Warning: Use of undefined constant NOMTABLE - assumed 'NOMTABLE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL - assumed 'ADMIN_EMAIL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 4

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL_OPRET - assumed 'ADMIN_EMAIL_OPRET' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 5

Warning: Use of undefined constant ADMIN_NAME - assumed 'ADMIN_NAME' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 6

2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019

Horsens, 22.06.2019. 12 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Aarhus AK, hold 1

488.065
3737Louise K Madsen1993(S)DamerSquat154.365155DM Styrkeløft
1970Jeppe F Balsby1986(S)HerrerBænkpres148.9752501. runde af Divisionsturneringen, Vest
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft184.725187.5DM Klassisk

Horsens SK, hold 1

478.12
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerSquat155.124155DM Styrkeløft
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres107.6401803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft215.356183.5DM Styrkeløft

Aarhus AK, hold 2

424.387
3152Henrik Schougaard1966(M2)HerrerSquat131.824220DM Styrkeløft
2459Bo Jensen1967(M2)HerrerBænkpres146.858242.5DM Bænkpres
1049Keld B Ingerslev1966(M2)HerrerDødløft145.705230DM Styrkeløft

Videbæk SK, hold 1

363.66
3641Anders S Ki1982(S)HerrerSquat105.982157.5Aask Open, Klassisk
2313Henning G Thorsen1959(M3)HerrerBænkpres100.835175DM Styrkeløft
3738Allan S Madsen1974(M1)HerrerDødløft156.843277.5DM Klassisk

Aarhus AK, hold 3

263.554
3084Kasper Sørensen1994(S)HerrerSquat132.912195DM Klassisk
3180Martin Jensen1992(S)HerrerBænkpres130.642207.5DM Bænkpres
3928Tim D Klerk1991(S)HerrerDødløft0--

AK Jyden, hold 1

0
3937Mikkel Seidelin1990(S)HerrerSquat0--
3936Henrik Dahl1990(S)HerrerBænkpres0--
3871Laura G Bramsen1993(S)DamerDødløft0--

Senior klassisk

Thisted VF, hold 1

433.367
2216Casper Futtrup1989(S)HerrerSquat161.504280JM Klassisk Styrkeløft
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres92.425127.5Jørgen Krog Cup
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft179.4382752. runde af Divisionsturneringen, Vest

AK Nordland, hold 1

362.84
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat113.6161801. runde af Divisionsturneringen, Vest
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres102.9351751. runde af Divisionsturneringen, Vest
3778Rene Minard1993(S)HerrerDødløft146.289232.5JM Klassisk Styrkeløft

AK Nordland, hold 2

270.262
3593Christina V Møller1987(S)DamerSquat120.655142.5DM Klassisk
3917Helle Q Rasmussen1989(S)DamerBænkpres0--
3694Lærke Vad1985(S)DamerDødløft149.607135DM Klassisk

Haderslev SK, hold 1

210.246
3894Brian Grundal1977(M1)HerrerSquat0--
3707Ricko B Henne1986(S)HerrerBænkpres96.346167.5Aask Open, Klassisk
3684Nicolaj Jepsen1998(J)HerrerDødløft113.900200Aask Open, Klassisk

Junior klassisk

Thisted VF, hold 1

386.564
3587Julie M Nielsen1997(J)DamerSquat117.272107.5JM Klassisk Styrkeløft
3126Marcus Boesen1999(J)HerrerBænkpres109.307190DM Klassisk
3097Bernodus B Snorrason1996(J)HerrerDødløft159.9852452. runde af Divisionsturneringen, Vest

Horsens SK, hold 1

320.751
3926Jakob Engel1999(J)HerrerSquat97.680150Aask Open, Klassisk
3849Kathrine J Forsberg1996(J)DamerBænkpres86.74887.5TSK Cup, Klassisk
3916Anna S Rye1996(J)DamerDødløft136.323165DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt