2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019

Københavns SK, 22.06.2019. 18 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point de sidste 13 måneder. Squat og dødløft resultater fra tidligere divisionsafdelinger tæller desværre ikke med endnu. Hvis der er flere tilmeldt i samme disciplin (reserver), tæller kun højeste antal points med i hold nomineringen.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

513.384
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat207.825255DM Styrkeløft
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres138.662205Finale, Divisionsturneringen
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft166.8972652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

479.643
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerSquat185.370300TSK Cup, Udstyr
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerBænkpres88.894132.5TSK Cup, Klassisk
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerDødløft205.379307.5EM Open, Junior & Sub-Junior

Københavns SK, hold 2

428.123
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat194.9282403. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres103.649155TSK Cup, Udstyr
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerDødløft129.546180TSK Cup, Udstyr

Roskilde AK, hold 2

357.518
3039Morten L Jensen1993(S)HerrerSquat147.454212.5SM Styrkeløft
3761Rasmus Fleinert1986(S)HerrerBænkpres76.224120TSK Cup, Klassisk
3264Mickey Williams1989(S)HerrerDødløft133.840200SM Klassisk Styrkeløft

Tårnby SK, hold 3

311.485
3184Tina Lund-lassen1989(S)DamerSquat92.55177.5TSK Cup, Udstyr
2763Thomas Reimers1968(M2)HerrerBænkpres82.770100DM Styrkeløft
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerDødløft136.164211.5DM Klassisk

Tårnby SK, hold 2

303.28
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerBænkpres133.469230DM Bænkpres
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerDødløft169.811282.5DM Klassisk

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

410.97
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat145.080225DM Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres113.601190Jørgen Krog Cup
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft152.289227.5TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

392.987
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerSquat133.977170TSK Cup, Klassisk
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres94.3951503. runde af Divisionsturneringen, Øst
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerDødløft164.615275DM Klassisk

Københavns SK, hold 4

325.979
3872Nicklas Levinsen1980(S)HerrerSquat99.4131651. runde af Divisionsturneringen, Øst
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres77.248132.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(J)HerrerDødløft149.3182153. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 3

288.971
1654Poul Rusbjerg1986(S)HerrerSquat129.563207.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
1551Gert Olsen1963(M2)HerrerBænkpres74.0361051. runde af Divisionsturneringen, Øst
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft85.3721403. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 3

233.897
3269Silvan Popovic1976(M1)HerrerSquat143.325227.5TSK Cup, Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres90.572135Jørgen Krog Cup
3866Mikkel B Overgaard1993(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

138.2
3368Johan S Madsen1988(S)HerrerSquat138.200217.5DM Klassisk
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
3875Jakob Wiegersma1986(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

69.19
92Per Berndorff1960(M2)HerrerSquat69.1901101. runde af Divisionsturneringen, Øst
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres0--

Ares, hold 1

0
2495Thomas Holbæk1991(S)HerrerSquat0--
2897Casper M Jensen1991(S)HerrerBænkpres0.00003. runde af Divisionsturneringen, Øst
171Horst Diter1943(M4)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

396.352
3566Elias L Madsen1996(J)HerrerSquat144.816240DM Klassisk
3784Ruben N Donde2001(SJ)HerrerBænkpres71.18892.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3177Rasmus H Winther1996(J)HerrerDødløft180.348285DM Klassisk

HG Styrkeløft, hold 1

378.464
3709Bertram Vorm2001(SJ)HerrerSquat139.485208DM Klassisk
3876Sebastian P Holt1998(J)HerrerBænkpres98.199135DM Klassisk
3345Elias Pedersen2000(J)HerrerDødløft140.7802001. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 2

313.292
3870Linus B Nikolajsen2000(J)HerrerSquat101.318140DM Klassisk
3911Jakob T Thiberg2000(J)HerrerBænkpres64.38382.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3841Philip K Nickel2001(SJ)HerrerDødløft147.591232.5DM Klassisk

Roskilde AK, hold 1

155.123
3946Rune H Zachariassen1998(J)HerrerSquat0--
3945Asger V Jensen1999(J)HerrerBænkpres0--
3700Joakim L Bilyk1999(J)HerrerDødløft155.123215DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt