1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2020

Tårnby, 25.01.2020. 21 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

1814.82
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat570.58300DM Styrkeløft
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres617.24170DM Styrkeløft
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerDødløft627.00292.5VM Masters

Københavns SK, hold 1

1710.97
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerSquat609.692351. runde af Divisionsturneringen, Øst
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres537.891702. runde af Divisionsturneringen, Øst
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft563.392652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 2

1592.82
3804Mette K Knudsen1993(S)DamerSquat530.26160TSK Cup, Udstyr
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres566.64227.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
191Jan Sahlgren1960(M3)HerrerDødløft495.92215VM Masters

Københavns SK, hold 2

1552.54
3821Julie A Hansen1991(S)DamerSquat562.81185TSK Cup, Udstyr
3691Amalie Larsson1992(S)DamerBænkpres532.09120TSK Cup, Udstyr
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerDødløft457.64205SM Styrkeløft

Rødby M, hold 1

890
194Steen Wissing1945(M4)HerrerSquat403.75175EM Masters
2919Rasmus L Knudsen1995(S)HerrerDødløft486.25210SM Styrkeløft

Københavns SK, hold 3

748.42
4063Ulrik Jensen1978(M1)HerrerSquat0--
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres333.2657.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerDødløft415.161752. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 3

525.86
1214Jørgen Nielsen1963(M2)HerrerSquat0--
1009Claus Jørgensen1964(M2)HerrerBænkpres525.86202.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3539Ole Sivertsen1968(M2)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 5

484.91
3070Jesper Vogelius2000(J)HerrerBænkpres484.91170DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 4

0
3118Hans Thyssing1953(M3)HerrerBænkpres0--
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

1872.26
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerSquat641.102401. runde af Divisionsturneringen, Øst
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres604.80130DM Klassisk
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerDødløft626.36287.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

1812.5
3084Kasper Sørensen1994(S)HerrerSquat592.61212.5TSK Cup, Klassisk
3692Morten Hegner1989(S)HerrerBænkpres687.89182.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft532.00230VM Klassisk

Københavns SK, hold 1

1754.6
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerSquat601.12222.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres620.2685DM Klassisk
3566Elias L Madsen1996(S)HerrerDødløft533.22247.5DM Klassisk

Rødby M, hold 1

1254.29
2919Rasmus L Knudsen1995(S)HerrerSquat549.15185TSK Cup, Klassisk
2774Henrik Kamper1967(M2)HerrerBænkpres365.79102.5DM Klassisk
2705Rasmus Adrian1954(M3)HerrerDødløft339.35160DM Klassisk

Københavns SK, hold 3

1175.15
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat597.83225DM Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres577.321402. runde af Divisionsturneringen, Øst
3986Adam JW Hansen1989(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 4

1039.44
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat561.03280TSK Cup, Klassisk
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerBænkpres478.4170DM Klassisk
4063Ulrik Jensen1978(M1)HerrerDødløft0--

Ares, hold 1

940
171Horst Diter1943(M4)HerrerSquat378.021151. runde af Divisionsturneringen, Øst
3524Rene Rosfeldt1964(M2)HerrerBænkpres294.43751. runde af Divisionsturneringen, Øst
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft267.551402. runde af Divisionsturneringen, Øst

Rødby M, hold 2

0
1736Rene Svendsen1986(S)HerrerBænkpres0--

Junior udstyr

Tårnby SK, hold 1

509.02
3070Jesper Vogelius2000(J)HerrerSquat509.02255DM Styrkeløft
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerBænkpres0--

Junior klassisk

HG Styrkeløft, hold 1

1762.68
3709Bertram Vorm2001(J)HerrerSquat622.52220EM Klassisk
3876Sebastian P Holt1998(J)HerrerBænkpres647.241452. runde af Divisionsturneringen, Øst
3345Elias Pedersen2000(J)HerrerDødløft492.92205NM SJ/J

Tårnby SK, hold 1

1105.93
3969Jonas Mølvig1998(J)HerrerSquat431.96175TSK Cup, Klassisk
3070Jesper Vogelius2000(J)HerrerDødløft673.97300Aask Open, Klassisk

Københavns SK, hold 1

446.92
3972Gustav Heide-jørgensen1998(J)HerrerSquat0--
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres446.9297.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt