1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2020

Videbæk (VSK og AKN), 25.01.2020. 18 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

1602.46
3769Tanja Rasmussen1972(M1)DamerSquat449.48135DM Styrkeløft
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres487.021752. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft665.96183.5DM Styrkeløft

Aarhus AK, hold 1

1203.24
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerSquat604.10190TSK Cup, Udstyr
3180Martin Jensen1992(S)HerrerBænkpres599.14212.52. runde af Divisionsturneringen, Vest
3428Maja Bonde1993(S)DamerDødløft0--

Aarhus AK, hold 2

608.83
4030Sivert S Sagmo1993(S)HerrerSquat0--
2459Bo Jensen1967(M2)HerrerBænkpres608.832152. runde af Divisionsturneringen, Vest

AK Jyden, hold 1

454.41
3706Sebastian H Sørensen1998(J)HerrerSquat454.412253. runde af Divisionsturneringen, Vest
3973Martin BThomsen2002(SJ)HerrerBænkpres0--
4051Morten V Pedersen1987(S)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 2

0
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat0--
4031Didde Hauch1997(J)DamerBænkpres0--
4056Johan Hervik2002(SJ)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

AK Nordland, hold 1

1645.21
3170Martin Jørgensen1982(S)HerrerSquat443.841503. runde af Divisionsturneringen, Vest
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres663.73190Finale, Divisionsturneringen
3694Lærke Vad1985(S)DamerDødløft537.64135DM Klassisk

Holstebro S, hold 1

1185.29
3974Benjamin M Stougaard1992(S)HerrerBænkpres568.33127.5JM Klassisk Styrkeløft
3913Mathilde Østergaard1994(S)DamerDødløft616.96150JM Klassisk Styrkeløft

Thisted VF, hold 2

1025.63
3107Leon S Simonsen1992(S)HerrerSquat0--
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres558.75127.51. runde af Divisionsturneringen, Vest
3598Benjamin F Andersen2001(J)HerrerDødløft466.88200Aask Open, Klassisk

Hydra SK, hold 1

959.81
4013Michael Bisfelt1978(M1)HerrerBænkpres472.33115JM Klassisk Styrkeløft
4000Marc B Sørensen1995(S)HerrerDødløft487.48215JM Klassisk Styrkeløft

PO Esbjerg, hold 1

631.52
3378Mike Adelholm1994(S)HerrerSquat0--
4027Rasmus Carlsen1996(S)HerrerBænkpres0--
3376Henning Meyhoff-Thaysen1993(S)HerrerDødløft631.52270JM Klassisk Styrkeløft

Pure PP, hold 1

592.87
3780Jakob LR Nielsen2000(J)HerrerSquat0--
4036Daniel E Ussing1995(S)HerrerBænkpres592.87155TSK Cup, Klassisk
3628Kathja Sejer1989(S)DamerDødløft0--

Aarhus SVK, hold 1

436.47
4052Anton B Hjort2000(J)HerrerSquat0--
3520Thomas Nielsen1992(S)HerrerBænkpres0--
3779Troels Mouritzen1996(S)HerrerDødløft436.47180Aask Open, Klassisk

AK Odin, hold 1

0
1741Michael Broek1977(M1)HerrerBænkpres0--

Junior klassisk

Thisted VF, hold 1

546.59
3598Benjamin F Andersen2001(J)HerrerSquat546.59195DM Klassisk

Holstebro S, hold 1

542.67
3914Mathias Brogaard1998(J)HerrerSquat542.67165DM Klassisk

Aarhus SVK, hold 1

535.06
3932Adam E Karsø2000(J)HerrerSquat535.06207.5TSK Cup, Klassisk
4053Rasmus P Madsen2000(J)HerrerBænkpres0--
4052Anton B Hjort2000(J)HerrerDødløft0--

AK Odin, hold 1

428.65
4054Johannes G Petersen1999(J)HerrerSquat0--
3992Eskild R Andersen2001(J)HerrerDødløft428.65207.5TSK Cup, Klassisk

Hydra SK, hold 1

414.58
4002Sofie J Lanng1997(J)DamerSquat414.5875JM Klassisk Styrkeløft


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt