Resultater
DM Bænkpres 2004
Albertslund, d. 12 Jun 2004
Klasser
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)
# | Vægt | Navn | Årgang | Klub | Bænk | Points | Rekorder |
Damer Senior | |||||||
52 kg | |||||||
1 | 51.50 | Hanna Svahn | 1963(M1) | AK Frem | 95.0 | 119.32 | |
56 kg | |||||||
1 | 55.90 | Eva Buxbom | 1969(S) | Hvidovre SF | 60.0 | 70.70 | |
75 kg | |||||||
1 | 72.00 | Mai-Britt Kollits | 1966(S) | Albertslund SF | 72.0 | 58.56 | |
Damer Junior | |||||||
67.5 kg | |||||||
1 | 65.50 | Lise Frederiksen | 1982(J) | Roskilde AK | 82.5 | 86.06 | |
2 | 63.20 | Kathrine H Bak | 1981(J) | Tårnby SK | 57.5 | 61.61 | |
Damer Masters 1 | |||||||
56 kg | |||||||
1 | 53.70 | Sussi Jensby | 1959(M1) | Fakse IF | 45.0 | 54.72 | |
75 kg | |||||||
1 | 72.60 | Lissi Kjeldsen | 1962(M1) | Thisted VF | 72.5 | 70.38 | |
90 kg | |||||||
1 | 85.50 | Vibeke V Jørgensen | 1957(M1) | Albertslund SF | 45.0 | 39.79 | |
Damer Masters 2 | |||||||
90 kg | |||||||
1 | 85.90 | Susanne Diter | 1952(M2) | Ares | 50.0 | 44.11 | |
Damer Ungdom | |||||||
52 kg | |||||||
1 | 51.30 | Mette G Jensen | 1985(U) | Ares | 52.5 | 66.13 | DR U, DR J |
Herrer Senior | |||||||
56 kg | |||||||
1 | 53.80 | Mikkel Sørensen | 1977(S) | Aalborg SK | 120.0 | 113.69 | |
60 kg | |||||||
1 | 56.50 | Andreas Mailand | 1979(S) | Københavns SK | 80.0 | 72.20 | |
67.5 kg | |||||||
1 | 67.10 | Jan C Christensen | 1965(S) | Albertslund SF | 62.5 | 48.42 | |
75 kg | |||||||
1 | 74.50 | Kasper Fardan | 1974(S) | Københavns SK | 160.0 | 114.54 | |
2 | 72.50 | Rene H Vester | 1971(S) | SK Atlas | 135.0 | 98.55 | |
- | 73.70 | Marc Møgelbjerg | 1975(S) | Gudenådalens SK | |||
82.5 kg | |||||||
1 | 77.40 | Kenneth Hansen | 1965(S) | Ares | 132.5 | 92.42 | |
- | 82.10 | Frank Brunhøj | 1970(S) | AK Frem | |||
90 kg | |||||||
1 | 89.80 | Kim Salby | 1961(M1) | AK Odin | 192.5 | 123.03 | |
2 | 83.70 | Allan Riis | 1971(S) | Aarhus AK | 185.0 | 122.88 | |
3 | 89.70 | Kim Østergaard | 1980(S) | Odense BBC | 180.0 | 115.11 | |
4 | 90.00 | Henrik Beck | 1969(S) | Albertslund SF | 155.0 | 98.95 | |
5 | 86.40 | Louis Preuthun | 1980(S) | Københavns SK | 150.0 | 97.85 | |
6 | 88.00 | Bo Minkwitz | 1972(S) | Roskilde AK | 150.0 | 96.89 | |
7 | 89.80 | Frank Madsen | 1965(S) | AK Frem | 145.0 | 92.67 | |
8 | 88.50 | Allan Madsen | 1966(S) | Tårnby SK | 105.0 | 67.62 | |
- | 84.20 | Søren Wahlgren | 1978(S) | Aarhus AK | |||
100 kg | |||||||
1 | 99.30 | Henrik Sørensen | 1973(S) | Gudenådalens SK | 205.0 | 125.11 | |
2 | 98.40 | Kim D Hansen | 1971(S) | Tårnby SK | 187.5 | 114.86 | |
3 | 99.50 | Johnny Kosela | 1972(S) | Aarhus AK | 187.5 | 114.34 | |
4 | 99.50 | Keld B Ingerslev | 1966(S) | Aarhus AK | 180.0 | 109.76 | |
5 | 93.20 | Jacob T Pilgaard | 1978(S) | Odense BBC | 140.0 | 87.86 | |
- | 97.40 | Troels Rubech | 1979(S) | Odense BBC | |||
110 kg | |||||||
1 | 101.60 | Klaus WJ Bak | 1979(S) | AK Frem | 187.5 | 113.40 | |
2 | 109.30 | Jacob Stegelmann | 1980(S) | Aarhus AK | 187.5 | 110.57 | |
3 | 106.40 | Claus Jørgensen | 1964(M1) | Tårnby SK | 175.0 | 104.09 | |
4 | 108.90 | Ryan Søndergaard | 1970(S) | Gudenådalens SK | 175.0 | 103.30 | |
5 | 109.90 | Jens Jepsen | 1970(S) | Tårnby SK | 165.0 | 97.14 | |
125 kg | |||||||
1 | 125.00 | Sune Bang | 1977(S) | Aarhus AK | 242.5 | 138.18 | DR S |
125+ kg | |||||||
1 | 168.30 | Niels Stærkjær | 1966(S) | Aarhus AK | 255.0 | 138.72 | |
2 | 128.90 | Jan F Knudsen | 1974(S) | AK Frem | 230.0 | 130.30 | |
3 | 133.50 | Thomas Procida | 1976(S) | Københavns SK | 200.0 | 112.60 | |
Herrer Junior | |||||||
56 kg | |||||||
1 | 56.00 | Morten Strange | 1981(J) | AK Frem | 92.5 | 84.20 | |
60 kg | |||||||
1 | 60.00 | Michael Nielsen | 1981(J) | AK Frem | 140.5 | 119.41 | DR S, DR J |
75 kg | |||||||
1 | 73.10 | Heino Oesten | 1983(J) | Ares | 115.0 | 83.44 | |
82.5 kg | |||||||
1 | 79.10 | Alen Babovic | 1983(J) | Teutonia | 175.0 | 120.33 | |
- | 82.00 | Martin Faber | 1982(J) | AK Frem | |||
90 kg | |||||||
1 | 82.90 | Kristian Immersen | 1983(J) | Thisted VF | 117.5 | 78.49 | |
2 | 82.70 | Chris E Bertelsen | 1984(J) | Grenå SK | 115.0 | 76.92 | |
100 kg | |||||||
1 | 96.60 | Mads Hermansen | 1981(J) | Rødby M | 180.5 | 111.13 | DR jun |
110 kg | |||||||
2 | 92.10 | Marc Larsson | 1982(J) | Hvidovre SF | 150.0 | 94.67 | |
Herrer Masters 1 | |||||||
75 kg | |||||||
1 | 71.60 | Gert Olsen | 1963(M1) | Ares | 120.0 | 88.40 | |
82.5 kg | |||||||
1 | 80.30 | Erik Rasmussen | 1962(M1) | AK Frem | 180.0 | 122.60 | |
90 kg | |||||||
1 | 83.80 | Per Berndorff | 1960(M1) | Københavns SK | 155.0 | 102.87 | |
2 | 85.10 | Tom Bergan | 1962(M1) | AK Nordland | 130.0 | 85.53 | |
3 | 84.30 | Peter Petersen | 1962(M1) | Aarhus AK | 122.5 | 78.52 | |
100 kg | |||||||
1 | 96.90 | John Lukassen | 1961(M1) | Gudenådalens SK | 180.0 | 110.99 | |
2 | 99.60 | Jan Bertelsen | 1955(M1) | ? | 180.0 | 109.73 | |
3 | 98.40 | Bent Krohn | 1964(M1) | Aarhus AK | 155.0 | 94.95 | |
- | 99.60 | Lars Guldberg | 1963(M1) | AK Nordland | |||
110 kg | |||||||
1 | 107.80 | Bjørn Nielsen | 1959(M1) | Roskilde AK | 145.0 | 85.88 | |
125 kg | |||||||
1 | 118.80 | Søren Eggebrecht | 1959(M1) | Aarhus AK | 225.0 | 129.67 | |
125+ kg | |||||||
1 | 125.20 | Frank Jørgensen | 1960(M1) | Københavns SK | 190.5 | 108.24 | DR M1 |
Herrer Masters 2 | |||||||
82.5 kg | |||||||
1 | 82.30 | Finn Jensen | 1948(M2) | Frederikshavn HC | 135.0 | 90.57 | |
90 kg | |||||||
1 | 89.30 | Jens Klüver | 1948(M2) | SK Atlas | 183.0 | 116.98 | DR M2 |
100 kg | |||||||
- | 98.30 | Jan B Traulsen | 1948(M2) | Teutonia | |||
125 kg | |||||||
1 | 111.00 | Allan Fuglsang | 1950(M2) | SK Atlas | 175.0 | 102.71 | DR M2 |
Herrer Masters 3 | |||||||
60 kg | |||||||
1 | 60.00 | Bent Hansen | 1941(M3) | Roskilde AK | 80.0 | 68.23 | |
67.5 kg | |||||||
1 | 66.00 | Horst Diter | 1943(M3) | Ares | 92.5 | 72.63 | |
75 kg | |||||||
1 | 72.50 | Svend Møller | 1942(M3) | Frederikshavn HC | 127.5 | 91.25 | DR M3 (3:125) |
2 | 73.10 | Svend Stensgaard | 1922(M4) | Rødby M | 72.5 | 52.61 | |
82.5 kg | |||||||
1 | 80.70 | Hans J Jørgensen | 1944(M3) | Aalborg SK | 138.0 | 93.36 | DR M3 |
2 | 81.00 | Verner Nielsen | 1940(M3) | SK Atlas | 97.5 | 66.05 | |
90 kg | |||||||
1 | 87.60 | Per Hermann | 1939(M3) | Rødby M | 105.0 | 67.99 | |
2 | 88.90 | Bjarne H Palm | 1937(M3) | Københavns SK | 97.5 | 62.63 | |
3 | 89.40 | Poul Brandstrup | 1938(M3) | Albertslund SF | 80.0 | 51.25 | |
100 kg | |||||||
1 | 98.70 | Julius Madsen | 1937(M3) | Roskilde AK | 150.0 | 91.77 | |
2 | 93.10 | Allan S Kornval | 1944(M3) | Albertslund SF | 110.0 | 69.07 | |
110 kg | |||||||
3 | 94.70 | Leif Johansen | 1943(M3) | Ares | 102.5 | 63.85 | |
Herrer Ungdom | |||||||
67.5 kg | |||||||
1 | 65.60 | Keld Rishøj | 1988(U) | Teutonia | 75.0 | 59.18 | |
75 kg | |||||||
1 | 74.80 | Mikkel Nielsen | 1986(U) | Grenå SK | 120.0 | 85.67 | |
2 | 72.70 | Michael Nielsen | 1981(J) | Københavns SK | 80.0 | 58.28 | |
82.5 kg | |||||||
1 | 75.30 | Lars Oddershede | 1986(U) | Thisted VF | 117.5 | 83.50 | |
2 | 75.80 | Martin Bertelsen | 1986(U) | Grenå SK | 92.5 | 65.44 | |
3 | 76.90 | Kenneth L Hansen | 1985(U) | Ares | 92.5 | 64.80 | |
90 kg | |||||||
- | 85.80 | Lasse Olsen | 1986(U) | Albertslund SF | |||
100 kg | |||||||
1 | 98.50 | Stefan M Andersen | 1987(U) | Odense BBC | 110.0 | 67.35 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt