Resultater

DM Bænkpres 2018

Københavns SK, d. 24 Nov 2018


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
47 kg
1. Vibeke Bergmann 1979(S) Aarhus AK 65 70 72.5 70 95.599
57 kg
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 80 85 85 80 93.280
63 kg
1. Maj B Rames 1989(S) Sportshøjskolen 135 140 145 145 157.920
2. Nanna Nørgaard 1993(S) Horsens SK 85 92.5 92.5 92.5 99.641
3. Channe Hviid 1994(S) Københavns SK 80 85 85 80 86.592
72 kg
1. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 120 120 127.5 120 117.948
2. Kathrine H Bak 1981(S) Tårnby SK 90 95 95 90 93.411
84 kg
1. Kathrine Kristensen 1987(S) Sportshøjskolen 95 105 110 105 93.660
- Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 80 85 85
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 185 192.5 202.5 192.5 158.947
2. Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 102.5 107.5 110 110 89.617
3. Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 105 110 112.5 110 89.606
4. Maria B Sørensen 1989(S) ER Powerlifting 87.5 87.5 90 87.5 71.496
- Annette R Christensen 1965(M2) Ry MK 190 195 202.5

Damer Sub-Junior
72 kg
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 50 55 55 55 55.985

Damer Junior
72 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 85 92.5 95 95 95.124

Damer Masters 1
57 kg
1. Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 60 65 67.5 67.5 79.036
84 kg
1. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 70 77.5 85 77.5 70.153

Herrer Senior
66 kg
1. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 150 165 175 150 117.855
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 140 147.5 150 147.5 107.454
- Steffen Holm 1978(M1) Tårnby SK 142.5 142.5 150
83 kg
1. Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 235 265 265 235 157.262
2. Kent T Flåten 1979(S) Københavns SK 180 190 200 200 134.120
3. Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 150 157.5 157.5 150 100.410
93 kg
1. Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 200 207.5 212.5 207.5 130.642
2. Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 175 182.5 190 190 119.985
3. Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 140 145 150 145 92.177
105 kg
1. Allan Riis 1971(M1) Aarhus AK 265 275 285.5 275 165.440
2. Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 235 247.5 255 247.5 147.956
3. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 230 235 242.5 242.5 146.858
4. Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 225 235 240 235 140.436
5. Rune Glud 1982(S) AK Nordland 220 230 237.5 220 131.494
120 kg
1. Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 290 305 308 308 177.377
2. Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 292.5 308 308 292.5 168.363
+120 kg
1. John S Christensen 1961(M2) Aalborg SK 290 300 310 310 174.189
2. Thomas Skov 1971(M1) Rødby M 280 280 280 280 157.976
3. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 260 270 275 275 154.963
4. Morten Sørig 1969(M1) Tårnby SK 235 235 262.5 235 131.318

Herrer Sub-Junior
66 kg
1. Ruben N Donde 2001(SJ) Københavns SK 80 87.5 90 87.5 69.764

Herrer Junior
93 kg
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 185 195 200 200 129.740
105 kg
1. Ronni B Christensen 1995(J) Sportshøjskolen 170 185 200 200 124.340

Herrer Masters 1
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M1) Thisted VF 140 147.5 155 147.5 107.837
2. Klaus Larsen 1972(M1) Ares 140 145 152.5 145 111.998
83 kg
1. Michael Melchorsen 1972(M1) Ares 190 205 220 205 137.043
93 kg
1. Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 150 160 167.5 167.5 106.547
2. Bo Eriksen 1974(M1) Odense BBC 142.5 150 150 142.5 89.661
105 kg
1. Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 180 185 202.5 202.5 123.485
120 kg
1. Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 220 230 230 230 133.469
2. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 165 175 182.5 175 104.090
+120 kg
1. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 240 240 250 250 140.850
2. Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 225 225 240 225 127.823

Herrer Masters 2
66 kg
1. Niels Andersen 1959(M2) Københavns SK 55 55 60 60 47.742
74 kg
1. Gert Olsen 1963(M2) Ares 125 135 140 140 101.290
2. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 105 110 112.5 110 80.014
83 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 140 145 150 150 100.305
2. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 125 132.5 137.5 137.5 92.758
93 kg
1. Kim Salby 1961(M2) AK Odin 160 170 175 170 109.769
2. Peter Petersen 1962(M2) Aarhus AK 120 130 135 135 84.834
105 kg
1. Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 220 225 245 225 136.193
2. Henrik Schoubye 1964(M2) ER Powerlifting 120 130 137.5 130 81.536
3. Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 110 122.5 132.5 122.5 76.697
120 kg
1. Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 195 202.5 207.5 207.5 122.342

Herrer Masters 3
93 kg
1. Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK 120 125 130 130 84.487
105 kg
1. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 165 170 175 170 102.680
2. Torben Kristensen 1958(M3) Sportshøjskolen 140 150 155 150 91.020
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 170 175 180 175 103.495

Herrer Masters 4
74 kg
1. Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 65 67.5 67.5 67.5 50.018
105 kg
1. Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF 85 97.5 110 97.5 60.323


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt