Roskilde AK 2 557.5 (93) TSK Cup, Udstyr 2018
Lasse Justesen 2000(J) Gudenådalens SK 3 520 NM Sub-Junior/Junior 2018

Herrer Masters 1
93
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 557.5 (83) EM klassisk (master) 2018
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 785 TSK Cup, Udstyr 2018
120
Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 1 610 (105) EM Masters 2018
Sune Bak 1974(M1) Hvidovre SF - - -
120+
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 1 645 (120) JM Klassisk Styrkeløft 2018

Herrer Masters 2
66
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK 1 417.5 (59) SM Styrkeløft 2018
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 1 452.5 TSK Cup, Udstyr 2018
83
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 1 595 EM Masters 2018
Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 2 542.5 (74) VM Masters 2018
93
Ole Olsen 1961(M2) Københavns SK 1 572.5 EM klassisk (master) 2018
Keld B Ingerslev 1966(M2) Aarhus AK - - -
105
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 600 AaSK Open, Udstyr 2018
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 2 525 DM Klassisk 2018
120
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 1 667.5 TSK Cup, Udstyr 2018
120+
Morten Sørig 1969(M2) Tårnby SK 1 595 SM Styrkeløft 2018

Herrer Masters 3
93
Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M 1 410 EM klassisk (master) 2018
105
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 1 510 DM i Styrkeløft 2018
Gustav Johansen 1957(M3) Thisted VF 2 425 (93) DM Klassisk 2018
120
Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 1 427.5 DM Klassisk 2018
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK - - -

Herrer Masters 4
74
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas - - -
105
Steen Wissing 1945(M4) Rødby M 1 500 (93) EM Masters 2018


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt