Resultater

Divisionsturnering 2020


Detaljer, 1. runde, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 1
               
1741.47
     
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 106.00 285 302.5 302.5 285 544.56      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 155 162.5 170 170 602.91      
Kim D Hansen 1971(M1) H Dødløft 98.55 270 285 300 285 594.00      

Københavns SK 1
               
1676.33
     
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 107.90 225 235 235 225 593.10      
Nickolaj Olsen 1994(S) H Bænk 85.25 160 165 172.5 160 513.58      
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 93.50 235 255 267.5 267.5 569.65      

Københavns SK 2
               
1667.86
     
Julie A Hansen 1991(S) D Squat 78.55 175 182.5 190 190 582.06      
Amalie Larsson 1992(S) D Bænk 111.30 125 125 130 130 554.54      
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 81.90 220 235 245 235 531.26      

Tårnby SK 2
               
1629.77
     
Mette K Knudsen 1993(S) D Squat 71.35 162.5 170 177.5 170 555.25      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 114.15 215 222.5 230 222.5 553.82      
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 78.05 212.5 225 225 520.70      

Tårnby SK 3
               
1362.40
     
Jørgen Nielsen 1963(M2) H Squat 86.90 170 190 205 190 440.27      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 109.50 180 187.5 190 187.5 499.99      
Ole Sivertsen 1968(M2) H Dødløft 92.50 180 190 200 200 422.14      

Tårnby SK 4
               
888.50
     
Hans Thyssing 1953(M3) H Bænk 101.50 160 167.5 172.5 167.5 480.51      
Jonas Mølvig 1998(J) H Dødløft 98.80 200 200 407.99      

Københavns SK 3
               
771.76
     
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 61.40 50 55 57.5 57.5 339.51      
Peter Hansen 1962(M2) H Dødløft 74.20 160 172.5 182.5 182.5 432.25      

Rødby M 1
               
520.81
     
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Dødløft 74.65 205 220 230 220 520.81      

Tårnby SK 5
               
469.86
     
Jesper Vogelius 2000(J) H Bænk 108.20 155 165 170 170 469.86      
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 1
               
1872.78
     
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 87.20 235 245 255 245 656.81      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 100 132.5 137.5 137.5 624.05      
Steffan Hansen 1990(S) H Dødløft 106.00 255 275 290 275 591.92      

Københavns SK 1
               
1790.71
     
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 85.25 205 215 225 225 612.03      
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 78.55 80 92.5 100 92.5 676.06      
Elias L Madsen 1996(S) H Dødløft 106.90 210 225 240 240 502.62      

Københavns SK 2
               
1707.95
     
Kasper Sørensen 1994(S) H Squat 83.40 160 175 185 185 509.84      
Morten Hegner 1989(S) H Bænk 92.80 170 180 185 185 697.56      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 88.85 200 210 220 220 500.55      

Københavns SK 3
               
1620.41
     
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 86.70 200 210 217.5 217.5 584.77      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.05 130 135 140 140 574.05      
Adam JW Hansen 1989(S) H Dødløft 108.60 190 210 225 225 461.59      

Rødby M 1
               
1278.93
     
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Squat 74.65 182.5 192.5 200 200 597.19      
Henrik Kamper 1967(M2) H Bænk 103.20 95 100 105 105 370.35      
Rasmus Adrian 1954(M3) H Dødløft 89.90 150 150 311.39      

Københavns SK 4
               
1057.95
     
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 145.40 230 245 260 260 520.27      
Amalie S Nielsen 1994(S) D Bænk 107.90 67.5 75 80 80 537.68      

Ares 1
               
670.14
     
Horst Diter 1943(M4) H Squat 65.25 110 120 130 120 394.84      
Rene Rosfeldt 1964(M2) H Bænk 87.00 70 75 75 70 275.30      
Junior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

Tårnby SK 1
               
858.89
     
Jesper Vogelius 2000(J) H Squat 108.20 230 250 252.5 250 487.49      
Jonas Mølvig 1998(J) H Bænk 98.80 100 110 122.5 110 371.40      
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde      

HG Styrkeløft 1
               
1643.81
     
Bertram Vorm 2001(J) H Squat 81.10 180 190 200 200 562.44      
Sebastian P Holt 1998(J) H Bænk 77.90 145 150 155 150 638.75      
Elias Pedersen 2000(J) H Dødløft 81.40 180 190 210 190 442.62      

Københavns SK 1
               
1426.86
     
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H Squat 73.40 150 160 170 170 513.02      
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 69.60 87.5 95 102.5 95 440.65      
Thor S Byrdal 2000(J) H Dødløft 76.60 170 180 195 195 473.19      

Tårnby SK 1
               
1055.15
     
Jonas Mølvig 1998(J) H Squat 98.80 172.5 182.5 185 185 456.86      
Jesper Vogelius 2000(J) H Dødløft 108.20 220 257.5 280 280 598.29      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt