Nomineringer

DM Bænkpres 2011

Bjerringbro, 3-4 Dec 2011. 79 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
57
Cornelia Larsen Copenhagen PL 1 85 (56) DM 2010
Mette G Jensen ER Powerlifting 2 85 SM 2011
63
Maj B Rames Sportshøjskolen 1 140 Divisionsturnering 2011
72
Annette Pedersen Sportshøjskolen 1 127.5 VM Masters 2011
Kathrine H Bak Tårnby SK 2 95 SM 2011
84
Kathrine Kristensen Sportshøjskolen 1 90 JM 2011 (3-kamp)
84+
Annette R Christensen Ry MK - - -

Herrer Senior
59
Mikkel Sørensen Aalborg SK 1 147.5 EM 2011
66
Mads Friche Sportshøjskolen 1 125 JM 2011
Mike Andersen Aalborg SK 2 122.5 JM 2011 (3-kamp)
74
Morten Rasmussen Tårnby SK 1 190 Divisionsturnering 2011
83
Jens C Pedersen Aarhus AK 1 210.5 JM 2011
Kim Salby AK Odin 2 192.5 VM Masters 2011
Kasper Fardan Copenhagen PL 3 177.5 SM 2011
93
Allan Riis Aarhus AK 1 247.5 VM 2011
Michael Nielsen Copenhagen PL 2 205 SM 2011
René Als-Frederiksen Aalborg SK 3 195 JM 2011 (3-kamp)
Kenny Laursen Horsens SK 4 175 JM 2011
105
Thomas J Sørensen Thisted VF 1 275 EM 2011
Kim Petersen Hjordt Sportshøjskolen 2 225 JM 2011
Kim D Hansen Tårnby SK 3 220 SM 2011
Jeppe F Balsby Aarhus AK 4 202.5 ER Open 2011
Jesper E Overgaard Aalborg SK 5 195 JM 2011
120
Jesper Smidt AK Nordland 1 215 DM A 2011 (3-kamp)
Henrik Sørensen Gudenådalens SK 2 200 (125) DM 2010
120+
Tonni Jensen Horsens SK 1 307.5 (120) VM 2011
Sune Bang Aarhus AK 2 275 ER Open 2011

Herrer Sub-Junior
59
Matti Christensen Thisted VF 1 92.5 (56) DM 2010
Daneshan Gunaratan Gudenådalens SK - - -
66
Frederik L Jensen Teutonia 1 110 Divisionsturnering 2011
74
Mickel Dahl Flensborg Tårnby SK 1 95 TSK Cup 2011 (3-kamp)
Jens J Søndergaard Teutonia 2 45 JM 2011 (3-kamp)
Kristian Buskov Gudenådalens SK - - -
Christian H Sørensen Ry MK - - -
Daniel H Sørensen Ry MK - - -
83
Patryk Bolek Thisted VF 1 132.5 Divisionsturnering 2011
Frederik Nordentoft Teutonia 2 57.5 JM 2011 (3-kamp)
Nicolaj Scupii Aalborg SK - - -
93
Phillip Thusing Videbæk SK - - -
Steffen Hansgaard Thisted VF - - -
105
Jakob Thrane Mainz Videbæk SK 1 185 JM 2011

Herrer Junior
59
Lasse Kobbernagel ER Powerlifting 1 45 TSK Cup 2011 (3-kamp)
74
Søren Pedersen Teutonia 1 125 DM Diverse 2011 (3-kamp)
83
Timmy Ibro Sportshøjskolen 1 172.5 JM 2011 (3-kamp)
Igor Syrytsin Aalborg SK 2 170 (82.5) DM 2010
Martin Maillard Sportshøjskolen 3 135 JM 2011 (3-kamp)
Nicolaj S Brarup Videbæk SK 4 120 (74) JM 2011
Hans L Christensen Ry MK - - -
Lars O Bonde Tårnby SK - - -
93
Rene S Vestergaard BK Limfjord 1 175 JM 2011 (3-kamp)
Jørgen Grandjean-Thomsen Thisted VF 2 100 (90) DM 2010
Emil I Fuglsang SK Atlas - - -
Mick T Kristiansen Sportshøjskolen - - -
105
Casper Futtrup Thisted VF 1 235 TSK Cup 2011 (3-kamp)
Jonatan Gonge Aarhus AK 2 200 JM 2011 (3-kamp)
Nichlas Pedersen ER Powerlifting 3 170 TSK Cup 2011 (3-kamp)
Johannes W Andersen Sportshøjskolen 4 145 JM 2011 (3-kamp)
120
Jesper B Mikkelsen Sportshøjskolen 1 190 EM Junior 2011 (3-kamp)
Morten S Jensen ER Powerlifting 2 190 SM 2011 (3-kamp)
Daniel Hovelsø Sportshøjskolen - - -

Herrer Masters 1
83
Erik Rasmussen ER Powerlifting 1 177.5 EM Masters 2011 (3-kamp)
Henrik Jørgensen Aalborg SK - - -
93
Bo Jensen Aarhus AK 1 160 ER Open 2011
Peter Petersen Aarhus AK 2 135 ER Open 2011
Peter Wood SK Atlas 3 170 (110) DM 2010
120
Lars Guldberg AK Nordland 1 220 (110) DM 2010
Benny Jensen Sportshøjskolen 2 155 JM 2011

Herrer Masters 2
93
Kim Salby AK Odin 1 192.5 (83) VM Masters 2011
105
Søren Ø Bertelsen Videbæk SK 1 207.5 VM Masters 2011
120
Henning G Thorsen Videbæk SK 1 180 JM 2011
Bjørn Nielsen Roskilde AK 2 170 SM 2011

Herrer Masters 3
66
Svend Møller Sportscenter - - -
83
Hans J Jørgensen Aalborg SK 1 140 (74) ER Open 2011
93
Wilhelm Wind Horsens SK 1 77.5 ER Open 2011
Allan S Kornval Albertslund SF 2 140 (100) DM 2010
105
Jan B Traulsen Teutonia 1 175 VM Masters 2011
120
Allan Fuglsang SK Atlas 1 192.5 ER Open 2011

Herrer Masters 4
83
Johan C Brun Sportscenter - - -
Verner Nielsen SK Atlas - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt