Resultater
DM Hold 2012
Nors, d. 18 Feb 2012
Klasser
Vis: Klasser - Points - Bedste Klub - Bedste Wilks Klub (uofficiel)
# | Vægt | Navn | Årgang | Klub | Squat | Bænk | Dødløft | Total | Points | Rekorder |
Damer Senior | ||||||||||
57 kg | ||||||||||
- | 54.55 | Anna Lynge | 1974(S) | Sportshøjskolen | 105.0 | 105.0 | 126.20 | |||
63 kg | ||||||||||
- | 62.30 | Maj B Rames | 1989(J) | Sportshøjskolen | 125.0 | 125.0 | 135.39 | |||
72 kg | ||||||||||
- | 66.80 | Kathrine H Bak | 1981(S) | Tårnby SK | 102.5 | 102.5 | 105.40 | |||
Herrer Senior | ||||||||||
66 kg | ||||||||||
- | 64.75 | Frederik L Jensen | 1993(J) | Teutonia | 145.0 | 145.0 | 115.61 | |||
- | 64.45 | Frederik L Jensen | 1993(J) | Teutonia | 130.0 | 130.0 | 104.05 | |||
74 kg | ||||||||||
- | 67.30 | Ralph Eriksen | 1987(S) | AK Nordland | 117.5 | 117.5 | 90.82 | |||
- | 73.00 | Mickel Dahl Flensborg | 1996(SJ) | Tårnby SK | 110.0 | 110.0 | 79.90 | |||
- | 73.10 | Morten Rasmussen | 1978(S) | Tårnby SK | 185.0 | 185.0 | 132.57 | |||
- | 66.25 | Frederik L Jensen | 1993(J) | Teutonia | 147.5 | 147.5 | 115.39 | |||
- | 73.80 | Jeppe G Therkildsen | 1994(SJ) | Videbæk SK | 107.5 | 107.5 | 77.48 | |||
- | 72.10 | Jeppe Christensen | 1990(J) | AK Nordland | 102.5 | 102.5 | 75.13 | |||
- | 73.50 | Jens J Søndergaard | 1996(SJ) | Teutonia | 80.0 | 80.0 | 57.82 | |||
- | 73.40 | Jens J Søndergaard | 1996(SJ) | Teutonia | 80.0 | 80.0 | 57.88 | |||
83 kg | ||||||||||
- | 81.90 | Michael Stausholm | 1982(S) | AK Nordland | 100.0 | 100.0 | 67.29 | |||
- | 82.30 | Kasper Fardan | 1974(S) | Copenhagen PL | 237.5 | 237.5 | 159.34 | |||
- | 82.70 | Kasper Fardan | 1974(S) | Copenhagen PL | 210.0 | 210.0 | 140.47 | |||
- | 76.20 | Jens J Søndergaard | 1996(SJ) | Teutonia | 90.0 | 90.0 | 63.43 | |||
- | 78.90 | Christen G Christensen | 1982(S) | Københavns SK | 117.5 | 117.5 | 81.96 | |||
- | 80.10 | Jan Sahlgren | 1960(M2) | Tårnby SK | 150.0 | 150.0 | 102.33 | |||
- | 79.10 | Christian Palm | 1992(J) | Massage M | 112.5 | 112.5 | 77.36 | |||
- | 82.50 | Kasper Fardan | 1974(S) | Copenhagen PL | 222.5 | 222.5 | 149.05 | |||
- | 74.20 | Christian Palm | 1992(J) | Massage M | 110.0 | 110.0 | 79.12 | |||
- | 74.10 | Ove U Pedersen | 1966(M1) | Massage M | 90.0 | 90.0 | 64.67 | |||
- | 77.80 | Nicolai Mogensen | 1992(J) | AK Frem | 70.0 | 70.0 | 48.66 | |||
- | 82.75 | Jens C Pedersen | 1985(S) | Aarhus AK | 227.5 | 227.5 | 152.08 | |||
- | 81.30 | Timmy Ibro | 1989(J) | Sportshøjskolen | 180.0 | 180.0 | 121.66 | |||
- | 82.30 | Igor Syrytsin | 1988(S) | Aalborg SK | 200.0 | 200.0 | 131.81 | |||
- | 74.80 | Morten Rasmussen | 1978(S) | Tårnby SK | 197.5 | 197.5 | 141.00 | |||
93 kg | ||||||||||
- | 90.55 | Martin Skov | 1983(S) | AK Nordland | 130.0 | 130.0 | 82.76 | |||
- | 83.05 | Danni Iversen | 1987(S) | Horsens SK | 175.0 | 175.0 | 116.81 | |||
- | 92.55 | Martin Faber | 1982(S) | AK Frem | 170.0 | 170.0 | 107.07 | |||
- | 92.60 | Ole Olsen | 1961(M2) | Københavns SK | 162.5 | 162.5 | 102.29 | |||
- | 93.00 | Ronni Hedegård | 1981(S) | Hvidovre SF | 132.5 | 132.5 | 83.24 | |||
- | 85.70 | Robin K Olesen | 1992(J) | AK Frem | 110.0 | 110.0 | 72.08 | |||
- | 91.80 | Nicolai Nielsen | 1995(SJ) | Tårnby SK | 112.5 | 112.5 | 71.11 | |||
- | 92.30 | Anders S Jensen | 1985(S) | ER Powerlifting | 130.0 | 130.0 | 81.97 | |||
- | 85.30 | Kasper Martinsen | 1991(J) | Rødby M | 130.0 | 130.0 | 85.40 | |||
- | 91.35 | René Als-Frederiksen | 1979(S) | Aalborg SK | 200.0 | 200.0 | 126.76 | |||
- | 89.30 | René Als-Frederiksen | 1979(S) | Aalborg SK | 145.0 | 145.0 | 92.95 | |||
- | 84.50 | Peder Hindborg | 1986(S) | Københavns SK | 140.0 | 140.0 | 92.48 | |||
- | 83.90 | Jens Chr Villadsen | AK Nordland | 110.0 | 110.0 | 72.96 | ||||
- | 84.90 | Frederik Dahl | 1993(J) | AK Frem | 80.0 | 80.0 | 52.70 | |||
- | 83.10 | Michael Melchorsen | 1972(M1) | Ares | 170.0 | 170.0 | 106.74 | |||
- | 84.30 | Robin K Olesen | 1992(J) | AK Frem | 107.5 | 107.5 | 71.11 | |||
- | 87.00 | Kasper Martinsen | 1991(J) | Rødby M | 135.0 | 135.0 | 87.74 | |||
- | 83.80 | Louis Preuthun | 1980(S) | Hvidovre SF | 165.0 | 165.0 | 109.51 | |||
- | 92.90 | Jørgen Grandjean-Thomsen | 1989(J) | Thisted VF | 137.5 | 137.5 | 86.42 | |||
- | 92.70 | Per Berndorff | 1960(M2) | Københavns SK | 145.0 | 145.0 | 91.23 | |||
105 kg | ||||||||||
- | 104.00 | Søren Ø Bertelsen | 1961(M2) | Videbæk SK | 205.0 | 205.0 | 122.92 | |||
- | 99.20 | Michael Nielsen | 1985(S) | Copenhagen PL | 215.0 | 215.0 | 131.28 | |||
- | 93.20 | Per Berndorff | 1960(M2) | Københavns SK | 147.5 | 147.5 | 92.57 | |||
- | 104.20 | Søren Ø Bertelsen | 1961(M2) | Videbæk SK | 202.5 | 202.5 | 121.34 | |||
- | 96.40 | Steffen Andersen | 1987(S) | Thisted VF | 150.0 | 150.0 | 92.70 | |||
- | 104.60 | Bjørn Guldberg | 1994(SJ) | AK Nordland | 185.0 | 185.0 | 110.70 | |||
- | 93.55 | Jørgen Rasmussen | 1973(S) | Horsens SK | 155.0 | 155.0 | 97.12 | |||
- | 104.25 | Thomas J Sørensen | 1981(S) | Thisted VF | 260.0 | 260.0 | 155.74 | |||
- | 96.10 | Anders S Jensen | 1985(S) | ER Powerlifting | 155.0 | 155.0 | 95.91 | |||
- | 101.75 | Jeppe F Balsby | 1986(S) | Aarhus AK | 200.0 | 200.0 | 120.88 | |||
- | 103.20 | Thomas J Sørensen | 1981(S) | Thisted VF | 250.0 | 250.0 | 150.33 | |||
- | 101.60 | Jiyan Mandrup | 1993(J) | Hvidovre SF | 120.0 | 120.0 | 72.58 | |||
- | 98.20 | Bjørn B Andersen | 1987(S) | Tårnby SK | 107.5 | 107.5 | 68.97 | |||
- | 98.65 | Gorm Rasmussen | 1990(J) | Videbæk SK | 122.5 | 122.5 | 74.95 | |||
- | 97.80 | Nichlas Pedersen | 1989(J) | ER Powerlifting | 100.0 | 100.0 | 61.42 | |||
- | 97.30 | Michael Nielsen | 1985(S) | Copenhagen PL | 185.0 | 185.0 | 113.87 | |||
120 kg | ||||||||||
- | 106.35 | Lars Guldberg | 1963(M1) | AK Nordland | 200.0 | 200.0 | 119.00 | |||
- | 108.30 | Finn Knudsen | 1947(M3) | Rødby M | ||||||
- | 109.10 | Stephan H Jensen | 1958(M2) | Hvidovre SF | 105.0 | 105.0 | 61.95 | |||
- | 119.70 | Morten S Jensen | 1989(J) | ER Powerlifting | 210.0 | 210.0 | 120.81 | |||
- | 106.40 | Mathias Kristiansen | 1985(S) | Sportshøjskolen | 225.0 | 225.0 | 133.83 | |||
- | 119.90 | Nicolas Skaarup | 1985(S) | Hvidovre SF | 245.0 | 245.0 | 140.88 | |||
- | 108.25 | Claus Hou | 1983(S) | Aalborg SK | 170.0 | 170.0 | 100.54 | |||
- | 105.75 | Lars Guldberg | 1963(M1) | AK Nordland | 200.0 | 200.0 | 119.20 | |||
- | 119.70 | Morten S Jensen | 1989(J) | ER Powerlifting | 210.0 | 210.0 | 120.81 | |||
- | 109.20 | Finn Knudsen | 1947(M3) | Rødby M | 205.0 | 205.0 | 120.91 | |||
- | 116.50 | Jens Jepsen | 1970(M1) | Tårnby SK | 222.5 | 222.5 | 128.85 | |||
- | 106.20 | Finn Knudsen | 1947(M3) | Rødby M | 215.0 | 215.0 | 126.74 | |||
- | 106.05 | Claus Hou | 1983(S) | Aalborg SK | 160.0 | 160.0 | 95.30 | |||
- | 106.75 | Bjørn Guldberg | 1994(SJ) | AK Nordland | 185.0 | 185.0 | 109.91 | |||
120+ kg | ||||||||||
- | 126.25 | John S Christensen | 1961(M2) | Aalborg SK | 225.0 | 225.0 | 127.96 | |||
- | 114.50 | Robin R Skrumsager | 1989(J) | Københavns SK | 125.0 | 125.0 | 72.71 | |||
- | 134.35 | Jacob Stegelmann | 1980(S) | Aarhus AK | 275.0 | 275.0 | 154.66 | |||
- | 121.25 | Henrik L Nielsen | 1984(S) | AK Nordland | 185.0 | 185.0 | 106.09 | |||
- | 116.60 | Morten S Jensen | 1989(J) | ER Powerlifting | 210.0 | 210.0 | 121.59 | |||
- | 120.10 | Sune Bak | 1974(S) | Hvidovre SF | 275.0 | 275.0 | 158.07 | |||
- | 130.55 | Tonni Jensen | 1981(S) | Horsens SK | 330.0 | 330.0 | 186.48 | |||
- | 123.45 | Henrik L Nielsen | 1984(S) | AK Nordland | 160.0 | 160.0 | 91.41 | |||
Herrer Junior | ||||||||||
74 kg | ||||||||||
- | 71.95 | Jeppe Christensen | 1990(J) | AK Nordland | 115.0 | 115.0 | 84.38 | |||
83 kg | ||||||||||
- | 80.90 | Timmy Ibro | 1989(J) | Sportshøjskolen | 155.0 | 155.0 | 105.07 | |||
93 kg | ||||||||||
- | 83.55 | Jacob Dahl | AK Frem | 75.0 | 75.0 | 49.88 | ||||
- | 87.20 | Nicolai Nielsen | 1995(SJ) | Tårnby SK | 135.0 | 135.0 | 90.64 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt