1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019

Videbæk, 26.01.2019. 11 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point de sidste 13 måneder. Squat og dødløft resultater fra tidligere divisionsafdelinger tæller desværre ikke med endnu. Hvis der er flere tilmeldt i samme disciplin (reserver), tæller kun højeste antal points med i hold nomineringen.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

500.315
2190Danni Iversen1987(S)HerrerSquat203.315303.5DM i Styrkeløft
2907Michael Herrmann1988(S)HerrerBænkpres120.510180EM Klassisk Bænkpres
2773Rene F Hedegaard1990(S)HerrerDødløft176.4903001. runde af Divisionsturneringen, Vest

Aarhus AK, hold 1

447.599
2582Maria K Jensen1985(S)DamerSquat124.7701502. runde af Divisionsturneringen, Vest
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres147.956247.5DM Bænkpres
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft174.873177.5DM Klassisk

AK Jyden, hold 1

230.078
3844Kia Rueholm1990(S)DamerSquat0--
3871Laura G Bramsen1993(S)DamerBænkpres0--
2760Trine Ø Bagger1986(S)DamerDødløft230.078182.5VM

Videbæk SK, hold 1

151.578
3852Rasmus Mogensen1998(J)HerrerSquat0--
2313Henning G Thorsen1959(M3)HerrerBænkpres0--
3738Allan S Madsen1974(M1)HerrerDødløft151.578270AaSK Open, Klassisk

Aarhus AK, hold 2

146.858
2459Bo Jensen1967(M2)HerrerBænkpres146.858242.5DM Bænkpres

Senior klassisk

Haderslev SK, hold 1

461.892
3385Mikkel Nehlsen Sørensen1998(J)HerrerSquat157.590225DM Klassisk
3272Tobias Hangel1992(S)HerrerBænkpres104.517155JM Klassisk Styrkeløft
3279Martin Wilkens1999(J)HerrerDødløft199.7852852. runde af Divisionsturneringen, Vest

Pure PP, hold 2

305.966
3733Jesper Jensen1995(S)HerrerSquat99.791172.5DM Klassisk
3306Stefan Probst1987(S)HerrerBænkpres90.315150Jørgen Krogh Cup
3805Daniel F Gammelgaard1995(S)HerrerDødløft115.860200TSK Cup, Klassisk

AK Nordland, hold 1

262.023
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat0--
3645Kamilla W Bøgedal1995(S)DamerBænkpres118.776120DM Klassisk Bænkpres
3694Lærke Vad1985(S)DamerDødløft143.247130JM Klassisk Styrkeløft

Pure PP, hold 1

171.163
3380Pernille B Bramsen1990(S)DamerSquat0--
3628Kathja Sejer1989(S)DamerBænkpres67.85375DM Klassisk
3715Henriette V Nielsen1977(M1)DamerDødløft103.310102.5DM Klassisk

AK Nordland, hold 2

110.186
2358Casper Karlsen1986(S)HerrerSquat0--
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres110.1861851. runde af Divisionsturneringen, Vest
2408Poul Wrist1982(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Horsens SK, hold 1

239.564
3783Mia Toft2000(J)DamerSquat152.816130.5JM Klassisk Styrkeløft
3849Kathrine J Forsberg1996(J)DamerBænkpres86.74887.5TSK Cup, Klassisk
3883Laurits N Søgaard2001(SJ)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt