3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022

Københavns SK, 22.10.2022. 16 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

92.18
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerSquat32.03295EM Masters
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerBænkpres24.04232.5DM Styrkeløft
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft36.113203. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 1

61.67
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerSquat31.19270SM Styrkeløft
3859Stefan Hannibal1985(S)HerrerBænkpres0--
115Ole Olsen1961(M3)HerrerDødløft30.48280TSK Cup, Udstyr

Københavns SK, hold 2

44.72
4246David M Nielsen1997(S)HerrerSquat27.03252.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
92Per Berndorff1960(M3)HerrerBænkpres17.691603. runde af Divisionsturneringen, Øst
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 2

40.4
191Jan Sahlgren1960(M3)HerrerSquat24.28205EM Masters
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerBænkpres16.12182.5EM Masters
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

36.95
4233David M Bruhn1990(S)HerrerSquat0--
4411Amalie C Stok1999(J)DamerBænkpres12.5585SM Styrkeløft
3858Christian S Duelund1985(S)HerrerDødløft24.40227.53. runde af Divisionsturneringen, Øst

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

93.59
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat31.502553. runde af Divisionsturneringen, Øst
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres20.34165DM Klassisk Open
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft41.75152.51. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 2

84.02
4348Martine I Jørgensen1997(S)DamerSquat28.35125Aask Open, Klassisk
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres23.70180TSK Cup, Klassisk
4475Frede F Jakobsen2001(J)HerrerDødløft31.97230SM Klassisk Styrkeløft

Københavns SK, hold 1

83.85
4481Sebastian R Jacobsen1994(S)HerrerSquat29.392052. runde af Divisionsturneringen, Øst
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres24.23175DM Klassisk
4388Camilla K Cullum1985(S)DamerDødløft30.23127.5Aask Open, Klassisk

Københavns SK, hold 3

70.33
3872Nicklas Levinsen1980(M1)HerrerSquat22.42180TSK Cup, Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres20.281451. runde af Divisionsturneringen, Øst
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerDødløft27.632051. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 5

41.26
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerSquat0--
4242Tomaz Radys1985(S)HerrerBænkpres16.39110TSK Cup, Klassisk
4347Mathilde D Skovgaard1998(S)DamerDødløft24.87125Aask Open, Klassisk

Københavns SK, hold 4

39.38
4479Kira H Jensen1990(S)DamerSquat21.421252. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerBænkpres17.96135DM Klassisk
1916Daniel R Vetö1985(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 6

34.03
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres16.721401. runde af Divisionsturneringen, Øst
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft17.311303. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 2

18.71
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres18.71155TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 8

16.61
4285Josefine M Seegert1998(S)DamerBænkpres16.6170DM Klassisk Open

Københavns SK, hold 7

11.62
4233David M Bruhn1990(S)HerrerBænkpres11.6282.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

17.83
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres17.831251. runde af Divisionsturneringen, Øst


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt