Nomineringer

DM Bænkpres 2022

Horsens, 26 Nov 2022. 70 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Officiel stævneplakat.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK 1 89 (47) DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
63
Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK 1 155 VM 2022
Marianne Nordstrøm 1980(M1) Rødby M - - -
69
Stine Boysen 1983(S) Roskilde AK 1 92.5 TSK Cup, Udstyr 2021 (3-kamp)
Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 2 90.5 (63) DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
76
Annemia Pretzmann 1992(S) Aarhus AK 1 157.5 VM 2022 (3-kamp)
84
Thea Mariager 1995(S) Horsens SK 1 100 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2022
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 195 JM Bænkpres 2022

Damer Junior
84
Signe L Bisgaard 2003(J) Sportshøjskolen 1 102.5 JM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
84+
Amalie C Stok 1999(J) Københavns SK 1 100 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022

Damer Masters 1
52
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
63
Marianne Nordstrøm 1980(M1) Rødby M - - -
69
Lena KS Andersen 1981(M1) Horsens SK - - -
76
Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten - - -
84
Nora B Jensen 1982(M1) Horsens SK 1 75 JM Bænkpres 2022
Linda Veedfald 1973(M1) Horsens SK - - -

Herrer Senior
59
Noah B Jensen 2008(SJ) Aarhus AK - - -
83
Mads Friche 1983(S) Sportshøjskolen 1 250 EM Bænkpres 2022
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 2 175 DM Bænkpres 2021
Erik Rasmussen 1962(M3) ER Powerlifting 3 152.5 VM Masters, Udstyr 2022 (3-kamp)
93
Martin Jensen 1992(S) Aarhus AK 1 232.5 JM Bænkpres 2022
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 2 227.5 SM Bænkpres 2022
Daniel M Heinrichsen 1993(S) Hvidovre SF 3 210 SM Bænkpres 2022
Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 4 205 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK 5 155 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
Dan Jespersen 1985(S) Aarhus AK - - -
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK - - -
105
Jeppe F Balsby 1986(S) Aarhus AK 1 252.5 EM Bænkpres 2022
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 2 220 EM Bænkpres 2022
Patryk Bolek 1994(S) Thisted VF 3 220 EM 2022 (3-kamp)
Kasper Martinussen 1996(S) Pure PP 4 220 JM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Jeppe P Rosenørn 1991(S) Aalborg SK - - -
120
Jakob Thrane Mainz 1993(S) Sportshøjskolen 1 307.5 EM Bænkpres 2022
Jacob Stegelmann 1980(M1) Aarhus AK 2 195 DM Bænkpres 2021
120+
Martin Tryk 1992(S) Horsens SK 1 262.5 (120) DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 2 257.5 DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Jan Dam-Nielsen 1981(M1) Tårnby SK 3 182.5 EM Masters 2022 (3-kamp)

Herrer Sub-Junior
53
Noah B Jensen 2008(SJ) Aarhus AK - - -
74
Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK 1 130 JM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
83
Jakob L Mortensen 2004(SJ) Herkules - - -
Suersaq N Kristiansen 2007(SJ) Thisted VF - - -
Gustav T Seyffart 2004(SJ) VK Kono - - -
93
Aske V Carlsen 2004(SJ) Herkules - - -

Herrer Junior
74
Fillip S Oddersborg 2002(J) Sportshøjskolen - - -
83
Bertram Vorm 2001(J) Sportshøjskolen 1 155 NM Bænkpres 2022
93
Mathias F Vestergaard 2001(J) Pure PP - - -
Oscar V Snedker 2003(J) Horsens SK - - -
Kristian P Ambrus 2002(J) Horsens SK - - -
105
Adam E Karsø 2000(J) Aarhus AK 1 200 JM Bænkpres 2022
120
Lasse Justesen 2000(J) Sportshøjskolen 1 200 DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Simon B Rasmussen 1999(J) Aalborg SK - - -

Herrer Masters 1
93
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 227.5 SM Bænkpres 2022
105
Jørgen Rasmussen 1973(M1) Horsens SK 1 170 DM Bænkpres 2021
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK - - -
120+
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 1 257.5 DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)

Herrer Masters 2
93
Jan Peters 1966(M2) Aalborg SK 1 130 (83) JM Bænkpres 2022
105
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 220 EM Bænkpres 2022
120
Thomas Skov 1971(M2) Rødby M - - -
120+
Christian H Pedersen 1971(M2) Aalborg SK 1 145 JM Bænkpres 2022
Ryan Søndergaard 1970(M2) Gudenådalens SK - - -

Herrer Masters 3
83
Erik Rasmussen 1962(M3) ER Powerlifting 1 152.5 VM Masters, Udstyr 2022 (3-kamp)
Rasmus Adrian 1954(M3) ER Powerlifting - - -
93
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK 1 155 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022
105
Kim Salby 1961(M3) AK Odin 1 180 (93) DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
120
Lars Mikkelsen 1962(M3) Videbæk SK 1 230 DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)
Henning G Thorsen 1959(M3) Horsens SK - - -
120+
John S Christensen 1961(M3) Aalborg SK 1 255 EM Bænkpres 2022

Herrer Masters 4
74
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas - - -
105
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 1 157.5 DM Styrkeløft 2022 (3-kamp)


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt