Nomineringer
DM Klassisk 2022
AK Nordland/Videbæk, 2-3 Apr 2022. 121 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Klasser
Vis: Points - TeamsNavn | Årgang | Klub | # | Nomineret | Resultat opnået ved | |
Damer Sub-Junior | ||||||
57 | ||||||
Thea A Simonsen | 2005(SJ) | VK Kono | 1 | 240 (63) | DM Klassisk 2021 | |
63 | ||||||
Arijana Pivac | 2005(SJ) | AK Frem | - | - | - | |
76 | ||||||
Marie L Kalmejer | 2004(SJ) | AK Nordland | 1 | 377.5 | NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021 | |
Damer Junior | ||||||
57 | ||||||
Mie Jungclaus | 1999(J) | Holstebro S | 1 | 295.5 | DM Klassisk 2021 | |
69 | ||||||
Sofie B Boye | 2001(J) | Gudenådalens SK | 1 | 365 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
76 | ||||||
Maren M Bielefeldt | 1999(J) | Holstebro S | 1 | 400 | NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021 | |
Katrine H Stenvang | 2001(J) | AK Frem | 2 | 375 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
84 | ||||||
Simone K Holm | 1999(J) | VK Kono | 1 | 387.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Klara H Bentsen | 1999(J) | Pure PP | - | - | - | |
84+ | ||||||
Karen T Andersen | 2000(J) | Sportshøjskolen | 1 | 427.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Amalie C Stok | 1999(J) | Københavns SK | - | - | - | |
Karen K Bøndergaard | 1999(J) | Pure PP | - | - | - | |
Damer Masters 1 | ||||||
63 | ||||||
Nina Lieb | 1981(M1) | Tårnby SK | 1 | 305 | SM Klassisk Styrkeløft 2021 | |
Heidi Pedersen | 1976(M1) | Pure PP | 2 | 252.5 | DM Klassisk 2021 | |
69 | ||||||
Anne Skaalum | 1979(M1) | HG Styrkeløft | 1 | 355 | DM Klassisk 2021 | |
76 | ||||||
Nora B Jensen | 1982(M1) | Horsens SK | - | - | - | |
84 | ||||||
Linda Veedfald | 1973(M1) | Horsens SK | - | - | - | |
84+ | ||||||
Louise Frederiksmose | 1982(M1) | HG Styrkeløft | - | - | - | |
Damer Masters 2 | ||||||
63 | ||||||
Helle Skovsager | 1971(M2) | Horsens SK | - | - | - | |
69 | ||||||
Ulla Nancy | 1964(M2) | HG Styrkeløft | 1 | 270 | DM Klassisk 2021 | |
Damer Masters 3 | ||||||
69 | ||||||
Lise Madsen | 1953(M3) | Thisted VF | 1 | 220 | DM Klassisk 2021 | |
Herrer Sub-Junior | ||||||
66 | ||||||
Victor Ø Kolvig | 2005(SJ) | Rødby M | 1 | 327.5 (59) | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Jesper F Ravn | 2004(SJ) | Thisted VF | - | - | - | |
Emil Pedersen | 2007(SJ) | AK Odin | - | - | - | |
Bertram Valbak | 2007(SJ) | Horsens SK | - | - | - | |
74 | ||||||
Theodor N Friis | 2005(SJ) | AK Nordland | - | - | - | |
83 | ||||||
Andreas Due | 2005(SJ) | Københavns SK | 1 | 550 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Thor Bengtsson | 2005(SJ) | Pure PP | 2 | 480 (93) | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Mathias Ølgaard | 2004(SJ) | Aalborg SK | - | - | - | |
93 | ||||||
Benjamin B Macintyre | 2005(SJ) | AK Nordland | 1 | 650 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Thomas K Bertelsen | 2004(SJ) | AK Frem | 2 | 542.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Marius H Poulsen | 2004(SJ) | AK Frem | - | - | - | |
105 | ||||||
Malthe B Fuglkjær | 2004(SJ) | Gudenådalens SK | - | - | - | |
120 | ||||||
Hjalte C Bruhn-Andersen | 2005(SJ) | VK Kono | - | - | - | |
Herrer Junior | ||||||
59 | ||||||
Danny C Huynh | 1999(J) | Aalborg SK | 1 | 475 | DM Klassisk 2021 | |
66 | ||||||
Asbjørn Tinning | 2003(J) | AK Nordland | - | - | - | |
74 | ||||||
Joakim L Bilyk | 1999(J) | Roskilde AK | 1 | 580 | DM Klassisk 2021 | |
Niklas S Jepsen | 2003(J) | Haderslev SK | 2 | 532.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Jacob K Heise | 2003(J) | Thisted VF | 3 | 525 | EM Klassisk 2021 | |
Victor Knudsen | 1999(J) | Københavns SK | - | - | - | |
Marcus Kovdal | 2002(J) | Gudenådalens SK | - | - | - | |
83 | ||||||
Martin Wilkens | 1999(J) | Haderslev SK | 1 | 685 | DM Klassisk 2021 | |
Benjamin F Andersen | 2001(J) | Thisted VF | 2 | 585 | DM Klassisk 2021 | |
Bertram Vorm | 2001(J) | Sportshøjskolen | 3 | 565 | DM Klassisk 2021 | |
Jacob K Sørensen | 2000(J) | Sportshøjskolen | 4 | 507.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Johannes Perret-gentil | 2002(J) | Roskilde AK | 5 | 502.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Tobias H Juul | 2002(J) | Gudenådalens SK | 6 | 480 | DM Klassisk 2021 | |
Rune G Amstrup | 1999(J) | Aarhus SVK | 7 | 472.5 | JM Klassisk Styrkeløft 2021 | |
Andreas Holm | 2003(J) | Gudenådalens SK | 8 | 450 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Joakim G Larsen | 2002(J) | HG Styrkeløft | - | - | - | |
Dat Nguyen | 2002(J) | Gudenådalens SK | - | - | - | |
Rasmus Jefsen | 2000(J) | Gudenådalens SK | - | - | - | |
Asger W Yde | 2003(J) | AK Nordland | - | - | - | |
August K Stoppe | 1999(J) | Københavns SK | - | - | - | |
Philip T Borg | 2003(J) | Amager PL | - | - | - | |
Mathias F Vestergaard | 2001(J) | Pure PP | - | - | - | |
Samuel F Søndergaard | 2000(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
Martin Bundgaard | 2000(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
93 | ||||||
Marcus Kruhøffer | 2000(J) | AK Atlas | 1 | 700 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Sigurd P Lindholm | 2000(J) | Sportshøjskolen | 2 | 637.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Jeppe Miksa | 2003(J) | Ares | 3 | 566 (83) | DM Klassisk 2021 | |
Philip Bang | 2002(J) | Amager PL | 4 | 537.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Rune Ø Schrøder | 2000(J) | AK Nordland | 5 | 500 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Tobias K Lauridsen | 2002(J) | AK Frem | - | - | - | |
Rasmus SL Markussen | 2002(J) | Videbæk SK | - | - | - | |
Jakob E Skot-hansen | 2001(J) | Videbæk SK | - | - | - | |
Jakob Engel | 1999(J) | Aalborg SK | - | - | - | |
Danny Tran | 1999(J) | VK Kono | - | - | - | |
Julius CB Struntze | 2003(J) | Aalborg SK | - | - | - | |
Morten K Larsen | 2002(J) | Amager PL | - | - | - | |
Niklas Lundholm | 2000(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
Laurits S Christiansen | 2003(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
105 | ||||||
Christian N Enger | 2001(J) | AK Frem | 1 | 660 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Adam E Karsø | 2000(J) | Sportshøjskolen | 2 | 637.5 | JM Klassisk Styrkeløft 2021 | |
Asger V Jensen | 1999(J) | VK Kono | 3 | 612.5 | DM Klassisk 2021 | |
Victor Lahm | 2000(J) | Zielkes FK | 4 | 585 | DM Klassisk 2021 | |
Janus Jespersen | 2003(J) | Ares | 5 | 585 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Peter I Jensen-Smidt | 2002(J) | Pure PP | 6 | 502.5 | NM Klassisk Sub-Junior, Junior 2021 | |
Martin H Stenvang | 2000(J) | AK Frem | - | - | - | |
Asbjørn N Nielsen | 1999(J) | Atlas MF | - | - | - | |
Rasmus Onsberg | 2001(J) | Videbæk SK | - | - | - | |
Lucas Pintos | 2001(J) | Amager PL | - | - | - | |
Kasper T Hvidkjær | 2001(J) | Aarhus AK | - | - | - | |
120 | ||||||
Emil ES Nielsen | 2001(J) | VK Kono | 1 | 415 (105) | DM Klassisk 2021 | |
Frederik D Sinkbæk | 2001(J) | Aalborg SK | - | - | - | |
Jesper Vogelius | 2000(J) | Ares | - | - | - | |
120+ | ||||||
Alexander O Andersen | 2000(J) | Hvidovre SF | 1 | 690 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Emil B Eriksen | 2001(J) | Gudenådalens SK | - | - | - | |
Herrer Masters 1 | ||||||
74 | ||||||
Anders S Ki | 1982(M1) | Videbæk SK | 1 | 535 (83) | JM Klassisk Styrkeløft 2021 | |
83 | ||||||
Kent T Flåten | 1979(M1) | Københavns SK | 1 | 602.5 | VM Klassisk 2021 | |
93 | ||||||
Thomas N Hansen | 1975(M1) | Københavns SK | 1 | 515 | DM Klassisk 2021 | |
Martin Dahm | 1978(M1) | AK Nordland | 2 | 475 | DM Klassisk 2021 | |
Thomas B Jensen | 1982(M1) | AK Nordland | - | - | - | |
Kevin Andersson | 1980(M1) | VK Kono | - | - | - | |
Martin Faber | 1982(M1) | AK Frem | - | - | - | |
105 | ||||||
Michael K Jensen | 1980(M1) | HG Styrkeløft | 1 | 567.5 | DM Klassisk 2021 | |
Rune Glud | 1982(M1) | AK Nordland | - | - | - | |
Peter Thostrup | 1974(M1) | AK Nordland | - | - | - | |
Michael Pedersen | 1979(M1) | AK Odin | - | - | - | |
120 | ||||||
Lars L Dahlgaard-Stokholm | 1974(M1) | Haderslev SK | 1 | 490 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Stephan Vorup | 1973(M1) | Thisted VF | - | - | - | |
120+ | ||||||
Jan Dam-Nielsen | 1981(M1) | Tårnby SK | - | - | - | |
Herrer Masters 2 | ||||||
66 | ||||||
Gert F Karlson | 1966(M2) | AK Frem | 1 | 342.5 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
74 | ||||||
Dan Kristensen | 1969(M2) | Thisted VF | - | - | - | |
83 | ||||||
Jesper Mogensen | 1969(M2) | Videbæk SK | 1 | 467.5 | VM Klassisk 2021 | |
Simon Donde | 1966(M2) | Københavns SK | 2 | 417.5 | DM Klassisk 2021 | |
Jørgen Nielsen | 1963(M2) | Tårnby SK | - | - | - | |
93 | ||||||
Kenneth Kyvsgaard | 1967(M2) | Roskilde AK | - | - | - | |
Bo Jensen | 1967(M2) | Aarhus AK | - | - | - | |
105 | ||||||
Tim Nielsen | 1965(M2) | Københavns SK | - | - | - | |
120 | ||||||
Jens LT Vinther | 1965(M2) | Roskilde AK | - | - | - | |
120+ | ||||||
Steffen Golczyk | 1968(M2) | Randers SM | 1 | 472.5 | DM Klassisk 2021 | |
Herrer Masters 3 | ||||||
74 | ||||||
Peter Hansen | 1962(M3) | Københavns SK | 1 | 377.5 | EM Klassisk 2022 | |
83 | ||||||
Rasmus Adrian | 1954(M3) | ER Powerlifting | 1 | 370 | TSK Cup, Klassisk 2021 | |
Erik Rasmussen | 1962(M3) | ER Powerlifting | 2 | 450 (93) | DM Klassisk 2021 | |
Per Berndorff | 1960(M3) | Københavns SK | - | - | - | |
Tom Jensen | 1959(M3) | Horsens SK | - | - | - | |
93 | ||||||
Ole Olsen | 1961(M3) | Københavns SK | 1 | 596.5 | DM Klassisk 2021 | |
105 | ||||||
Kim Salby | 1961(M3) | AK Odin | 1 | 420 | DM Klassisk 2021 | |
Svend Bradtberg | 1962(M3) | Ares | - | - | - | |
Herrer Masters 4 | ||||||
74 | ||||||
John Terragni | 1947(M4) | Aalborg SK | 1 | 445 | VM Klassisk 2021 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt