Resultater

Divisionsturnering 2020


Detaljer, alle runder, Øst

Stilling: Samlet - Region opdelt   €   Detaljer: Samlet - Øst - Vest
Runder: 1. runde (øst, vest) - 2. runde (øst, vest) - 3. runde (øst, vest) - Finale
Senior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Tårnby SK 1
               
80.55



80.55
Steffan Hansen 1990(S) H Squat 106.00 285 302.5 302.5 285 29.01      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 155 162.5 170 170 21.52      
Kim D Hansen 1971(M1) H Dødløft 98.55 270 285 300 285 30.02      

Københavns SK 1
               
79.73



79.73
Amalie S Nielsen 1994(S) D Squat 107.90 225 235 235 225 32.61      
Nickolaj Olsen 1994(S) H Bænk 85.25 160 165 172.5 160 18.19      
Ole Olsen 1961(M2) H Dødløft 93.50 235 255 267.5 267.5 28.93      

Tårnby SK 2
               
77.63



77.63
Mette K Knudsen 1993(S) D Squat 71.35 162.5 170 177.5 170 28.74      
Jens Jepsen 1970(M2) H Bænk 114.15 215 222.5 230 222.5 21.93      
Jan Sahlgren 1960(M3) H Dødløft 78.05 212.5 225 225 26.96      

Københavns SK 2
               
76.76



76.76
Julie A Hansen 1991(S) D Squat 78.55 175 182.5 190 190 30.72      
Amalie Larsson 1992(S) D Bænk 111.30 125 125 130 130 18.69      
Kent T Flåten 1979(M1) H Dødløft 81.90 220 235 245 235 27.35      

Tårnby SK 3
               
61.93



61.93
Jørgen Nielsen 1963(M2) H Squat 86.90 170 190 205 190 21.37      
Claus Jørgensen 1964(M2) H Bænk 109.50 180 187.5 190 187.5 18.81      
Ole Sivertsen 1968(M2) H Dødløft 92.50 180 190 200 200 21.75      

Tårnby SK 4
               
38.43



38.43
Hans Thyssing 1953(M3) H Bænk 101.50 160 167.5 172.5 167.5 17.39      
Jonas Mølvig 1998(J) H Dødløft 98.80 200 200 21.04      

Københavns SK 3
               
30.70



30.70
Niels Andersen 1959(M3) H Bænk 61.40 50 55 57.5 57.5 8.12      
Peter Hansen 1962(M2) H Dødløft 74.20 160 172.5 182.5 182.5 22.58      

Rødby M 1
               
27.11



27.11
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Dødløft 74.65 205 220 230 220 27.11      

Tårnby SK 5
               
17.14



17.14
Jesper Vogelius 2000(J) H Bænk 108.20 155 165 170 170 17.14      
Senior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Tårnby SK 1
               
87.42



87.42
Mickel Dahl Flensborg 1996(S) H Squat 87.20 235 245 255 245 33.09      
Morten Rasmussen 1978(M1) H Bænk 71.65 100 132.5 137.5 137.5 20.53      
Steffan Hansen 1990(S) H Dødløft 106.00 255 275 290 275 33.80      

Københavns SK 2
               
79.21



79.21
Kasper Sørensen 1994(S) H Squat 83.40 160 175 185 185 25.55      
Morten Hegner 1989(S) H Bænk 92.80 170 180 185 185 24.23      
Thomas N Hansen 1975(M1) H Dødløft 88.85 200 210 220 220 29.43      

Københavns SK 1
               
78.08



78.08
Nickolaj Olsen 1994(S) H Squat 85.25 205 215 225 225 30.73      
Julie A Hansen 1991(S) D Bænk 78.55 80 92.5 100 92.5 17.96      
Elias L Madsen 1996(S) H Dødløft 106.90 210 225 240 240 29.39      

Københavns SK 3
               
76.30



76.30
Andreas Sørensen 1990(S) H Squat 86.70 200 210 217.5 217.5 29.46      
Simon Donde 1966(M2) H Bænk 82.05 130 135 140 140 19.49      
Adam JW Hansen 1989(S) H Dødløft 108.60 190 210 225 225 27.35      

Rødby M 1
               
62.25



62.25
Rasmus L Knudsen 1995(S) H Squat 74.65 182.5 192.5 200 200 29.23      
Henrik Kamper 1967(M2) H Bænk 103.20 95 100 105 105 13.07      
Rasmus Adrian 1954(M3) H Dødløft 89.90 150 150 19.95      

Københavns SK 4
               
41.93



41.93
Andreas Rasmussen 1986(S) H Squat 145.40 230 245 260 260 27.93      
Amalie S Nielsen 1994(S) D Bænk 107.90 67.5 75 80 80 14.00      

Ares 1
               
28.28



28.28
Horst Diter 1943(M4) H Squat 65.25 110 120 130 120 18.82      
Rene Rosfeldt 1964(M2) H Bænk 87.00 70 75 75 70 9.46      
Junior udstyr, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

Tårnby SK 1
               
36.78



36.78
Jesper Vogelius 2000(J) H Squat 108.20 230 250 252.5 250 25.21      
Jonas Mølvig 1998(J) H Bænk 98.80 100 110 122.5 110 11.57      
Junior klassisk, Øst
Hold Årgang Køn Disciplin Vægt 1. 2. 3. Løft 1. runde 2. runde 3. runde Samlet

HG Styrkeløft 1
               
76.02



76.02
Bertram Vorm 2001(J) H Squat 81.10 180 190 200 200 28.01      
Sebastian P Holt 1998(J) H Bænk 77.90 145 150 155 150 21.45      
Elias Pedersen 2000(J) H Dødløft 81.40 180 190 210 190 26.56      

Københavns SK 1
               
67.58



67.58
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) H Squat 73.40 150 160 170 170 25.06      
Ruben N Donde 2001(J) H Bænk 69.60 87.5 95 102.5 95 14.40      
Thor S Byrdal 2000(J) H Dødløft 76.60 170 180 195 195 28.12      

Tårnby SK 1
               
57.60



57.60
Jonas Mølvig 1998(J) H Squat 98.80 172.5 182.5 185 185 23.51      
Jesper Vogelius 2000(J) H Dødløft 108.20 220 257.5 280 280 34.09      


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Film: LinksYouTube | Kontakt