Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres 2018

Aalborg, SPH, 29 Sep 2018. 108 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
47
Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 1 47.5 Jørgen Krogh Cup 2018
52
Lonnie B Pedersen 1975(M1) AK Frem 1 62.5 Jørgen Krogh Cup 2018
57
Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 1 70 DM i Klassisk Bænkpres 2017
63
Maj B Rames 1989(S) Sportshøjskolen - - -
Nanna Nørgaard 1993(S) Horsens SK - - -
72
Annette Pedersen 1968(M2) Sportshøjskolen 1 102.5 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Astrid B Nielsen 1993(S) Sportshøjskolen 2 65 Jørgen Krogh Cup 2018
84
Katja Jørgensen 1988(S) Aalborg SK 1 100 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Sissel P Machholm 1994(S) Aarhus SVK 2 82.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 3 77.5 (72) Jørgen Krogh Cup 2018
84+
Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 1 127.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 2 105.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)

Damer Sub-Junior
84
Smilla Lyhne 2000(SJ) Thisted VF - - -

Damer Junior
63
Julie M Nielsen 1997(J) Thisted VF 1 50 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Steffenie K Jensen 1996(J) AK Atlas - - -
72
Kamilla W Bøgedal 1995(J) AK Nordland 1 105 (63) VM Klassisk Bænkpres 2018
84
Mathilde M Pedersen 1998(J) Thisted VF 1 57.5 (72) DM Klassisk 2018 (3-kamp)

Damer Masters 1
57
Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 1 65 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
84
Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK - - -

Damer Masters 2
63
Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 1 61 DM i Klassisk Bænkpres 2017
84
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) Roskilde AK 1 47.5 SM Klassisk Bænkpres 2018

Damer Masters 3
72
Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 1 67.5 (84) Jørgen Krogh Cup 2018

Herrer Senior
74
Emil R Kjær 1994(S) Aarhus SVK 1 122.5 (83) Jørgen Krogh Cup 2018
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF - - -
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 176 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 2 162.5 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 3 162.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 4 150 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2017
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 5 150 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Julius Baltrusaitis 1991(S) Aarhus AK 6 117.5 Jørgen Krogh Cup 2018
93
Kenni Eliasen 1989(S) Roskilde AK 1 185 TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp)
Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 2 180 (83) EM Klassisk Bænkpres 2018
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 3 172.5 DM Bænkpres 2017
Leon S Simonsen 1992(S) Thisted VF 4 140 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 5 117.5 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
Anders Witte 1991(S) Københavns SK - - -
105
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 1 202.5 TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp)
Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 2 165 (93) DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Jesper Clausen 1976(M1) Haderslev SK 3 150 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2017
Stefan Probst 1987(S) Pure PP 4 150 Jørgen Krogh Cup 2018
Tobias Kokholm 1991(S) Thisted VF 5 142.5 AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp)
120
Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 1 225 EM Klassisk Bænkpres 2018
Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 2 182.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 3 170 (120+) DM i Klassisk Bænkpres 2017
120+
Jacob Stegelmann 1980(S) Aarhus AK 1 192.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 2 185 EM klassisk (master) 2018 (3-kamp)
Rasmus Mortensen 1979(S) Grenå SK - - -
Nikolaj E Eriksen 1993(S) Aarhus AK - - -
Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK - - -

Herrer Sub-Junior
53
Kevin Salby 2003(SJ) AK Odin 1 37.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
66
Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 1 85 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018
74
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 75 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
83
Jakob LR Nielsen 2000(SJ) Pure PP - - -
93
Benjamin F Andersen 2001(SJ) Thisted VF 1 110 NM Sub-Junior/Junior 2018 (3-kamp)
105
Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 1 156 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Lasse Justesen 2000(SJ) Gudenådalens SK 2 125 NM Sub-Junior/Junior 2018 (3-kamp)
Victor Fredhave 2000(SJ) Grenå SK 3 75 JM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Junior
66
Jens-Peter S Bjertrup 1995(J) Aalborg SK 1 120 Jørgen Krogh Cup 2018
83
Mikkel Juul 1995(J) Randers SM 1 120 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Sonny M Kastberg 1995(J) Horsens SK 2 147.5 (93) Jørgen Krogh Cup 2018
93
Mathias F Rasmussen 1996(J) Aarhus AK 1 135 AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp)
105
Michael Haxgart 1995(J) Hvidovre SF 1 195 VM Klassisk Bænkpres 2018
Andreas Houmark 1999(J) Thisted VF 2 135 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
120
Benjamin LT Mogensen 1996(J) Ebeltoft SK 1 167.5 (93) DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Daniel F Gammelgaard 1995(J) Pure PP - - -
Mathias L Kleinsøe 1995(J) Aarhus AK - - -
120+
Lars Mogensen 1996(J) Videbæk SK 1 190 DM Klassisk 2018 (3-kamp)

Herrer Masters 1
74
Klaus Larsen 1972(M1) Ares 1 125 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF - - -
83
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 152.5 EM klassisk (master) 2018 (3-kamp)
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 2 130 EM klassisk (master) 2018 (3-kamp)
Martin Brix 1977(M1) Aalborg SK 3 122.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 4 145 (93) DM i Klassisk Bænkpres 2017
93
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 1 172.5 DM Bænkpres 2017
105
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 1 160 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Jesper Clausen 1976(M1) Haderslev SK 2 150 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2017
Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 3 125 Jørgen Krogh Cup 2018
Martin Voldum 1973(M1) AK Frem - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 Jørgen Krogh Cup 2018
Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 2 182.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
120+
Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden - - -

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) Grenå SK 1 57.5 JM Klassisk Bænkpres 2018
83
Bo Petersen 1962(M2) Randers SM 1 135 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 2 132.5 SM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 3 130 DM i Klassisk Bænkpres 2017
93
Kim Salby 1961(M2) AK Odin 1 140 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Bent M Kristensen 1968(M2) Ares - - -
105
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 167.5 Jørgen Krogh Cup 2018
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 2 132.5 TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp)
Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 3 120 DM Klassisk 2018 (3-kamp)
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 4 120 TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp)
Svend Bradtberg 1962(M2) Ares 5 105 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Lars B Krustrup 1968(M2) Horsens SK - - -
Rene R Toft 1961(M2) Sportshøjskolen - - -
120
Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen 1 140 DM i Klassisk Bænkpres 2017
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM - - -

Herrer Masters 3
83
Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 1 125 DM Bænkpres 2017
105
Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 1 130 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 2 127.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
Torben Kristensen 1958(M3) Sportshøjskolen 3 122.5 (93) DM i Klassisk Bænkpres 2017
120
Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 1 145 DM i Klassisk Bænkpres 2017

Herrer Masters 4
66
Bent Hansen 1941(M4) Roskilde AK 1 77.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 105 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) Teutonia 2 67.5 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 3 65 DM Bænkpres 2017
83
Verner Nielsen 1940(M4) SK Atlas 1 102.5 DM i Klassisk Bænkpres 2017
105
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 1 107.5 DM i Styrkeløft 2018 (3-kamp)
120
Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt