Live Resultater - Direkte fra PowerliftingLive (kan indeholde fejl)

DM Klassisk Bænkpres 2021

Videbæk (GSK), d. 25 Sep 2021


Klasser, med løft fra alle runder
Vis: Bedste løft - Alle løft - Points - Bedste Klub

# Navn Født Klub BP1 BP2 BP3 BP Points

Damer Senior
57 kg
1. Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 105 110 105 93.43
63 kg
1. Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP 67.5 72.5 77.5 72.5 61.99
69 kg
1. Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK 102.5 107.5 112.5 107.5 86.39
76 kg
1. Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 95 100 102.5 100 78.75
84 kg
1. Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 80 87.5 92.5 92.5 69.15
2. Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 75 80 85 85 64.05
3. Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 57.5 62.5 65 65 48.71
+84 kg
1. Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 110 117.5 122.5 117.5 84.30
2. Christina Størup 1995(S) Pure PP 85 90 92.5 92.5 67.82

Damer Sub-Junior
84 kg
1. Signe L Bisgaard 2003(SJ) Gudenådalens SK 52.5 60 65 65 48.65

Damer Masters 1
69 kg
1. Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 60 65 67.5 65 53.72

Damer Masters 2
84 kg
1. Marlene S Christensen 1969(M2) Gudenådalens SK 62.5 65 68 68 50.95

Herrer Senior
74 kg
1. Frederik K Christensen 1991(S) Roskilde AK 140 147.5 152.5 152.5 81.81
2. Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK 132.5 140 142.5 140 74.69
83 kg
1. Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 160 172.5 177.5 177.5 90.08
2. Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK 165 165 170 165 83.42
3. Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK 135 142.5 150 150 75.79
4. Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 140 142.5 147.5 142.5 72.03
93 kg
1. Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK 182.5 190 182.5 88.25
2. Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 167.5 177.5 185 177.5 84.93
3. Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 162.5 170 170 170 81.58
4. Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 165 170 170 165 78.91
5. Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK 132.5 137.5 142.5 137.5 66.06
105 kg
1. Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK 185 195 205.5 205.5 93.77
2. Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 170 175 180 175 78.45
3. Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 160 165 170 165 74.31
- Mads B Holst 1989(U) Aalborg SK
- Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK
- Michael Haxgart 1995(S) Hvidovre SF
120 kg
1. Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 175 185 192.5 185 79.30
2. Stefan Probst 1987(S) Pure PP 152.5 157.5 157.5 152.5 65.06
- Lars Mikkelsen 1962(U) Videbæk SK
+120 kg
1. Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 175 182.5 192.5 182.5 68.73
2. Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 162.5 172.5 180 172.5 71.30
3. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 140 150 152.5 150 61.33

Herrer Sub-Junior
74 kg
1. Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF 107.5 112.5 115 115 62.19
2. Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK 85 90 92.5 85 46.51
83 kg
1. Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 92.5 100 105 105 52.75

Herrer Junior
74 kg
1. Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK 112.5 117.5 120 117.5 62.68
83 kg
- Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 162.5 168 168
93 kg
1. Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK 132.5 137.5 137.5 132.5 63.30
2. Esben L Jensen 1999(J) Haderslev SK 115 120 127.5 127.5 61.94
105 kg
1. Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 160 165 167.5 167.5 76.63
2. Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK 90 100 102.5 102.5 48.27
120 kg
1. Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK 160 170 180 170 72.18

Herrer Masters 1
83 kg
1. Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 110 120 125 125 62.86
93 kg
1. Michael Broek 1977(M1) AK Odin 130 137.5 145 145 69.27
2. Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 120 125 127.5 125 59.34
- Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden
105 kg
1. Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 140 150 155 155 70.23
- Søren Bendixen 1979(M1) AK Jyden
120 kg
1. Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 170 180 190 180 78.90
+120 kg
1. Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK 157.5 165 167.5 165 61.89
2. Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 150 155 155 150 61.39
- Niels H Christensen 1977(U) Aalborg SK

Herrer Masters 2
83 kg
1. Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 120 127.5 135 135 68.76
93 kg
1. Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 110 120 127.5 127.5 61.69
105 kg
1. Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 125 132.5 135 132.5 59.46
120 kg
1. Ryan Søndergaard 1970(M2) Gudenådalens SK 110 120 125 125 52.81
+120 kg
1. Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 145 150 152.5 152.5 60.65

Herrer Masters 3
83 kg
1. Bo Jensen 1955(M3) AK Frem 105 112.5 120 120 60.95
2. John Koedstrøm 1960(M3) AK Odin 100 107.5 112.5 107.5 54.79
3. Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M 90 100 100 50.77
93 kg
1. Kim Salby 1961(M3) AK Odin 100 110 125 125 59.37
- Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK
105 kg
1. John Lukassen 1961(M3) Gudenådalens SK 120 125 130 130 60.50
2. Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 105 115 115 105 49.23

Herrer Masters 4
74 kg
1. John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 110 115 121 121 65.06
120 kg
1. Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 120 125 125 125 55.65


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | YouTube | Kontakt