1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2022

VK Kono, 19.02.2022. 13 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

0
4375Magnus W Sørensen1995(S)HerrerSquat0--
4370Thea Mariager1995(S)DamerBænkpres0--
4216Tobias Sørensen2004(SJ)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 1

0
4307Line Kinnerup1996(S)DamerSquat0--
2154Thomas B Jensen1982(M1)HerrerBænkpres0--
4225Simone J Olesen2005(SJ)DamerDødløft0--

Senior klassisk

AK Nordland, hold 1

86.63
4108Martin Dahm1978(M1)HerrerSquat25.45192.5DM Klassisk
2057Rune Glud1982(M1)HerrerBænkpres23.87200Finale, Divisionsturneringen
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerDødløft37.31280Finale, Divisionsturneringen

Hydra SK, hold 1

60.06
4234Winnie Holdt1994(S)DamerSquat20.3790TSK Cup, Klassisk
4001Peter L Bæk1997(S)HerrerBænkpres15.93125TSK Cup, Klassisk
4301Yannick B Jørgensen2005(SJ)HerrerDødløft23.76200TSK Cup, Klassisk

Videbæk SK, hold 1

48.31
3989Mathias K Rasmussen1989(S)HerrerSquat28.27202.52. runde af Divisionsturneringen, Vest
3930Jesper B Jensen1990(S)HerrerBænkpres20.04170JM Klassisk Styrkeløft
4372Rasmus SL Markussen2002(J)HerrerDødløft0--

VK Kono, hold 1

47.79
3234Channe Hviid1994(S)DamerSquat26.16117.5DM Klassisk
4025Jonas K Larsen1990(S)HerrerBænkpres21.63155DM Klassisk
4295Kevin Andersson1980(M1)HerrerDødløft0--

Aarhus SVK, hold 1

46.47
3694Lærke Vad1985(S)DamerBænkpres14.3467.5JM Klassisk Styrkeløft
3638Charlotte EM Kristensen1994(S)DamerDødløft32.13167.5DM Klassisk

Aarhus AK, hold 1

35.69
4229Dan Jespersen1985(S)HerrerSquat15.18115TSK Cup, Klassisk
4313Martin F Madsen1998(S)HerrerBænkpres20.51147.5JM Klassisk Styrkeløft
4373Samuel F Søndergaard2000(J)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

0
2722Martin Tryk1992(S)HerrerSquat0--
4368Helle Skovsager1971(M2)DamerBænkpres0--
4371Tom Jensen1959(M3)HerrerDødløft0--

AK Odin, hold 2

0
2667Kim Nielsen1982(M1)HerrerSquat0--
1846John Smedemark1976(M1)HerrerBænkpres0--
121John Koedstrøm1960(M3)HerrerDødløft0--

AK Odin, hold 1

0
4217Gustav CS Holberg1996(S)HerrerSquat0--
1741Michael Broek1977(M1)HerrerBænkpres0--
2749Jesper M Commerou1996(S)HerrerDødløft0--

Junior udstyr

Sportshøjskolen, hold 1

54.24
3640Lasse Justesen2000(J)HerrerSquat27.57275JM Styrkeløft
4317Jacob K Sørensen2000(J)HerrerBænkpres0--
3709Bertram Vorm2001(J)HerrerDødløft26.67230DM Styrkeløft

Junior klassisk

AK Nordland, hold 2

0
4403Jacob L Braüner2005(SJ)HerrerSquat0--
4427Asger W Yde2003(J)HerrerBænkpres0--
4401Theodor N Friis2005(SJ)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt