Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres 2022

Gudenådalen, 24 Sep 2022. 116 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
57
Sara E Andreasen 1993(S) Aarhus AK 1 95 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
63
Victoria BI Isaksen 1998(S) Pure PP 1 80 DM Klassisk Open 2022 (3-kamp)
Martine I Jørgensen 1997(S) Københavns SK 2 75 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Camilla K Cullum 1985(S) Københavns SK 3 62.5 (57) Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Channe Hviid 1994(S) VK Kono 4 62.5 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Lene Wollesen 1995(S) Pure PP - - -
69
Kathrine J Forsberg 1996(S) Aarhus AK 1 107.5 DM Klassisk Bænkpres 2021
Agnes Larsen 1997(S) Sportshøjskolen 2 80 DM Klassisk Open 2022 (3-kamp)
Ida W Nielsen 2002(J) Pure PP 3 60 (63) JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
76
Annette Pedersen 1968(M2) Aarhus AK 1 102.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Sofie S Bengtson 1997(S) VK Kono 2 100 DM Klassisk Open 2022 (3-kamp)
Cecilie S Udholm 1998(S) Aalborg SK 3 80 JM Klassisk Bænkpres 2022
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 4 65 (84) DM Klassisk Bænkpres 2021
Jette A Lindbjerg 1991(S) Horsens SK - - -
Julie Sørensen 1997(S) Aarhus AK - - -
84
Rebekka R Andersen 1996(S) Ares 1 107.5 (76) EM Bænkpres 2022
Katja Jørgensen 1988(S) Aarhus AK 2 107.5 EM Bænkpres 2022
Kathja Sejer 1989(S) Pure PP 3 75 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 120 EM Bænkpres 2022
Christina Størup 1995(S) Pure PP 2 92.5 DM Klassisk Bænkpres 2021

Damer Sub-Junior
69
Caroline W Olsen 2007(SJ) Rødby M 1 60 SM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Damer Junior
69
Victoria E Lynggaard 2002(J) Sportshøjskolen 1 62.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Damer Masters 1
52
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
63
Camilla Kjærside 1978(M1) Holstebro S 1 50 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Herrer Senior
59
Noah B Jensen 2008(SJ) Aarhus AK - - -
66
Lars K Lund 1984(S) Aalborg SK 1 135 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
74
Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK 1 140 DM Klassisk Bænkpres 2021
Anders S Ki 1982(M1) Videbæk SK 2 135 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK 3 120 SM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 182.5 VM Klassisk 2021 (3-kamp)
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 2 180 VM 2021
Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 3 155 SM Klassisk Bænkpres 2022
Martin F Madsen 1998(S) Aarhus AK 4 160 (93) 1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2022
93
Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK 1 195 EM Bænkpres 2021
Kasper Pørksen 1988(S) ER Powerlifting 2 180 SM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 3 180 TSK Cup, Klassisk 2021 (3-kamp)
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 4 180 DM Klassisk Open 2022 (3-kamp)
Chris Golczyk 1990(S) Randers SM 5 120 JM Klassisk Bænkpres 2022
Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK - - -
Daniel Dørge 1993(S) VK Kono - - -
Kim E Josefsen 1992(S) Aarhus SVK - - -
105
Esben V Rasmussen 1997(S) Aarhus AK 1 155 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 2 151 (93) DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Anton S Egholm 1996(S) Aalborg SK 3 150 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 4 137.5 (93) DM Klassisk Bænkpres 2021
Peter Nielsen 1995(S) Aarhus AK 5 135 (93) JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 6 195 (120) 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen - - -
120
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 1 192.5 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2021
Mads B Holst 1989(S) Aalborg SK - - -
120+
Niels H Christensen 1977(M1) Aalborg SK 1 195 JM Klassisk Bænkpres 2022

Herrer Sub-Junior
53
Noah B Jensen 2008(SJ) Aarhus AK - - -
66
Mikkel Skøttrup-jensen 2006(SJ) Aalborg SK 1 92.5 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Johnny Luu 2006(SJ) VK Kono 2 80 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
74
Christian I Bakke 2006(SJ) Thisted VF 1 92.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Jacob Joon 2004(SJ) BK Limfjord - - -
83
August B Hjort 2006(SJ) AK Nordland 1 122.5 (74) JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Gustav T Seyffart 2004(SJ) VK Kono 2 120 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Suersaq N Kristiansen 2007(SJ) Thisted VF 3 110 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
93
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 1 160.5 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Janus B Frandsen 2005(SJ) BK Limfjord - - -
120+
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono 1 155 (120) JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Herrer Junior
74
Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland 1 125 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF 2 125 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK 3 117.5 DM Klassisk Bænkpres 2021
Fillip S Oddersborg 2002(J) Sportshøjskolen 4 115 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
83
Rasmus Jefsen 2000(J) Gudenådalens SK 1 142.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 2 137.5 Aask Open, Klassisk 2022 (3-kamp)
Joshua J Cope 2003(J) Holstebro S - - -
Simon B Pedersen 2003(J) Pure PP - - -
93
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 1 157.5 (83) NM Klassisk Bænkpres Sub-Junior, Junior 2021
Steffen Botterhuis 1999(J) Sportshøjskolen 2 155 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Mathias R Vestergaard 2002(J) Horsens SK 3 142.5 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK 4 112.5 (83) DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Kevin C Christensen 1999(J) AK Frem - - -
105
Kasper T Hvidkjær 2001(J) Aarhus AK 1 160 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 2 155 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem 3 150 (93) DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Victor Lahm 2000(J) Aalborg SK 4 142.5 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Pure PP 5 105 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Noah Keldsen 2002(J) Pure PP - - -
Martin B Thomsen 2002(J) Sportshøjskolen - - -
120
Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK 1 172.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen - - -
120+
Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK 1 160 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Herrer Masters 1
74
Anders S Ki 1982(M1) Videbæk SK 1 135 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Henrik Vinter 1976(M1) Randers SM - - -
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 182.5 VM Klassisk 2021 (3-kamp)
93
Martin Faber 1982(M1) AK Frem 1 155 JM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 2 135 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Kim Jensen 1979(M1) Aalborg SK - - -
Michel V Eijgen 1976(M1) AK Frem - - -
105
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 1 155 DM Klassisk Bænkpres 2021
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF 2 157.5 (120) DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Jens K Frederiksen 1982(M1) Holstebro S - - -

Herrer Masters 2
74
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 1 121 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
83
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 1 145 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
Rene H Vester 1971(M2) SK Atlas - - -
105
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 151 (93) DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Eise P Poulsen 1967(M2) Københavns SK 2 122.5 SM Klassisk Bænkpres 2022
120
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 1 140 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 1 152.5 DM Klassisk Bænkpres 2021
Ryan Søndergaard 1970(M2) Gudenådalens SK 2 125 (120) DM Klassisk Bænkpres 2021

Herrer Masters 3
83
Erik Rasmussen 1962(M3) ER Powerlifting 1 115 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
Bo Petersen 1962(M3) Randers SM - - -
93
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 1 105 (105) DM Klassisk Bænkpres 2021
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK - - -
105
Kim Salby 1961(M3) AK Odin 1 135 DM Klassisk 2022 (3-kamp)
120
Lars Mikkelsen 1962(M3) Videbæk SK 1 187.5 Finale, Divisionsturneringen 2021
120+
Henning G Thorsen 1959(M3) Horsens SK - - -

Herrer Masters 4
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 121 DM Klassisk Bænkpres 2021
83
Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia - - -
105
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 1 127.5 VM 2021
Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia - - -
120
Finn Knudsen 1947(M4) ER Powerlifting 1 140 SM Klassisk Styrkeløft 2022 (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt