2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019

Københavns SK, 22.06.2019. 18 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

513.384
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat207.825255DM Styrkeløft
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres138.662205Finale, Divisionsturneringen
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft166.8972652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

479.643
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerSquat185.370300TSK Cup, Udstyr
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerBænkpres88.894132.5TSK Cup, Klassisk
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerDødløft205.379307.5EM Open, Junior & Sub-Junior

Københavns SK, hold 2

428.123
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat194.9282403. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres103.649155TSK Cup, Udstyr
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerDødløft129.546180TSK Cup, Udstyr

Roskilde AK, hold 2

357.518
3039Morten L Jensen1993(S)HerrerSquat147.454212.5SM Styrkeløft
3761Rasmus Fleinert1986(S)HerrerBænkpres76.224120TSK Cup, Klassisk
3264Mickey Williams1989(S)HerrerDødløft133.840200SM Klassisk Styrkeløft

Tårnby SK, hold 3

311.485
3184Tina Lund-lassen1989(S)DamerSquat92.55177.5TSK Cup, Udstyr
2763Thomas Reimers1968(M2)HerrerBænkpres82.770100DM Styrkeløft
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerDødløft136.164211.5DM Klassisk

Tårnby SK, hold 2

303.28
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerBænkpres133.469230DM Bænkpres
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerDødløft169.811282.5DM Klassisk

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

410.97
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat145.080225DM Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres113.601190Jørgen Krog Cup
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft152.289227.5TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

392.987
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerSquat133.977170TSK Cup, Klassisk
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres94.3951503. runde af Divisionsturneringen, Øst
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerDødløft164.615275DM Klassisk

Københavns SK, hold 4

325.979
3872Nicklas Levinsen1980(S)HerrerSquat99.4131651. runde af Divisionsturneringen, Øst
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres77.248132.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(J)HerrerDødløft149.3182153. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 3

288.971
1654Poul Rusbjerg1986(S)HerrerSquat129.563207.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
1551Gert Olsen1963(M2)HerrerBænkpres74.0361051. runde af Divisionsturneringen, Øst
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft85.3721403. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 3

233.897
3269Silvan Popovic1976(M1)HerrerSquat143.325227.5TSK Cup, Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres90.572135Jørgen Krog Cup
3866Mikkel B Overgaard1993(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

138.2
3368Johan S Madsen1988(S)HerrerSquat138.200217.5DM Klassisk
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
3875Jakob Wiegersma1986(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

69.19
92Per Berndorff1960(M2)HerrerSquat69.1901101. runde af Divisionsturneringen, Øst
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres0--

Ares, hold 1

0
2495Thomas Holbæk1991(S)HerrerSquat0--
2897Casper M Jensen1991(S)HerrerBænkpres0.00003. runde af Divisionsturneringen, Øst
171Horst Diter1943(M4)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

396.352
3566Elias L Madsen1996(J)HerrerSquat144.816240DM Klassisk
3784Ruben N Donde2001(SJ)HerrerBænkpres71.18892.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3177Rasmus H Winther1996(J)HerrerDødløft180.348285DM Klassisk

HG Styrkeløft, hold 1

378.464
3709Bertram Vorm2001(SJ)HerrerSquat139.485208DM Klassisk
3876Sebastian P Holt1998(J)HerrerBænkpres98.199135DM Klassisk
3345Elias Pedersen2000(J)HerrerDødløft140.7802001. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 2

313.292
3870Linus B Nikolajsen2000(J)HerrerSquat101.318140DM Klassisk
3911Jakob T Thiberg2000(J)HerrerBænkpres64.38382.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3841Philip K Nickel2001(SJ)HerrerDødløft147.591232.5DM Klassisk

Roskilde AK, hold 1

155.123
3946Rune H Zachariassen1998(J)HerrerSquat0--
3945Asger V Jensen1999(J)HerrerBænkpres0--
3700Joakim L Bilyk1999(J)HerrerDødløft155.123215DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt