3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2015

Videbæk, 29.08.2015. 8 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

512.847
2190Danni Iversen1987(S)HerrerSquat194.416290WEC
2467Sara H Nyholm1992(J)DamerBænkpres108.119110DM-A
1792Eva Buxbom1969(M1)DamerDødløft210.312180VM

Aalborg SK, hold 1

204.54
1864Mia Tovgaard1979(S)DamerSquat204.540150AaSK Open, Udstyr
2681Jan Hoffmann1972(M1)HerrerBænkpres0--
2912Jeppe P Rosenørn1991(S)HerrerDødløft0--

Sportshøjskolen, hold 1

201.023
2548Nicki Lentz1992(J)HerrerSquat0--
2387Jakob Thrane Mainz1993(J)HerrerBænkpres0--
1458Annette Pedersen1968(M1)DamerDødløft201.023205NM

Aarhus AK, hold 1

135.171
3142Klæmint Vagadal1986(S)HerrerSquat0--
2459Bo Jensen1967(M1)HerrerBænkpres135.1712152. runde af Divisionsturneringen, Vest

Sportshøjskolen, hold 2

132.342
2916Kristian Lyng1994(J)HerrerSquat0--
2340Jesper B Mikkelsen1989(S)HerrerBænkpres132.342230WEC
2931Henrik Andersen1984(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Aalborg SK, hold 2

248.111
2712Jonas Møll1989(S)HerrerSquat136.125187.5AaSK Open, Klassisk
2445Igor Syrytsin1988(S)HerrerBænkpres111.986165AaSK Open, Klassisk
2760Trine Ø Bagger1986(S)DamerDødløft0--

Thisted VF, hold 1

224.019
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerSquat97.719132.5AaSK Open, Klassisk
3126Marcus Boesen1999(SJ)HerrerBænkpres0--
3097Bernodus B Snorrason1996(J)HerrerDødløft126.300185AaSK Open, Klassisk

Teutonia, hold 3

134.384
3094Steen Thorsøe1977(S)HerrerSquat0--
1534Jan B Traulsen1948(M3)HerrerBænkpres0--
2938Benjamin Fisker1993(J)HerrerDødløft134.3841852. runde af Divisionsturneringen, Vest


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt