2. runde af Divisionsturneringen, Øst+Vest 2019

Københavns SK, 22.06.2019 & Horsens, 22.06.2019. 30 hold tilmeldt i alt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

513.384
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat207.825255DM Styrkeløft
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres138.662205Finale, Divisionsturneringen
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft166.8972652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Aarhus AK, hold 1

482.281
3737Louise K Madsen1993(S)DamerSquat154.365155DM Styrkeløft
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres148.9752501. runde af Divisionsturneringen, Vest
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft178.941182.5Aask Open, Udstyr

Horsens SK, hold 1

478.12
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerSquat155.124155DM Styrkeløft
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres107.6401803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft215.356183.5DM Styrkeløft

Københavns SK, hold 2

428.123
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat194.9282403. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres103.649155TSK Cup, Udstyr
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerDødløft129.546180TSK Cup, Udstyr

Aarhus AK, hold 2

410.378
3152Henrik Schougaard1966(M2)HerrerSquat131.824220DM Styrkeløft
2459Bo Jensen1967(M2)HerrerBænkpres132.8492151. runde af Divisionsturneringen, Vest
1049Keld B Ingerslev1966(M2)HerrerDødløft145.705230DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 1

390.749
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerSquat185.370300TSK Cup, Udstyr
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerBænkpres0--
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerDødløft205.379307.5EM

Videbæk SK, hold 1

358.527
3641Anders S Ki1982(S)HerrerSquat105.385155DM Styrkeløft
2313Henning G Thorsen1959(M3)HerrerBænkpres100.835175DM Styrkeløft
3738Allan S Madsen1974(M1)HerrerDødløft152.3072701. runde af Divisionsturneringen, Vest

Tårnby SK, hold 2

295.269
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerBænkpres132.314227.5Finale, Divisionsturneringen
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerDødløft162.955272.5SM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 3

175.321
3184Tina Lund-lassen1989(S)DamerSquat92.55177.5TSK Cup, Udstyr
2763Thomas Reimers1968(M2)HerrerBænkpres82.770100DM Styrkeløft
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerDødløft0--

Roskilde AK, hold 2

147.454
3039Morten L Jensen1993(S)HerrerSquat147.454212.5SM Styrkeløft
3761Rasmus Fleinert1986(S)HerrerBænkpres0--
3264Mickey Williams1989(S)HerrerDødløft0--

Aarhus AK, hold 3

0
3084Kasper Sørensen1994(S)HerrerSquat0--
3180Martin Jensen1992(S)HerrerBænkpres0--
3928Tim D Klerk1991(S)HerrerDødløft0--

AK Jyden, hold 1

0
3937Mikkel Seidelin1990(S)HerrerSquat0--
3936Henrik Dahl1990(S)HerrerBænkpres0--
3871Laura G Bramsen1993(S)DamerDødløft0--

Senior klassisk

Thisted VF, hold 1

431.85
2216Casper Futtrup1989(S)HerrerSquat161.504280JM Klassisk Styrkeløft
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres90.908127.51. runde af Divisionsturneringen, Vest
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft179.4382752. runde af Divisionsturneringen, Vest

Københavns SK, hold 1

409.868
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat145.080225DM Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres112.4991901. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft152.289227.5TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

392.987
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerSquat133.977170TSK Cup, Klassisk
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres94.3951503. runde af Divisionsturneringen, Øst
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerDødløft164.615275DM Klassisk

AK Nordland, hold 1

362.84
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat113.6161801. runde af Divisionsturneringen, Vest
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres102.9351751. runde af Divisionsturneringen, Vest
3778Rene Minard1993(S)HerrerDødløft146.289232.5JM Klassisk Styrkeløft

Københavns SK, hold 4

325.979
3872Nicklas Levinsen1980(S)HerrerSquat99.4131651. runde af Divisionsturneringen, Øst
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres77.248132.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(J)HerrerDødløft149.3182153. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 3

288.971
1654Poul Rusbjerg1986(S)HerrerSquat129.563207.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
1551Gert Olsen1963(M2)HerrerBænkpres74.0361051. runde af Divisionsturneringen, Øst
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft85.3721403. runde af Divisionsturneringen, Øst

AK Nordland, hold 2

270.262
3593Christina V Møller1987(S)DamerSquat120.655142.5DM Klassisk
3917Helle Q Rasmussen1989(S)DamerBænkpres0--
3694Lærke Vad1985(S)DamerDødløft149.607135DM Klassisk

Københavns SK, hold 3

233.573
3269Silvan Popovic1976(M1)HerrerSquat143.325227.5TSK Cup, Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres90.2481351. runde af Divisionsturneringen, Øst
3866Mikkel B Overgaard1993(S)HerrerDødløft0--

Haderslev SK, hold 1

210.246
3894Brian Grundal1977(M1)HerrerSquat0--
3707Ricko B Henne1986(S)HerrerBænkpres96.346167.5Aask Open, Klassisk
3684Nicolaj Jepsen1998(J)HerrerDødløft113.900200Aask Open, Klassisk

Københavns SK, hold 2

138.2
3368Johan S Madsen1988(S)HerrerSquat138.200217.5DM Klassisk
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
3875Jakob Wiegersma1986(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

69.19
92Per Berndorff1960(M2)HerrerSquat69.1901101. runde af Divisionsturneringen, Øst
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres0--

Ares, hold 1

0
2495Thomas Holbæk1991(S)HerrerSquat0--
2897Casper M Jensen1991(S)HerrerBænkpres0--
171Horst Diter1943(M4)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

396.352
3566Elias L Madsen1996(J)HerrerSquat144.816240DM Klassisk
3784Ruben N Donde2001(SJ)HerrerBænkpres71.18892.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3177Rasmus H Winther1996(J)HerrerDødløft180.348285DM Klassisk

Thisted VF, hold 1

386.564
3587Julie M Nielsen1997(J)DamerSquat117.272107.5JM Klassisk Styrkeløft
3126Marcus Boesen1999(J)HerrerBænkpres109.307190DM Klassisk
3097Bernodus B Snorrason1996(J)HerrerDødløft159.9852452. runde af Divisionsturneringen, Vest

HG Styrkeløft, hold 1

378.464
3709Bertram Vorm2001(SJ)HerrerSquat139.485208DM Klassisk
3876Sebastian P Holt1998(J)HerrerBænkpres98.199135DM Klassisk
3345Elias Pedersen2000(J)HerrerDødløft140.7802001. runde af Divisionsturneringen, Øst

Horsens SK, hold 1

320.751
3926Jakob Engel1999(J)HerrerSquat97.680150Aask Open, Klassisk
3849Kathrine J Forsberg1996(J)DamerBænkpres86.74887.5TSK Cup, Klassisk
3916Anna S Rye1996(J)DamerDødløft136.323165DM Klassisk

Ares, hold 2

313.292
3870Linus B Nikolajsen2000(J)HerrerSquat101.318140DM Klassisk
3911Jakob T Thiberg2000(J)HerrerBænkpres64.38382.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3841Philip K Nickel2001(SJ)HerrerDødløft147.591232.5DM Klassisk

Roskilde AK, hold 1

155.123
3946Rune H Zachariassen1998(J)HerrerSquat0--
3945Asger V Jensen1999(J)HerrerBænkpres0--
3700Joakim L Bilyk1999(J)HerrerDødløft155.123215DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt