3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2015

Hvidovre SF/Ares, 29.08.2015. 12 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Tårnby SK, hold 1

479.471
2983Mikkel Madsen1974(M1)HerrerSquat170.952255AaSK Open, Udstyr
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerBænkpres123.082205DM
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerDødløft185.437295TSK Cup, Udstyr

Hvidovre SF, hold 1

471.056
434Marc Larsson1982(S)HerrerSquat188.355290SM
2876Daniel M Heinrichsen1993(J)HerrerBænkpres112.034155AaSK Open, Udstyr
2427Johannes W Andersen1988(S)HerrerDødløft170.667270TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 2

0
3118Hans Thysing1953(M3)HerrerBænkpres0--

Senior klassisk

Hvidovre SF, hold 2

400.494
2877Steffen H Jacobsen1994(J)HerrerSquat139.909230TSK Cup, Klassisk
1806Nicolas Skaarup1985(S)HerrerBænkpres113.4121952. runde af Divisionsturneringen, Øst
1765Jacob Prehn1980(S)HerrerDødløft147.173232.5DM Klassisk

Københavns SK, hold 1

300.727
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat0--
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres117.046195.5TSK Cup, Klassisk
2817Tanja S Olsen1990(S)DamerDødløft183.681167.5DM Klassisk

Københavns SK, hold 2

245.82
2974Christian H Hansen1996(J)HerrerSquat130.647205DM Klassisk
2720Lazar Kuburovic1992(J)HerrerBænkpres115.173192.5DM Klassisk
2291Nickolaj Olsen1994(J)HerrerDødløft0--

HG Styrkeløft, hold 1

171.174
3149Kim H Melander1991(S)HerrerSquat0--
3030Niklas R Damm1993(J)HerrerBænkpres84.714137.5DM Klassisk
181Carsten H Larsen1963(M2)HerrerDødløft86.4601502. runde af Divisionsturneringen, Øst

Target, hold 1

135.269
2893Herman M Hermansen1976(S)HerrerSquat135.269207.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
1364Andreas Hauge1979(S)HerrerSquat0--
3089Kasper M Nielsen1986(S)HerrerBænkpres0--
31Mikkel B Christensen1976(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

129.76
92Per Berndorff1960(M2)HerrerSquat0--
2890Kent T Flåten1976(S)HerrerBænkpres0--
2971David C Svendsen-tune1986(S)HerrerDødløft129.760200TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

86.749
1214Jørgen Nielsen1963(M2)HerrerSquat0--
1805Kathrine H Bak1981(S)DamerBænkpres86.74982.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
1663Lasse S Hille1981(S)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 2

0
3116Azlan A Thyssing1984(S)HerrerBænkpres0--
3117Christian Cederquist1993(J)HerrerDødløft0--

Hvidovre SF, hold 3

0
2400Stephan H Jensen1958(M2)HerrerSquat0--
2996Nick Jensen1986(S)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt