Nomineringer

ER Open 2012

Albertslund, 3-4 Feb 2012. 85 løftere tilmeldt

Nomineringerne basseret på det maxløft som løfteren har angivet ved tilmeldingen.
Og altså ikke, som normalt, udfra resultater i datasen. Af denne grund er det heller ikke muligt at lave point nomineringer.


Stævneinfo kan ses i invitation.

Klasser
Vis: Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret

Damer
57
Anett Langva 1979 Sundsvalls AK 1 77.5
72
Annette Pedersen Sportshøjskolen 1 135.0
72
Kathrine H Bak Tårnby SK 2 95.0
Karina Widen Aalborg SK 3
84
Kathrine Kristensen Sportshøjskolen 1 90.0
84+
Hildeborg J. Hugdal 1983 Sauda IL 1 125.0

Herrer
59
Bent Hansen Roskilde AK 1 82.5
66
Birger T. Sundstøl 1954 Kristiansand AK 1 107.5
66
Jørgen Sørbø 1997 Sande KK 2 95.0
74
Amit Selberg 1976 Sundsvalls AK 1 230.0
Christian Hedman 1982 2 220.0
74
Christoffer Alman 1989 Sundsvalls AK 3 210.0
74
Morten Rasmussen Tårnby SK 4 200.0
Fredrik Bylund 1983 Sundsvalls AK 5 195.0
David Asrian 1983 Team Asrian 6 140.0
74
Theo Grønvold 1993 Sande KK 7 130.0
74
Christian H Sørensen Ry MK 8 100.0
Mickel Dahl Flensborg Tårnby SK 9 92.5
Daniel H Sørensen Ry MK 10 90.0
83
Jonas Nordin 1980 Sundsvalls AK 1 227.5
Jens C Pedersen Aarhus AK 2 220.0
Kasper Fardan Copenhagen PL 3 210.0
Art Asrian 1979 Team Asrian 4 205.0
83
Benjamin Haugk 1990 SV Motor Barth 5 165.0
83
Arve Årsborg 1984 SK ASK 6 160.0
83
Bergur Skovgaard Aarhus AK 7 157.5
Kjell Korneliussen 1972 Sandnes AK 8 152.5
Henrik Jørgensen Aalborg SK 9 150.0
83
Hans J Jørgensen Aalborg SK 10 147.5
83
Thomas S. Nordquist 1993 Sande KK 11 135.5
Nicolaj S Brarup Videbæk SK 12 132.5
83
Ilya Grønvold 1994 Sande KK 13 95.0
93
Jan Bast 1977 SV Motor Barth 1 277.5
Mikael Lundin 1983 Sundsvalls AK 2 255.0
93
Allan Riis Aarhus AK 3 250.0
Svein Olav Farstad 1965 SK ASK 250.0
Sverre Diesen 1970 Sande KK 5 232.5
93
Sigve Valentinsen 1960 Sandnes AK 6 215.0
93
Kjell Arne Bøe 1952 SK ASK 7 210.0
93
Helge Sviland 1975 Sandnes AK 210.0
93
Geir Gregersen 1970 Sande KK 9 205.0
93
Henrik S Nielsen Sportshøjskolen 205.0
93
Denny Ott 1989 SV Motor Barth 11 200.0
93
Mirko Knaak 1985 SV Motor Barth 200.0
Oddgeir Venås 1976 SK ASK 13 195.0
Jesper E Overgaard Aalborg SK 195.0
Trond Sandblåst 1986 SK ASK 15 190.0
93
Torgeir Trondsen 1970 SK ASK 16 187.5
Bo Jensen Aarhus AK 17 175.0
93
Steffen Hansen Rødby M 18 160.0
93
Allan S Kornval Albertslund SF 19 140.0
93
Peter Dauenhauer 1983 SV Motor Barth 20 120.0
Morten L Andersen Aarhus AK 21 110.0
93
David Bisp Tårnby SK 22 100.0
93
Wilhelm Wind Horsens SK 23 77.5
93
Gert Sørensen Ry MK 24
93
Bo Minkwitz Roskilde AK
105
Andreas Lind 1979 Sundsvalls AK 1 235.0
Frode Fjogstad 1979 Sandnes AK 2 225.0
Kim Petersen Hjordt Sportshøjskolen 225.0
Martin Lange 1987 SV Motor Barth 225.0
Mathias Kristiansen Sportshøjskolen 5 220.0
105
Kim D Hansen Tårnby SK 220.0
105
Henning Tornes 1976 Sandnes AK 7 215.0
105
Søren Ø Bertelsen Videbæk SK 8 207.5
105
Erland Tjelle 1987 SK ASK 9 205.0
Jeppe F Balsby Aarhus AK 10 202.5
105
Jonatan Gonge Aarhus AK 11 200.0
Jakob Thrane Mainz Videbæk SK 12 192.5
Tobias Kokholm BK Limfjord 13 170.0
105
Bjørn Nielsen Roskilde AK 170.0
105
Geir Andre Stubberud 1993 Sande KK 15 150.0
120
Marcus Hirvonen 1976 Sundsvalls AK 1 325.0
Tymen Gerestein 1984 Team Asrian 2 230.0
120
Kurt Einar Voldseth 1966 SK ASK 3 210.0
120
Daniel Hovelsø Sportshøjskolen 4 205.0
120
Fredrik Sørbø 1993 Sande KK 5 200.0
120
Claus Jørgensen Tårnby SK 200.0
120
Allan Fuglsang SK Atlas 7 192.5
120
Jesper B Mikkelsen Sportshøjskolen 8 185.0
120
Thomas Skov Rødby M 9
120+
Alastair McColl 1981 Sandnes AK 1 312.5
120+
Jens Jepsen Tårnby SK 2 220.0
120+
Jan Helge Rustan 1960 Sande KK 3 157.5
120+
Jacob Stegelmann Aarhus AK 4


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt