Nomineringer
DM Klassisk Bænkpres 2018
Aalborg, SPH, 29 Sep 2018. 108 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Points
Vis: Klasser - TeamsNavn | Årgang | Klub | # | Nomineret | Resultat opnået ved | |
Damer Senior | ||||||
Annette Pedersen | 1968(M2) | Sportshøjskolen | 1 | 101.731 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Annette R Christensen | 1965(M2) | Ry MK | 2 | 101.605 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Katja Jørgensen | 1988(S) | Aalborg SK | 3 | 89.530 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Maria K Jensen | 1985(S) | Aarhus AK | 4 | 87.038 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Marianne Nordstrøm | 1980(S) | Rødby M | 5 | 81.907 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Lonnie B Pedersen | 1975(M1) | AK Frem | 6 | 78.594 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Sissel P Machholm | 1994(S) | Aarhus SVK | 7 | 75.917 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Annemia Pretzmann | 1992(S) | Aarhus AK | 8 | 75.702 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Vibeke Bergmann | 1979(S) | Aarhus AK | 9 | 64.971 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Astrid B Nielsen | 1993(S) | Sportshøjskolen | 10 | 64.474 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Maj B Rames | 1989(S) | Sportshøjskolen | - | - | - | |
Nanna Nørgaard | 1993(S) | Horsens SK | - | - | - | |
Damer Sub-Junior | ||||||
Smilla Lyhne | 2000(SJ) | Thisted VF | - | - | - | |
Damer Junior | ||||||
Kamilla W Bøgedal | 1995(J) | AK Nordland | 1 | 112.875 | VM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Mathilde M Pedersen | 1998(J) | Thisted VF | 2 | 56.856 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Julie M Nielsen | 1997(J) | Thisted VF | 3 | 54.545 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Steffenie K Jensen | 1996(J) | AK Atlas | - | - | - | |
Damer Masters 1 | ||||||
Eva Buxbom | 1969(M1) | Horsens SK | 1 | 75.946 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Tanja Rasmussen | 1972(M1) | Horsens SK | - | - | - | |
Damer Masters 2 | ||||||
Stella Jensen | 1964(M2) | Grenå SK | 1 | 68.540 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Isodora EA Nielsen | 1960(M2) | Roskilde AK | 2 | 43.054 | SM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Damer Masters 3 | ||||||
Kirsten Gylling | 1957(M3) | Grenå SK | 1 | 63.443 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Herrer Senior | ||||||
Jakob Thrane Mainz | 1993(S) | Sportshøjskolen | 1 | 129.623 | EM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Mads Pedersen | 1989(S) | Gudenådalens SK | 2 | 124.133 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Emil Therkelsen | 1983(S) | Københavns SK | 3 | 121.115 | TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp) | |
Michael Herrmann | 1988(S) | Horsens SK | 4 | 120.510 | EM Klassisk Bænkpres 2018 | |
|
1989(S) | Roskilde AK | 5 | 117.161 | TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp) | |
Jacob Stegelmann | 1980(S) | Aarhus AK | 6 | 109.244 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Frederik K Christensen | 1991(S) | AK Atlas | 7 | 109.021 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Johnni Andersen | 1977(M1) | AK Frem | 8 | 108.968 | DM Bænkpres 2017 | |
Danny O Jensen | 1988(S) | Aarhus SVK | 9 | 108.631 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Peter H Eriksen | 1970(M1) | Rødby M | 10 | 107.529 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Thomas Skov | 1971(M1) | Rødby M | 11 | 104.914 | EM klassisk (master) 2018 (3-kamp) | |
Johan S Madsen | 1988(S) | Københavns SK | 12 | 104.709 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Kent T Flåten | 1979(S) | Københavns SK | 13 | 103.485 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2017 | |
Andreas Sørensen | 1990(S) | Københavns SK | 14 | 100.770 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Nicolaj Scupii | 1994(S) | Aalborg SK | 15 | 97.019 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Jesper Clausen | 1976(M1) | Haderslev SK | 16 | 94.050 | 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2017 | |
Stefan Probst | 1987(S) | Pure PP | 17 | 90.315 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Leon S Simonsen | 1992(S) | Thisted VF | 18 | 89.110 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Tobias Kokholm | 1991(S) | Thisted VF | 19 | 88.307 | AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Emil R Kjær | 1994(S) | Aarhus SVK | 20 | 84.795 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Julius Baltrusaitis | 1991(S) | Aarhus AK | 21 | 78.596 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Thomas Nielsen | 1992(S) | Aarhus SVK | 22 | 77.386 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018 | |
Nikolaj E Eriksen | 1993(S) | Aarhus AK | - | - | - | |
Kristinn Arnason | 1986(S) | Thisted VF | - | - | - | |
Rasmus Mortensen | 1979(S) | Grenå SK | - | - | - | |
Anders Witte | 1991(S) | Københavns SK | - | - | - | |
Niels Stærkjær | 1966(M2) | Aarhus AK | - | - | - | |
Herrer Sub-Junior | ||||||
Jesper Vogelius | 2000(SJ) | Rødby M | 1 | 94.786 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Lasse Justesen | 2000(SJ) | Gudenådalens SK | 2 | 76.100 | NM Sub-Junior/Junior 2018 (3-kamp) | |
Benjamin F Andersen | 2001(SJ) | Thisted VF | 3 | 70.796 | NM Sub-Junior/Junior 2018 (3-kamp) | |
Ruben N Donde | 2001(SJ) | Københavns SK | 4 | 67.992 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018 | |
Tobias H Juul | 2002(SJ) | Gudenådalens SK | 5 | 57.585 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Victor Fredhave | 2000(SJ) | Grenå SK | 6 | 46.643 | JM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Kevin Salby | 2003(SJ) | AK Odin | 7 | 41.929 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Jakob LR Nielsen | 2000(SJ) | Pure PP | - | - | - | |
Herrer Junior | ||||||
Michael Haxgart | 1995(J) | Hvidovre SF | 1 | 117.156 | VM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Lars Mogensen | 1996(J) | Videbæk SK | 2 | 105.355 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Benjamin LT Mogensen | 1996(J) | Ebeltoft SK | 3 | 105.324 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Sonny M Kastberg | 1995(J) | Horsens SK | 4 | 95.565 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Jens-Peter S Bjertrup | 1995(J) | Aalborg SK | 5 | 94.296 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Mathias F Rasmussen | 1996(J) | Aarhus AK | 6 | 85.793 | AaSK Open, Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Andreas Houmark | 1999(J) | Thisted VF | 7 | 82.067 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018 | |
Mikkel Juul | 1995(J) | Randers SM | 8 | 81.096 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Daniel F Gammelgaard | 1995(J) | Pure PP | - | - | - | |
Mathias L Kleinsøe | 1995(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
Herrer Masters 1 | ||||||
Henrik Sørensen | 1973(M1) | Gudenådalens SK | 1 | 111.264 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Johnni Andersen | 1977(M1) | AK Frem | 2 | 108.968 | DM Bænkpres 2017 | |
Peter H Eriksen | 1970(M1) | Rødby M | 3 | 107.529 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Marc Møgelbjerg | 1975(M1) | Gudenådalens SK | 4 | 102.013 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Michael Nørlev | 1978(M1) | Hjørring SS | 5 | 96.480 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Michael Melchorsen | 1972(M1) | Ares | 6 | 94.120 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Jesper Clausen | 1976(M1) | Haderslev SK | 7 | 94.050 | 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2017 | |
Klaus Larsen | 1972(M1) | Ares | 8 | 92.288 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Thomas N Hansen | 1975(M1) | Københavns SK | 9 | 86.905 | EM klassisk (master) 2018 (3-kamp) | |
Martin Brix | 1977(M1) | Aalborg SK | 10 | 81.916 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Lauge Fredhave | 1972(M1) | Grenå SK | 11 | 76.325 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Dan Kristensen | 1969(M1) | Thisted VF | - | - | - | |
Martin Voldum | 1973(M1) | AK Frem | - | - | - | |
Niels H Christensen | 1977(M1) | AK Jyden | - | - | - | |
Herrer Masters 2 | ||||||
Bo Jensen | 1967(M2) | Aarhus AK | 1 | 101.857 | Jørgen Krogh Cup 2018 | |
Bo Petersen | 1962(M2) | Randers SM | 2 | 91.922 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Erik Rasmussen | 1962(M2) | ER Powerlifting | 3 | 89.053 | SM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Kim Salby | 1961(M2) | AK Odin | 4 | 88.732 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Simon Donde | 1966(M2) | Københavns SK | 5 | 87.583 | 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2017 | |
Benny Jensen | 1964(M2) | Sportshøjskolen | 6 | 82.096 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Henrik Schougaard | 1966(M2) | Aarhus AK | 7 | 79.831 | TSK Cup, Klassisk 2017 (3-kamp) | |
Tim Nielsen | 1965(M2) | Københavns SK | 8 | 77.248 | 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018 | |
Bjørn Nielsen | 1959(M2) | Roskilde AK | 9 | 74.784 | DM Klassisk 2018 (3-kamp) | |
Svend Bradtberg | 1962(M2) | Ares | 10 | 65.499 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Gert F Karlson | 1966(M2) | Grenå SK | 11 | 45.448 | JM Klassisk Bænkpres 2018 | |
Bent M Kristensen | 1968(M2) | Ares | - | - | - | |
Lars B Krustrup | 1968(M2) | Horsens SK | - | - | - | |
Rene R Toft | 1961(M2) | Sportshøjskolen | - | - | - | |
Steffen Golczyk | 1968(M2) | Randers SM | - | - | - | |
Herrer Masters 3 | ||||||
Allan Fuglsang | 1950(M3) | SK Atlas | 1 | 85.188 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Bo Jensen | 1955(M3) | Grenå SK | 2 | 84.363 | DM Bænkpres 2017 | |
Jan Bertelsen | 1955(M3) | Grenå SK | 3 | 78.871 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Torben Kristensen | 1958(M3) | Sportshøjskolen | 4 | 77.187 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Hans Thyssing | 1953(M3) | Tårnby SK | 5 | 77.061 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Herrer Masters 4 | ||||||
John Terragni | 1947(M4) | Aalborg SK | 1 | 78.341 | JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Verner Nielsen | 1940(M4) | SK Atlas | 2 | 68.767 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Allan S Kornval | 1944(M4) | Albertslund SF | 3 | 67.392 | DM i Styrkeløft 2018 (3-kamp) | |
Bent Hansen | 1941(M4) | Roskilde AK | 4 | 62.775 | DM i Klassisk Bænkpres 2017 | |
Fransisco Romero-karlsen | 1944(M4) | Teutonia | 5 | 51.604 | 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018 | |
Ole Madsen | 1947(M4) | SK Atlas | 6 | 48.763 | DM Bænkpres 2017 | |
Jan B Traulsen | 1948(M4) | Teutonia | - | - | - |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt