2. runde af Divisionsturneringen, Øst+Vest 2022

Københavns SK, 18.06.2022 & VK Kono, 18.06.2022. 27 hold tilmeldt i alt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

93.96
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerSquat32.28297.5EM Masters
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres25.04152.5DM Styrkeløft
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft36.64166DM Styrkeløft

Horsens SK, hold 1

77.66
4216Tobias Sørensen2004(SJ)HerrerSquat26.56210.5DM Styrkeløft
4370Thea Mariager1995(S)DamerBænkpres16.08105Aask Open, Udstyr
2554Jane Aaberg1981(M1)DamerDødløft35.02222.5Aask Open, Udstyr

Københavns SK, hold 1

76.26
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerSquat28.94250DM Styrkeløft
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerBænkpres18.84162.5TSK Cup, Udstyr
3719Mads Lehmann Broe1996(S)HerrerDødløft28.48255TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 2

70.99
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerSquat21.50245TSK Cup, Udstyr
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerBænkpres24.04232.5DM Styrkeløft
191Jan Sahlgren1960(M3)HerrerDødløft25.45205VM Masters

Københavns SK, hold 2

69.7
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerSquat21.53170TSK Cup, Udstyr
92Per Berndorff1960(M3)HerrerBænkpres17.691603. runde af Divisionsturneringen, Øst
115Ole Olsen1961(M3)HerrerDødløft30.48280TSK Cup, Udstyr

Københavns SK, hold 3

26.51
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerSquat0--
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres0--
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft26.512401. runde af Divisionsturneringen, Øst

Aarhus AK, hold 1

26.09
4212Esben V Rasmussen1997(S)HerrerSquat0--
3180Martin Jensen1992(S)HerrerBænkpres0--
4281Martin S Thomasen1990(S)HerrerDødløft26.09222.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 4

22.46
4246David M Nielsen1997(S)HerrerSquat22.462101. runde af Divisionsturneringen, Øst
4396Mikkel Strandberg1997(S)HerrerBænkpres0--
4411Amalie C Stok1999(J)DamerDødløft0--

Tårnby SK, hold 3

21.04
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres21.04212.53. runde af Divisionsturneringen, Øst
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

89.41
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat32.31305.5TSK Cup, Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres23.801951. runde af Divisionsturneringen, Øst
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(S)HerrerDødløft33.30225DM Klassisk

Københavns SK, hold 3

78.93
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerSquat28.40240DM Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres20.281451. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(S)HerrerDødløft30.252151. runde af Divisionsturneringen, Øst

AK Odin, hold 1

75.08
4217Gustav CS Holberg1996(S)HerrerSquat26.742051. runde af Divisionsturneringen, Vest
1741Michael Broek1977(M1)HerrerBænkpres18.641401. runde af Divisionsturneringen, Vest
2749Jesper M Commerou1996(S)HerrerDødløft29.702101. runde af Divisionsturneringen, Vest

Tårnby SK, hold 1

74.81
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat33.06265DM Klassisk
1227Morten Rasmussen1978(M1)HerrerBænkpres0--
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft41.75152.51. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

74.31
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat29.29222.5TSK Cup, Klassisk
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres16.721401. runde af Divisionsturneringen, Øst
4242Tomaz Radys1985(S)HerrerDødløft28.30190TSK Cup, Klassisk

AK Nordland, hold 1

67.74
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerSquat30.64230TSK Cup, Klassisk
4401Theodor N Friis2005(SJ)HerrerBænkpres11.1475DM Klassisk
4426Asbjørn Tinning2003(J)HerrerDødløft25.96165Aask Open, Klassisk

AK Odin, hold 2

60.64
2667Kim Nielsen1982(M1)HerrerSquat21.291951. runde af Divisionsturneringen, Vest
1846John Smedemark1976(M1)HerrerBænkpres15.911201. runde af Divisionsturneringen, Vest
4418Emil Pedersen2007(SJ)HerrerDødløft23.44150DM Klassisk

Tårnby SK, hold 2

52.06
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerSquat25.35210TSK Cup, Klassisk
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerBænkpres0--
4321Jan Dam-Nielsen1981(M1)HerrerDødløft26.71260DM Klassisk

VK Kono, hold 1

47.48
4023Mikkel Lindgreen1990(S)HerrerSquat0--
4296Thea A Simonsen2005(SJ)DamerBænkpres14.6661DM Klassisk
4049Jannick J Egede2000(J)HerrerDødløft32.82242.5TSK Cup, Klassisk

Aarhus SVK, hold 1

47.08
3638Charlotte EM Kristensen1994(S)DamerBænkpres15.3480DM Klassisk
3593Christina VS Hven1987(S)DamerDødløft31.74175DM Klassisk

Københavns SK, hold 8

41.85
4479Kira H Jensen1990(S)DamerSquat0--
4233David M Bruhn1990(S)HerrerBænkpres11.6077.5TSK Cup, Klassisk
3367Oskar S Lund1998(S)HerrerDødløft30.252151. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 7

36.86
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerSquat19.55132.5DM Klassisk
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres0--
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft17.311303. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 5

28.65
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerSquat0--
3858Christian S Duelund1985(S)HerrerBænkpres0--
3872Nicklas Levinsen1980(M1)HerrerDødløft28.65230TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

23.99
4481Sebastian R Jacobsen1994(S)HerrerSquat0--
2720Lazar Kuburovic1992(S)HerrerBænkpres23.992001. runde af Divisionsturneringen, Øst
4473Lukas F Hansen1996(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 6

19.59
4231Cindy N Poorisri1997(S)DamerSquat19.5982.5TSK Cup, Klassisk
4478Gabriel B Gosden1997(S)HerrerBænkpres0--
4477Stefan Bruhn1983(S)HerrerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

16.13
4441Linda Veedfald1973(M1)DamerSquat16.1385DM Klassisk
4484Kristian P Ambrus2002(J)HerrerBænkpres0--
4465Mathias R Vestergaard2002(J)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

50.3
4474Emil Ottosen2001(J)HerrerSquat32.44230Aask Open, Klassisk
4172Andreas Due2005(SJ)HerrerBænkpres17.86128DM Klassisk
4475Frede F Jakobsen2001(J)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 2

39.7
4411Amalie C Stok1999(J)DamerSquat23.77132.5DM Klassisk
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerBænkpres15.93107.5DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt