1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022

Københavns SK, 19.02.2022. 17 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

92.07
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerSquat32.28297.5EM Masters
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres23.681402. runde af Divisionsturneringen, Øst
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft36.113203. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 1

90.68
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat33.60232.5VM
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres25.022203. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerDødløft32.06277.5EM

Tårnby SK, hold 2

47.25
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerSquat25.02250SM Styrkeløft
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres22.23177.5DM Styrkeløft
4273Frederik W Jensen1996(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

24.79
4389Oliver Raahauge1998(S)HerrerSquat0--
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft24.79225DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 3

14.92
4258Nina Lieb1981(M1)DamerSquat0--
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerBænkpres14.92170TSK Cup, Udstyr
1009Claus Jørgensen1964(M2)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

13.31
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerSquat0--
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres13.311352. runde af Divisionsturneringen, Øst
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

94.5
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerSquat33.03242.5Finale, Divisionsturneringen
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerBænkpres20.90167.5DM Klassisk
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft40.57144.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

91.14
4285Josefine M Seegert1998(S)DamerSquat30.82130TSK Cup, Klassisk
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres23.70180TSK Cup, Klassisk
4181Sarah S Hugger1995(S)DamerDødløft36.62182.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 1

87.42
3566Elias L Madsen1996(S)HerrerSquat32.50262.5TSK Cup, Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres21.611803. runde af Divisionsturneringen, Øst
4158Anna K Haar1993(S)DamerDødløft33.31175TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 2

50.08
3821Julie A Hansen1991(S)DamerSquat0--
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres20.01152.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
3969Jonas Mølvig1998(S)HerrerDødløft30.07242.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 3

45.46
4090Philip Munksgaard1989(S)HerrerSquat26.06187.5SM Klassisk Styrkeløft
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres19.401402. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

39.09
4347Mathilde D Skovgaard1998(S)DamerSquat23.13115TSK Cup, Klassisk
4182Amanda Damtoft1998(S)DamerBænkpres15.9657.5TSK Cup, Klassisk
4388Camilla K Cullum1985(S)DamerDødløft0--

Vesterbronx, hold 1

28.66
3985David Jenkins1971(M2)HerrerDødløft28.66215TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 3

18.71
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres18.71155TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 5

16.33
4366Mathias J Fischer1993(S)HerrerSquat0--
4348Martine I Jørgensen1997(S)DamerBænkpres16.3372.5TSK Cup, Klassisk
4350Niels U Mathiessen1992(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

71.63
4072Joachim Madsen1999(J)HerrerSquat21.15170TSK Cup, Klassisk
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres17.14117.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerDødløft33.34225DM Klassisk

Københavns SK, hold 2

9.87
4205Victor S Kronbæk2002(J)HerrerDødløft9.8775DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt