2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019

Horsens, 22.06.2019. 12 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point de sidste 13 måneder. Squat og dødløft resultater fra tidligere divisionsafdelinger tæller desværre ikke med endnu. Hvis der er flere tilmeldt i samme disciplin (reserver), tæller kun højeste antal points med i hold nomineringen.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Aarhus AK, hold 1

488.065
3737Louise K Madsen1993(S)DamerSquat154.365155DM Styrkeløft
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres148.9752501. runde af Divisionsturneringen, Vest
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft184.725187.5DM Klassisk

Horsens SK, hold 1

478.12
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerSquat155.124155DM Styrkeløft
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres107.6401803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft215.356183.5DM Styrkeløft

Aarhus AK, hold 2

424.387
3152Henrik Schougaard1966(M2)HerrerSquat131.824220DM Styrkeløft
2459Bo Jensen1967(M2)HerrerBænkpres146.858242.5DM Bænkpres
1049Keld B Ingerslev1966(M2)HerrerDødløft145.705230DM Styrkeløft

Videbæk SK, hold 1

363.66
3641Anders S Ki1982(S)HerrerSquat105.982157.5Aask Open, Klassisk
2313Henning G Thorsen1959(M3)HerrerBænkpres100.835175DM Styrkeløft
3738Allan S Madsen1974(M1)HerrerDødløft156.843277.5DM Klassisk

Aarhus AK, hold 3

263.554
3084Kasper Sørensen1994(S)HerrerSquat132.912195DM Klassisk
3180Martin Jensen1992(S)HerrerBænkpres130.642207.5DM Bænkpres
3928Tim D Klerk1991(S)HerrerDødløft0--

AK Jyden, hold 1

0
3937Mikkel Seidelin1990(S)HerrerSquat0--
3936Henrik Dahl1990(S)HerrerBænkpres0--
3871Laura G Bramsen1993(S)DamerDødløft0--

Senior klassisk

Thisted VF, hold 1

433.367
2216Casper Futtrup1989(S)HerrerSquat161.504280JM Klassisk Styrkeløft
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres92.425127.5Jørgen Krog Cup
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft179.4382752. runde af Divisionsturneringen, Vest

AK Nordland, hold 1

362.84
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat113.6161801. runde af Divisionsturneringen, Vest
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres102.9351751. runde af Divisionsturneringen, Vest
3778Rene Minard1993(S)HerrerDødløft146.289232.5JM Klassisk Styrkeløft

AK Nordland, hold 2

270.262
3593Christina V Møller1987(S)DamerSquat120.655142.5DM Klassisk
3917Helle Q Rasmussen1989(S)DamerBænkpres0--
3694Lærke Vad1985(S)DamerDødløft149.607135DM Klassisk

Haderslev SK, hold 1

210.246
3894Brian Grundal1977(M1)HerrerSquat0--
3707Ricko B Henne1986(S)HerrerBænkpres96.346167.5Aask Open, Klassisk
3684Nicolaj Jepsen1998(J)HerrerDødløft113.900200Aask Open, Klassisk

Junior klassisk

Thisted VF, hold 1

386.564
3587Julie M Nielsen1997(J)DamerSquat117.272107.5JM Klassisk Styrkeløft
3126Marcus Boesen1999(J)HerrerBænkpres109.307190DM Klassisk
3097Bernodus B Snorrason1996(J)HerrerDødløft159.9852452. runde af Divisionsturneringen, Vest

Horsens SK, hold 1

320.751
3926Jakob Engel1999(J)HerrerSquat97.680150Aask Open, Klassisk
3849Kathrine J Forsberg1996(J)DamerBænkpres86.74887.5TSK Cup, Klassisk
3916Anna S Rye1996(J)DamerDødløft136.323165DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt