Nomineringer
DM Styrkeløft 2024
Horsens, 2 Mar 2024. 43 løftere tilmeldt
Nomineringer baseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere
vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter
nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.
Officiel stævneplakat.
Klasser
Vis: Points - TeamsNavn | Årgang | Klub | # | Nomineret | Resultat opnået ved | |
Damer Senior | ||||||
47 | ||||||
Lisette I Hansen | 1989(S) | Tårnby SK | 1 | 392 | DM Styrkeløft 2023 | |
Mia Tovgaard | 1979(M1) | Aalborg SK | 2 | 342.5 | JM Styrkeløft 2023 | |
52 | ||||||
Eva Buxbom | 1969(M2) | Horsens SK | 1 | 395 | JM Styrkeløft 2023 | |
63 | ||||||
Maj B Rames | 1989(S) | Aarhus AK | - | - | - | |
69 | ||||||
Kathrine H Bak | 1981(M1) | Tårnby SK | 1 | 515 | VM 2023 | |
76 | ||||||
Nora B Jensen | 1982(M1) | Horsens SK | 1 | 422.5 | EM Masters 2023 | |
Molly Skovgaard | 1994(S) | AK Sydkysten | - | - | - | |
84 | ||||||
Jane Aaberg | 1981(M1) | Horsens SK | 1 | 565 | VM 2023 | |
Julie A Hansen | 1991(S) | Københavns SK | 2 | 560.5 | TSK Cup, Udstyr 2023 | |
Karen T Andersen | 2000(S) | Sportshøjskolen | 3 | 557.5 | NM Styrkeløft 2023 | |
84+ | ||||||
Maija Tarena | 1993(S) | Horsens SK | - | - | - | |
Damer Junior | ||||||
84 | ||||||
Sofie N Jørgensen | 2004(J) | Pure PP | - | - | - | |
Damer Masters 1 | ||||||
63 | ||||||
Nina Lieb | 1981(M1) | Tårnby SK | 1 | 400 | TSK Cup, Udstyr 2023 | |
69 | ||||||
Lena KS Andersen | 1981(M1) | Horsens SK | 1 | 412.5 | VM Masters Udstyr 2023 | |
76 | ||||||
Cilie LA Simonsen | 1980(M1) | AK Sydkysten | - | - | - | |
Damer Masters 2 | ||||||
76 | ||||||
Linda Veedfald | 1973(M2) | Horsens SK | 1 | 327.5 | EM Masters 2023 | |
Herrer Senior | ||||||
74 | ||||||
Theis VR Clemmensen | 2000(S) | Pure PP | 1 | 590 | JM Styrkeløft 2023 | |
83 | ||||||
Kent T Flåten | 1979(M1) | Københavns SK | 1 | 758 | DM Styrkeløft 2023 | |
93 | ||||||
Mickel Dahl Flensborg | 1996(S) | Tårnby SK | 1 | 852.5 | TSK Cup, Udstyr 2023 | |
Nickolaj Olsen | 1994(S) | Københavns SK | 2 | 800 | SM Styrkeløft 2023 | |
Mads Lehmann Broe | 1996(S) | Københavns SK | - | - | - | |
105 | ||||||
Nicki Lentz | 1992(S) | HG Styrkeløft | 1 | 1012.5 | EM 2023 | |
Adam E Karsø | 2000(S) | Aarhus AK | 2 | 805 | NM Styrkeløft 2023 | |
David M Nielsen | 1997(S) | Københavns SK | 3 | 720 | SM Styrkeløft 2023 | |
120 | ||||||
Casper Futtrup | 1989(S) | Thisted VF | 1 | 952.5 | EM 2023 | |
Kasper Martinussen | 1996(S) | Pure PP | 2 | 870 | DM Styrkeløft 2023 | |
Herrer Sub-Junior | ||||||
66 | ||||||
Sebastian Hoffmann | 2006(SJ) | Thisted VF | - | - | - | |
83 | ||||||
Suersaq N Kristiansen | 2007(SJ) | Thisted VF | - | - | - | |
93 | ||||||
Sebastian Mortensen | 2007(SJ) | Thisted VF | - | - | - | |
Herrer Junior | ||||||
74 | ||||||
Tobias Sørensen | 2004(J) | Horsens SK | 1 | 645 | NM Styrkeløft 2023 | |
93 | ||||||
Oskar V Snedker | 2003(J) | Horsens SK | 1 | 492.5 (83) | JM Styrkeløft 2023 | |
105 | ||||||
Noah Keldsen | 2002(J) | Pure PP | - | - | - | |
Herrer Masters 1 | ||||||
93 | ||||||
Martin Dahm | 1978(M1) | AK Odin | - | - | - | |
120+ | ||||||
Jan Dam-Nielsen | 1981(M1) | Tårnby SK | 1 | 702.5 | SM Styrkeløft 2023 | |
Herrer Masters 2 | ||||||
93 | ||||||
Kim D Hansen | 1971(M2) | Tårnby SK | 1 | 697.5 (83) | VM Masters Udstyr 2023 | |
105 | ||||||
Sune Bak | 1974(M2) | Hvidovre SF | - | - | - | |
120 | ||||||
Stephan Vorup | 1973(M2) | Thisted VF | 1 | 768 | DM Styrkeløft 2023 | |
Jørgen Rasmussen | 1973(M2) | Horsens SK | 2 | 612.5 (105) | DM Styrkeløft 2023 | |
120+ | ||||||
Robert N Jæger | 1972(M2) | Randers SM | - | - | - | |
Herrer Masters 3 | ||||||
93 | ||||||
Ole Olsen | 1961(M3) | Københavns SK | 1 | 687.5 | TSK Cup, Udstyr 2023 | |
Jan Sahlgren | 1960(M3) | Tårnby SK | 2 | 515 (83) | DM Styrkeløft 2023 | |
105 | ||||||
Kim Salby | 1961(M3) | AK Odin | 1 | 535 (93) | DM Styrkeløft 2023 | |
Herrer Masters 4 | ||||||
74 | ||||||
John Terragni | 1947(M4) | Aalborg SK | 1 | 497.5 | VM Masters Udstyr 2023 |
Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: Billeder € Nyeste € Tilføj | Kontakt