1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019

Københavns SK, 26.01.2019. 22 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point de sidste 13 måneder. Squat og dødløft resultater fra tidligere divisionsafdelinger tæller desværre ikke med endnu. Hvis der er flere tilmeldt i samme disciplin (reserver), tæller kun højeste antal points med i hold nomineringen.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

504.852
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerSquat202.981304TSK Cup, Udstyr
1009Claus Jørgensen1964(M2)HerrerBænkpres122.342207.5DM Bænkpres
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerDødløft179.529257.53. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 1

490.582
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat203.700250TSK Cup, Udstyr
3368Johan S Madsen1988(S)HerrerBænkpres119.985190DM Bænkpres
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft166.8972652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 2

463.057
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerSquat161.425275DM i Styrkeløft
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres122.441195Finale, Divisionsturneringen
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerDødløft179.191290TSK Cup, Udstyr

Roskilde AK, hold 1

394.667
3719Mads Lehmann Broe1996(J)HerrerSquat136.805215TSK Cup, Udstyr
3434Cilie LA Simonsen1980(S)DamerBænkpres59.25465SM Klassisk Bænkpres
3031Joakim Jørgensen1994(S)HerrerDødløft198.608315EM Klassisk

Københavns SK, hold 3

366.521
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerSquat116.951162.5TSK Cup, Udstyr
1893Anders Valentinsen1982(S)HerrerBænkpres97.2811451. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft152.289227.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

333.59
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat194.9282403. runde af Divisionsturneringen, Øst
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres138.662205Finale, Divisionsturneringen
2646Maria Bjerg1981(S)DamerDødløft0--

Tårnby SK, hold 3

203.937
3804Mette K Knudsen1993(S)DamerBænkpres58.21962.5TSK Cup, Klassisk
3274Steffen Hentze1990(S)HerrerDødløft145.718242.51. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

47.742
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres47.74260DM Bænkpres

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

451.699
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat154.457277.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres115.154192.5DM Klassisk
3663Sebastian VK Zoega1994(S)HerrerDødløft182.088270TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

405.834
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat146.461245AaSK Open, Klassisk
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerBænkpres104.895175TSK Cup, Klassisk
2763Thomas Reimers1968(M2)HerrerDødløft154.478177.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

251.14
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerSquat0--
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres100.770150DM Klassisk
3367Oskar S Lund1998(J)HerrerDødløft150.3702201. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 3

241.969
1562Mikkel V Poulsen1974(M1)HerrerSquat0--
3859Stefan Hannibal1985(S)HerrerBænkpres93.450140TSK Cup, Klassisk
3656Jonathan A Arnesen1991(S)HerrerDødløft148.5192452. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

220.035
3872Nicklas Levinsen1980(S)HerrerSquat0--
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres90.423135DM Klassisk Bænkpres
3858Christian S Duelund1985(S)HerrerDødløft129.612210TSK Cup, Klassisk

Pure PP, hold 2

215.651
3733Jesper Jensen1995(S)HerrerSquat99.791172.5DM Klassisk
3805Daniel F Gammelgaard1995(S)HerrerDødløft115.860200TSK Cup, Klassisk

Ares, hold 3

214.935
1654Poul Rusbjerg1986(S)HerrerSquat129.563207.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
1551Gert Olsen1963(M2)HerrerBænkpres0--
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft85.3721403. runde af Divisionsturneringen, Øst

Pure PP, hold 1

171.163
3380Pernille B Bramsen1990(S)DamerSquat0--
3628Kathja Sejer1989(S)DamerBænkpres67.85375DM Klassisk
3715Henriette V Nielsen1977(M1)DamerDødløft103.310102.5DM Klassisk

Ares, hold 1

94.692
171Horst Diter1943(M4)HerrerSquat94.692120DM i Styrkeløft
3524Rene Rosfeldt1964(M2)HerrerBænkpres0--
2897Casper M Jensen1991(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

73.974
92Per Berndorff1960(M2)HerrerSquat0--
3522Stefan S Mikkelsen1991(S)HerrerBænkpres73.974102.5TSK Cup, Klassisk

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

377.698
3177Rasmus H Winther1996(J)HerrerSquat159.530252.5NM Sub-Junior/Junior
3784Ruben N Donde2001(SJ)HerrerBænkpres70.06590Finale, Divisionsturneringen
3566Elias L Madsen1996(J)HerrerDødløft148.103245TSK Cup, Klassisk

HG Styrkeløft, hold 1

265.639
3709Bertram Vorm2001(SJ)HerrerSquat128.573190NM Sub-Junior/Junior
3876Sebastian P Holt1998(J)HerrerBænkpres0--
3345Elias Pedersen2000(J)HerrerDødløft137.066190NM Sub-Junior/Junior

Ares, hold 2

140.052
3870Linus B Nikolajsen2000(J)HerrerSquat0--
3911Jakob T Thiberg2018(SJ)HerrerBænkpres0--
3841Philip K Nickel2001(SJ)HerrerDødløft140.052220TSK Cup, Klassisk

Roskilde AK, hold 1

124.032
3700Joakim L Bilyk1999(J)HerrerSquat124.032170TSK Cup, Klassisk
3775Daniel Gildhoff1997(J)HerrerBænkpres0.00002. runde af Divisionsturneringen, Øst


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt