Nomineringer

DM i Styrkeløft 2018

Rødovre Hallen (KSK og VK Ares) , 3-4 Mar 2018. 80 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved Klassisk

Damer Senior
52
Trine Ø Bagger 1986(S) Aalborg SK 1 437.5 VM 2017
57
Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 1 415 VM Masters 2017
72
Nynne Bjerg 1987(S) Videbæk SK - - -
84
Jane Aaberg 1981(S) Horsens SK 1 552.5 EM 2017
Ditte F Hansen 1984(S) Gudenådalens SK 2 280 JM Styrkeløft 2017 x
Charlotte Overgaard-Sørensen 1992(S) Hvidovre SF - - -
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 390 JM Styrkeløft 2017
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK - - - x
Jeanette K Nørgaard 1978(M1) ER Powerlifting - - - x

Damer Junior
57
Anna Schjøtt 1995(J) Sportshøjskolen 1 415 TSK Cup, Udstyr 2017

Damer Masters 1
57
Eva Buxbom 1969(M1) Horsens SK 1 300 DM i Styrkeløft 2017 x

Damer Masters 4
57
Annette S Storgaard 1945(M4) Albertslund SF - - - x

Herrer Senior
66
Thomas Reimers 1968(M2) Tårnby SK - - -
74
Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 1 580 DM i Styrkeløft 2017
83
Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 1 745 EM 2017
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 2 735 VM Sub-Junior/Junior 2017
Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 3 717.5 NM Sub-Junior, Junior 2017
Morten L Jensen 1993(S) ER Powerlifting 4 445 SM Styrkeløft 2017
Andreas K-Jespersen 1991(S) Hvidovre SF - - -
Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF - - -
Asbjørn EM Frellsen 1994(S) Københavns SK - - - x
Tobias H Jensen 1994(S) Københavns SK - - - x
Sebastian VK Zoega 1994(S) Københavns SK - - - x
Kim E Josefsen 1992(S) Aarhus AK - - - x
93
Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 1 870 VM 2017
Johannes W Andersen 1988(S) Hvidovre SF 2 702.5 DM i Styrkeløft 2017
Dannie Kyllingsbæk 1989(S) Thisted VF 3 505 JM Styrkeløft 2017 x
Frederik S Haslund 1992(S) ER Powerlifting 4 410 SM Styrkeløft 2017
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF - - - x
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 772.5 (93) EM Masters 2017
Jonas Bjerre 1993(S) Sportshøjskolen 2 767.5 JM Styrkeløft 2017
Rene F Hedegaard 1990(S) Horsens SK 3 757.5 DM i Styrkeløft 2017
Magnus E Jensen 1989(S) Esbern S 4 665 JM Styrkeløft 2017
Jonathan A Arnesen 1991(S) Københavns SK 5 565 TSK Cup, Klassisk 2017 x
Steffen Hentze 1990(S) Tårnby SK 6 537.5 DM Klassisk 2017 x
Lasse R Dietrichsen 1988(S) Haderslev SK - - - x
Kristian Lyng 1994(S) Sportshøjskolen - - -
Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK - - -
Jonas B Andersen 1989(S) ER Powerlifting - - -
Lasse Johansen 1994(S) Sportshøjskolen - - - x
120
Mathias Kristiansen 1985(S) Sportshøjskolen 1 870 DM i Styrkeløft 2017
Jesper B Mikkelsen 1989(S) Sportshøjskolen 2 612.5 AaSK Open, Udstyr 2017
Daniel Christensen 1980(S) Aalborg SK 3 552.5 JM Styrkeløft 2017
Alex G Thorsen 1990(S) AK Frem 4 497.5 JM Styrkeløft 2017 x
120+
Jonas Engelund 1989(S) Videbæk SK 1 650 AaSK Open, Klassisk 2017 x
Tommy Hansen 1988(S) Haderslev SK 2 585 AaSK Open, Klassisk 2017 x
Ricko B Henne 1986(S) Haderslev SK - - - x
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK - - -

Herrer Sub-Junior
105
Jesper Vogelius 2000(SJ) Rødby M 1 645 TSK Cup, Klassisk 2017 x

Herrer Junior
66
Max T Jeppesen 1996(J) ER Powerlifting 1 425 DM i Styrkeløft 2017 x
83
Rasmus L Knudsen 1995(J) Rødby M 1 597.5 TSK Cup, Udstyr 2017
Chris Wood 1997(J) Aarhus SVK 2 610 (93) NM Sub-Junior, Junior 2017
93
Mickel Dahl Flensborg 1996(J) Tårnby SK 1 735 (83) VM Sub-Junior/Junior 2017
Simon B Rasmussen 1999(J) Horsens SK 2 685 VM Sub-Junior/Junior 2017
Mads Lehmann Broe 1996(J) Sportshøjskolen - - -
105
Sebastian H Sørensen 1998(J) Sportshøjskolen - - - x
Sonny M Kastberg 1995(J) Horsens SK - - - x
120
Ole S Borup 1995(J) Hvidovre SF 1 767.5 TSK Cup, Klassisk 2017 x

Herrer Masters 1
74
Steffen Holm 1978(M1) Tårnby SK - - -
83
Mikkel Madsen 1974(M1) Tårnby SK 1 610 EM Masters 2017
93
Silvan Popovic 1976(M1) Københavns SK 1 567.5 DM i Styrkeløft 2017 x
Henrik Jespersen 1973(M1) Tårnby SK 2 525 TSK Cup, Udstyr 2017
105
Kim D Hansen 1971(M1) Tårnby SK 1 772.5 (93) EM Masters 2017
Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 2 615 DM i Styrkeløft 2017
120
Jens Jepsen 1970(M1) Tårnby SK 1 717.5 SM Styrkeløft 2017
120+
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK - - -

Herrer Masters 2
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 1 380 TSK Cup, Udstyr 2017
83
Jan Sahlgren 1960(M2) Tårnby SK 1 555 (74) DM i Styrkeløft 2017
93
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 1 505 (83) DM i Styrkeløft 2017
Jørgen Nielsen 1963(M2) Tårnby SK - - - x
105
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 507.5 (93) DM i Styrkeløft 2017
Bjørn Nielsen 1959(M2) Roskilde AK 2 490 DM i Styrkeløft 2017
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 3 310 TSK Cup, Klassisk 2017 x
Henrik Kamper 1967(M2) Rødby M - - -
120
Claus Jørgensen 1964(M2) Tårnby SK 1 650 TSK Cup, Udstyr 2017

Herrer Masters 3
93
Lars H Jensen 1955(M3) Tårnby SK - - - x

Herrer Masters 4
66
Horst Diter 1943(M4) Ares 1 387.5 DM i Styrkeløft 2017 x
74
Svend Stensgaard 1922(M4) Rødby M - - -
93
Steen Wissing 1945(M4) Rødby M 1 475 DM i Styrkeløft 2017
105
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF - - - x


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt