Nomineringer
DM Bænkpres 2022
Horsens, 26 Nov 2022. 70 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Officiel stævneplakat.
Teams
Vis: Klasser - PointsAalborg SK | |||||
93 | Jan Peters | Herrer | M2 | 1966(M2) | |
105 | Jeppe P Rosenørn | Herrer | S | 1991(S) | |
120 | Simon B Rasmussen | Herrer | J | 1999(J) | |
120+ | John S Christensen | Herrer | M3 | 1961(M3) | |
120+ | Christian H Pedersen | Herrer | M2 | 1971(M2) | |
Aarhus AK | |||||
52 | Vibeke Bergmann | Damer | M1 | 1979(M1) | |
52 | Vibeke Bergmann | Damer | S | 1979(M1) | |
53 | Noah B Jensen | Herrer | SJ | 2008(SJ) | |
59 | Noah B Jensen | Herrer | S | 2008(SJ) | |
63 | Maj B Rames | Damer | S | 1989(S) | |
76 | Annemia Pretzmann | Damer | S | 1992(S) | |
84+ | Maria K Jensen | Damer | S | 1985(S) | |
93 | Dan Jespersen | Herrer | S | 1985(S) | |
93 | Martin Jensen | Herrer | S | 1992(S) | |
105 | Jeppe F Balsby | Herrer | S | 1986(S) | |
105 | Adam E Karsø | Herrer | J | 2000(J) | |
105 | Bo Jensen | Herrer | S | 1967(M2) | |
105 | Bo Jensen | Herrer | M2 | 1967(M2) | |
120 | Jacob Stegelmann | Herrer | S | 1980(M1) | |
120+ | Sune Bang | Herrer | M1 | 1977(M1) | |
120+ | Sune Bang | Herrer | S | 1977(M1) | |
AK Odin | |||||
105 | Kim Salby | Herrer | M3 | 1961(M3) | |
AK Sydkysten | |||||
76 | Cilie LA Simonsen | Damer | M1 | 1980(M1) | |
ER Powerlifting | |||||
83 | Erik Rasmussen | Herrer | M3 | 1962(M3) | |
83 | Erik Rasmussen | Herrer | S | 1962(M3) | |
83 | Rasmus Adrian | Herrer | M3 | 1954(M3) | |
Gudenådalens SK | |||||
120 | Henrik Sørensen | Herrer | M1 | 1973(M1) | |
120+ | Ryan Søndergaard | Herrer | M2 | 1970(M2) | |
Herkules | |||||
83 | Jakob L Mortensen | Herrer | SJ | 2004(SJ) | |
93 | Aske V Carlsen | Herrer | SJ | 2004(SJ) | |
Horsens SK | |||||
69 | Lena KS Andersen | Damer | M1 | 1981(M1) | |
74 | Tobias Sørensen | Herrer | SJ | 2004(SJ) | |
84 | Nora B Jensen | Damer | M1 | 1982(M1) | |
84 | Linda Veedfald | Damer | M1 | 1973(M1) | |
84 | Thea Mariager | Damer | S | 1995(S) | |
93 | Kristian P Ambrus | Herrer | J | 2002(J) | |
93 | Oskar V Snedker | Herrer | J | 2003(J) | |
105 | Jørgen Rasmussen | Herrer | M1 | 1973(M1) | |
120 | Henning G Thorsen | Herrer | M3 | 1959(M3) | |
120+ | Martin Tryk | Herrer | S | 1992(S) | |
Hvidovre SF | |||||
93 | Daniel M Heinrichsen | Herrer | S | 1993(S) | |
Københavns SK | |||||
84+ | Amalie C Stok | Damer | J | 1999(J) | |
93 | Per Berndorff | Herrer | M3 | 1960(M3) | |
93 | Kent T Flåten | Herrer | M1 | 1979(M1) | |
93 | Stefan Hannibal | Herrer | S | 1985(S) | |
93 | Per Berndorff | Herrer | S | 1960(M3) | |
93 | Kent T Flåten | Herrer | S | 1979(M1) | |
Pure PP | |||||
93 | Mathias F Vestergaard | Herrer | J | 2001(J) | |
105 | Kasper Martinussen | Herrer | S | 1996(S) | |
Roskilde AK | |||||
69 | Stine Boysen | Damer | S | 1983(S) | |
Rødby M | |||||
63 | Marianne Nordstrøm | Damer | M1 | 1980(M1) | |
63 | Marianne Nordstrøm | Damer | S | 1980(M1) | |
120 | Thomas Skov | Herrer | M2 | 1971(M2) | |
SK Atlas | |||||
74 | Ole Madsen | Herrer | M4 | 1947(M4) | |
105 | Allan Fuglsang | Herrer | M4 | 1950(M4) | |
Sportshøjskolen | |||||
74 | Fillip S Oddersborg | Herrer | J | 2002(J) | |
83 | Bertram Vorm | Herrer | J | 2001(J) | |
83 | Mads Friche | Herrer | S | 1983(S) | |
84 | Signe L Bisgaard | Damer | J | 2003(J) | |
120 | Jakob Thrane Mainz | Herrer | S | 1993(S) | |
120 | Lasse Justesen | Herrer | J | 2000(J) | |
Tårnby SK | |||||
52 | Lisette I Hansen | Damer | S | 1989(S) | |
69 | Nina Lieb | Damer | S | 1981(M1) | |
93 | Hans Thyssing | Herrer | S | 1953(M3) | |
120+ | Jan Dam-Nielsen | Herrer | S | 1981(M1) | |
Thisted VF | |||||
83 | Kristinn Arnason | Herrer | S | 1986(S) | |
83 | Suersaq N Kristiansen | Herrer | SJ | 2007(SJ) | |
105 | Patryk Bolek | Herrer | S | 1994(S) | |
Videbæk SK | |||||
120 | Lars Mikkelsen | Herrer | M3 | 1962(M3) | |
VK Kono | |||||
83 | Gustav T Seyffart | Herrer | SJ | 2004(SJ) |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt