Nomineringer

DM Klassisk 2022

AK Nordland/Videbæk, 2-3 Apr 2022. 121 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Sub-Junior
57
Thea A Simonsen 2005(SJ) VK Kono 1 240 (63) DM Klassisk 2021
63
Arijana Pivac 2005(SJ) AK Frem - - -
76
Marie L Kalmejer 2004(SJ) AK Nordland 1 377.5 NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021

Damer Junior
57
Mie Jungclaus 1999(J) Holstebro S 1 295.5 DM Klassisk 2021
69
Sofie B Boye 2001(J) Gudenådalens SK 1 365 TSK Cup, Klassisk 2021
76
Maren M Bielefeldt 1999(J) Holstebro S 1 400 NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021
Katrine H Stenvang 2001(J) AK Frem 2 375 TSK Cup, Klassisk 2021
84
Simone K Holm 1999(J) VK Kono 1 387.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Klara H Bentsen 1999(J) Pure PP - - -
84+
Karen T Andersen 2000(J) Sportshøjskolen 1 427.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Amalie C Stok 1999(J) Københavns SK - - -
Karen K Bøndergaard 1999(J) Pure PP - - -

Damer Masters 1
63
Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 1 305 SM Klassisk Styrkeløft 2021
Heidi Pedersen 1976(M1) Pure PP 2 252.5 DM Klassisk 2021
69
Anne Skaalum 1979(M1) HG Styrkeløft 1 355 DM Klassisk 2021
76
Nora B Jensen 1982(M1) Horsens SK - - -
84
Linda Veedfald 1973(M1) Horsens SK - - -
84+
Louise F Nielsen 1982(M1) HG Styrkeløft - - -

Damer Masters 2
63
Helle Skovsager 1971(M2) Horsens SK - - -
69
Ulla Nancy 1964(M2) HG Styrkeløft 1 270 DM Klassisk 2021

Damer Masters 3
69
Lise Madsen 1953(M3) Thisted VF 1 220 DM Klassisk 2021

Herrer Sub-Junior
66
Victor Ø Kolvig 2005(SJ) Rødby M 1 327.5 (59) TSK Cup, Klassisk 2021
Jesper F Ravn 2004(SJ) Thisted VF - - -
Emil Pedersen 2007(SJ) AK Odin - - -
Bertram Valbak 2007(SJ) Horsens SK - - -
74
Theodor N Friis 2005(SJ) AK Nordland - - -
83
Andreas Due 2005(SJ) Københavns SK 1 550 TSK Cup, Klassisk 2021
Thor Bengtsson 2005(SJ) Pure PP 2 480 (93) TSK Cup, Klassisk 2021
Mathias Ølgaard 2004(SJ) Aalborg SK - - -
93
Benjamin B Macintyre 2005(SJ) AK Nordland 1 650 TSK Cup, Klassisk 2021
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 2 542.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Marius H Poulsen 2004(SJ) AK Frem - - -
105
Malthe B Fuglkjær 2004(SJ) Gudenådalens SK - - -
120
Hjalte C Bruhn-andersen 2005(SJ) VK Kono - - -

Herrer Junior
59
Danny C Huynh 1999(J) Aalborg SK 1 475 DM Klassisk 2021
66
Asbjørn Tinning 2003(J) AK Nordland - - -
74
Joakim L Bilyk 1999(J) Roskilde AK 1 580 DM Klassisk 2021
Niklas S Jepsen 2003(J) Haderslev SK 2 532.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Jacob K Heise 2003(J) Thisted VF 3 525 EM Klassisk 2021
Victor Knudsen 1999(J) Københavns SK - - -
Marcus Kordal 2002(J) Gudenådalens SK - - -
83
Martin Wilkens 1999(J) Haderslev SK 1 685 DM Klassisk 2021
Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 2 585 DM Klassisk 2021
Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 3 565 DM Klassisk 2021
Jacob K Sørensen 2000(J) Sportshøjskolen 4 507.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Johannes Perret-gentil 2002(J) Roskilde AK 5 502.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Tobias H Juul 2002(J) Gudenådalens SK 6 480 DM Klassisk 2021
Rune G Amstrup 1999(J) Aarhus SVK 7 472.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Andreas Holm 2003(J) Gudenådalens SK 8 450 TSK Cup, Klassisk 2021
Joakim G Larsen 2002(J) HG Styrkeløft - - -
Dat Nguyen 2002(J) Gudenådalens SK - - -
Rasmus Jefsen 2000(J) Gudenådalens SK - - -
Asger W Yde 2003(J) AK Nordland - - -
August K Stoppe 1999(J) Københavns SK - - -
Philip T Borg 2003(J) Target - - -
Mathias F Vestergaard 2001(J) Pure PP - - -
Samuel F Søndergaard 2000(J) Aarhus AK - - -
Martin Bundgaard 2000(J) Aarhus AK - - -
93
Marcus Kruhøffer 2000(J) AK Atlas 1 700 TSK Cup, Klassisk 2021
Sigurd P Lindholm 2000(J) Sportshøjskolen 2 637.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Jeppe Miksa 2003(J) Ares 3 566 (83) DM Klassisk 2021
Philip Bang 2002(J) Target 4 537.5 TSK Cup, Klassisk 2021
Rune Ø Schrøder 2000(J) AK Nordland 5 500 TSK Cup, Klassisk 2021
Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem - - -
Rasmus SL Markussen 2002(J) Videbæk SK - - -
Jakob E Skot-hansen 2001(J) Videbæk SK - - -
Jakob Engel 1999(J) Aalborg SK - - -
Danny Tran 1999(J) VK Kono - - -
Julius CB Struntze 2003(J) Aalborg SK - - -
Morten K Larsen 2002(J) Target - - -
Niklas Lundholm 2000(J) Aarhus AK - - -
Laurits S Christiansen 2003(J) Aarhus AK - - -
105
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 1 660 TSK Cup, Klassisk 2021
Adam E Karsø 2000(J) Sportshøjskolen 2 637.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021
Asger V Jensen 1999(J) VK Kono 3 612.5 DM Klassisk 2021
Victor Lahm 2000(J) Zielkes FK 4 585 DM Klassisk 2021
Janus Jespersen 2003(J) Ares 5 585 TSK Cup, Klassisk 2021
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Pure PP 6 502.5 NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021
Martin H Stenvang 2000(J) AK Frem - - -
Asbjørn N Nielsen 1999(J) Atlas MF - - -
Rasmus Onsberg 2001(J) Videbæk SK - - -
Lucas Pintos 2001(J) Target - - -
Kasper T Hvidkjær 2001(J) Aarhus AK - - -
120
Emil ES Nielsen 2001(J) VK Kono 1 415 (105) DM Klassisk 2021
Frederik D Sinkbæk 2001(J) Aalborg SK - - -
Jesper Vogelius 2000(J) Ares - - -
120+
Alexander O Andersen 2000(J) Hvidovre SF 1 690 TSK Cup, Klassisk 2021
Emil B Eriksen 2001(J) Gudenådalens SK - - -

Herrer Masters 1
74
Anders S Ki 1982(M1) Videbæk SK 1 535 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2021
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 602.5 VM Klassisk 2021
93
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 1 515 DM Klassisk 2021
Martin Dahm 1978(M1) AK Nordland 2 475 DM Klassisk 2021
Thomas B Jensen 1982(M1) AK Nordland - - -
Kevin Andersson 1980(M1) VK Kono - - -
Martin Faber 1982(M1) AK Frem - - -
105
Michael K Jensen 1980(M1) HG Styrkeløft 1 567.5 DM Klassisk 2021
Rune Glud 1982(M1) AK Nordland - - -
Peter Thostrup 1974(M1) AK Nordland - - -
Michael Pedersen 1979(M1) AK Odin - - -
120
Lars L Dahlgaard-Stokholm 1974(M1) Haderslev SK 1 490 TSK Cup, Klassisk 2021
Stephan Vorup 1973(M1) Thisted VF - - -
120+
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK - - -

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 342.5 TSK Cup, Klassisk 2021
74
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF - - -
83
Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 1 467.5 VM Klassisk 2021
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 2 417.5 DM Klassisk 2021
Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK - - -
93
Kenneth Kyvsgaard 1967(M2) Roskilde AK - - -
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK - - -
105
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK - - -
120
Jens LT Vinther 1965(M2) Roskilde AK - - -
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 1 472.5 DM Klassisk 2021

Herrer Masters 3
74
Peter Hansen 1962(M3) Københavns SK 1 377.5 EM Klassisk 2022
83
Rasmus Adrian 1954(M3) ER Powerlifting 1 370 TSK Cup, Klassisk 2021
Erik Rasmussen 1962(M3) ER Powerlifting 2 450 (93) DM Klassisk 2021
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK - - -
Tom Jensen 1959(M3) Horsens SK - - -
93
Ole Olsen 1961(M3) Københavns SK 1 596.5 DM Klassisk 2021
105
Kim Salby 1961(M3) AK Odin 1 420 DM Klassisk 2021
Svend Bradtberg 1962(M3) Ares - - -

Herrer Masters 4
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 445 VM Klassisk 2021


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt