2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2022

Københavns SK, 18.06.2022. 22 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

98.49
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerSquat36.81317.5VM
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres25.04152.5DM Styrkeløft
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft36.64166DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 2

89.41
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerSquat34.65338TSK Cup, Udstyr
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerBænkpres24.04232.5DM Styrkeløft
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerDødløft30.72282.5TSK Cup, Udstyr

Københavns SK, hold 1

76.26
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerSquat28.94250DM Styrkeløft
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres18.84162.5TSK Cup, Udstyr
3719Mads Lehmann Broe1996(S)HerrerDødløft28.48255TSK Cup, Udstyr

Københavns SK, hold 2

69.7
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerSquat21.53170TSK Cup, Udstyr
92Per Berndorff1960(M3)HerrerBænkpres17.691603. runde af Divisionsturneringen, Øst
115Ole Olsen1961(M3)HerrerDødløft30.48280TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 4

44.52
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres21.04212.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerDødløft23.48267.5TSK Cup, Udstyr

Københavns SK, hold 4

36.95
4246David M Nielsen1997(S)HerrerSquat22.462101. runde af Divisionsturneringen, Øst
4092Ronnie TP Schmücker1973(M1)HerrerBænkpres14.49165DM Styrkeløft
4411Amalie C Stok1999(J)DamerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

26.51
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerSquat0--
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft26.512401. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 3

22.6
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres22.601801. runde af Divisionsturneringen, Øst

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

96.82
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat33.06265DM Klassisk
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerBænkpres22.01177.5DM Klassisk
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft41.75152.51. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 1

89.41
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat32.31305.5TSK Cup, Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres23.801951. runde af Divisionsturneringen, Øst
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(S)HerrerDødløft33.30225DM Klassisk

Københavns SK, hold 3

78.93
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerSquat28.40240DM Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres20.281451. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(S)HerrerDødløft30.252151. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

74.31
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat29.29222.5TSK Cup, Klassisk
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres16.721401. runde af Divisionsturneringen, Øst
4242Tomaz Radys1985(S)HerrerDødløft28.30190TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 2

45.36
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerSquat25.35210TSK Cup, Klassisk
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres20.01152.53. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 7

34.88
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerSquat21.95165DM Klassisk
4347Mathilde D Skovgaard1998(S)DamerBænkpres12.9365Aask Open, Klassisk
4389Oliver Raahauge1998(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

28.65
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerSquat0--
3858Christian S Duelund1985(S)HerrerBænkpres0--
3872Nicklas Levinsen1980(M1)HerrerDødløft28.65230TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

23.99
4481Sebastian R Jacobsen1994(S)HerrerSquat0--
2720Lazar Kuburovic1992(S)HerrerBænkpres23.992001. runde af Divisionsturneringen, Øst
4473Lukas F Hansen1996(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 9

23.72
92Per Berndorff1960(M3)HerrerSquat0--
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres0--
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerDødløft23.72160EM Klassisk

Københavns SK, hold 6

19.59
4231Cindy N Poorisri1997(S)DamerSquat19.5982.5TSK Cup, Klassisk
4478Gabriel B Gosden1997(S)HerrerBænkpres0--
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 8

11.6
4479Kira H Jensen1990(S)DamerSquat0--
4233David M Bruhn1990(S)HerrerBænkpres11.6077.5TSK Cup, Klassisk
4477Stefan Bruhn1983(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

50.3
4474Emil Ottosen2001(J)HerrerSquat32.44230Aask Open, Klassisk
4172Andreas Due2005(SJ)HerrerBænkpres17.86128DM Klassisk
4475Frede F Jakobsen2001(J)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

50.22
4365Victor Knudsen1999(J)HerrerSquat25.96172.5DM Klassisk
4436August K Stoppe1999(J)HerrerBænkpres0--
4072Joachim Madsen1999(J)HerrerDødløft24.26195TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 3

39.7
4411Amalie C Stok1999(J)DamerSquat23.77132.5DM Klassisk
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerBænkpres15.93107.5DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt