Resultater

DM Styrkeløft 2021

Horsens SK, d. 3-4 Jul 2021


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub SQ1 SQ2 SQ3 SQ BP1 BP2 BP3 BP DL1 DL2 DL3 DL Total Points

Damer Senior
47 kg
1. Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 130 140 140 75 80 85.5 85.5 148 156.5 158 156.5 382 84.22
52 kg
1. Trine Ø Bagger 1986(S) AK Jyden 160 162.5 162.5 162.5 97.5 97.5 97.5 172.5 182.5 172.5 432.5 88.19
57 kg
1. Eva Buxbom 1969(M2) Horsens SK 160 160 167.5 167.5 92.5 95 95 92.5 167.5 175 180 180 440 84.49
69 kg
1. Kathrine H Bak 1981(M1) Tårnby SK 150 150 70 100 100 70 175 175 395 70.01
- Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK
76 kg
1. Pernille Lindstrøm 1988(S) Sportshøjskolen 175 180 180 180 135 140 145 140 150 160 170 170 490 80.90
2. Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 130 135 140 140 137.5 142.5 142.5 142.5 160 172.5 177.5 177.5 460 77.38
3. Sarah K Kjeldsen 1997(S) Aarhus AK 140 147.5 152.5 152.5 87.5 92.5 95 95 160 167.5 172.5 172.5 420 69.24
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 225 232.5 237.5 225 70 70 170 182.5 192.5 192.5 487.5 76.97
+84 kg
1. Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 230 240 240 125 127.5 130 130 192.5 205 225 225 595 89.12
2. Amalie S Nielsen 1994(S) Københavns SK 220 227.5 220 127.5 132.5 132.5 185 195 195 547.5 79.57

Damer Sub-Junior
76 kg
1. Marie L Kalmejer 2004(SJ) Horsens SK 187.5 192.5 195 195 62.5 65 67.5 65 155 162.5 170 170 430 71.49

Damer Junior
76 kg
1. Maren M Bielefeldt 1999(J) Holstebro S 117.5 125 135 135 120 127.5 132.5 127.5 140 150 160 160 422.5 69.61
+84 kg
1. Emma Holse 1999(J) Rødby M 125 135 140 140 60 65 70 70 140 147.5 155 155 365 53.57

Damer Masters 1
63 kg
1. Tanja Rasmussen 1972(M1) Horsens SK 110 120 132.5 120 70 75 82.5 75 120 130 140 140 335 61.04
76 kg
1. Jane Aaberg 1981(M1) Horsens SK 145 155 165 165 70 80 90 90 160 185 210.5 185 440 72.32

Herrer Senior
66 kg
1. Lucas Bernardo Villinger 1997(S) Tårnby SK 37.5 37.5 45 45 75 75 157.5 21.15
74 kg
1. Morten Rasmussen 1978(M1) Tårnby SK 145 185 197.5 185 165 172.5 177.5 177.5 185 200 217.5 200 562.5 70.44
- Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M 195 202.5 202.5 105 110 122.5 110 210 215 222.5 215
83 kg
1. Mickel Dahl Flensborg 1996(S) Tårnby SK 280 315 315 175 180 185 185 285 313.5 313.5 285 785 90.73
- Nickolaj Olsen 1994(S) Københavns SK 175 275 295 275 157.5 157.5 157.5
93 kg
1. Nicki Lentz 1992(S) Sportshøjskolen 380 390 380 250 257.5 250 290 307.5 307.5 290 920 101.50
2. Danni Iversen 1987(S) Horsens SK 250 260 270 260 160 170 180 170 230 245 255 245 675 76.48
3. Peter Nielsen 1995(S) Aarhus AK 190 200 210 210 115 120 125 125 230 245 255 245 580 63.90
105 kg
1. Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 300 305 315 305 185 195 202.5 202.5 270 280 285 285 792.5 83.91
2. Kasper Martinussen 1996(S) Pure PP 300 307.5 307.5 300 205 210 215 210 255 270 285 270 780 80.30
3. Martin Faber 1982(S) AK Frem 210 210 160 160 280 300 300 670 72.39
120 kg
1. Martin Tryk 1992(S) Horsens SK 285 300 310 310 230 240 250 250 230 245 255 255 815 78.98
+120 kg
1. Christoffer Jensen 1993(S) Horsens SK 260 262.5 285 285 170 175 180 180 230 250 260 250 715 64.53
2. Daniel Christensen 1980(M1) Aalborg SK 240 240 252.5 240 140 150 155 150 230 250 260 230 620 58.84

Herrer Sub-Junior
74 kg
1. Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF 155 165 170 170 100 107.5 110 110 190 205 210 210 490 62.46
2. Magnus H Hedegård 2004(SJ) Rødby M 145 155 157.5 157.5 100 105 107.5 105 182.5 200 200 182.5 445 56.62

Herrer Junior
83 kg
1. Benjamin F Andersen 2001(J) Thisted VF 240 250 250 250 170 177.5 182.5 177.5 210 230 240 230 657.5 76.08
2. Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 200 210 215 215 110 120 125 120 220 230 240 230 565 65.52
93 kg
1. Tobias K Lauridsen 2002(J) AK Frem 170 185 200 185 130 140 145 140 200 200 215 200 525 58.62
105 kg
1. Martin B Thomsen 2002(J) AK Jyden 272.5 272.5 280 272.5 187.5 195 200 200 242.5 252.5 262.5 262.5 735 75.45
2. Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen 260 267.5 267.5 267.5 175 180 180 175 225 235 245 245 687.5 70.31

Herrer Masters 1
83 kg
1. Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 250 265 250 215 225.5 215 225 235 251.5 225 690 79.87
93 kg
1. Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK 120 130 140 140 110 117.5 125 125 200 212.5 225 225 490 53.99
105 kg
1. Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 215 225 230 230 170 180 180 170 185 200 210 200 600 61.57
+120 kg
1. Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK 75 120 75 145 155 165 165 100 125 125 365 32.06

Herrer Masters 2
74 kg
1. Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 130 140 140 132.5 140 140 150 170 185 185 465 57.95
2. Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 135 150 150 150 105 110 115 110 165 172.5 185 172.5 432.5 54.42
83 kg
1. Jesper Mogensen 1969(M2) Videbæk SK 152.5 152.5 160 160 90 100 100 100 180 200 210 210 470 55.04
120 kg
1. Morten Sørig 1969(M2) Tårnby SK 235 235 195 205 195 200 200 630 64.02

Herrer Masters 3
93 kg
1. Kim Salby 1961(M3) AK Odin 75 100 110 110 110 170.5 172.5 172.5 120 150 180 180 462.5 50.49
2. Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK 75 100 120 120 75 100 122.5 122.5 75 100 125 125 367.5 40.10
105 kg
1. George Olesen 1960(M3) AK Jyden 202.5 210.5 210.5 80 90 95 90 180 190 192.5 190 490.5 50.42

Herrer Masters 4
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 120 120 130 130 145 150 160 160 160 170 180 180 470 47.76


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt