1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2023

Tårnby SK, 21.01.2023. 22 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

77.57
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerSquat31.19270SM Styrkeløft
115Ole Olsen1961(M3)HerrerBænkpres17.40160TSK Cup, Udstyr
3719Mads Lehmann Broe1996(S)HerrerDødløft28.98262.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 2

69.66
4246David M Nielsen1997(S)HerrerSquat27.212553. runde af Divisionsturneringen, Øst
92Per Berndorff1960(M3)HerrerBænkpres17.251552. runde af Divisionsturneringen, Øst
4411Amalie C Stok1999(S)DamerDødløft25.201702. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

29.59
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres0--
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerDødløft29.59277.5TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 3

24.28
191Jan Sahlgren1960(M3)HerrerDødløft24.28205EM Masters

Københavns SK, hold 3

24.22
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat0--
4648Valdemar Ø Hyltoft2005(SJ)HerrerBænkpres0--
1231Peter Hansen1962(M3)HerrerDødløft24.22192.5TSK Cup, Udstyr

Tårnby SK, hold 2

22.24
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerSquat0--
3969Jonas Mølvig1998(S)HerrerBænkpres0--
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerDødløft22.242002. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 4

21.54
1009Claus Jørgensen1964(M2)HerrerDødløft21.542101. runde af Divisionsturneringen, Øst

Rødby M, hold 1

14.57
4044Jacob H Krebs1995(S)HerrerSquat0--
2919Rasmus L Knudsen1995(S)HerrerBænkpres14.57117.5DM Styrkeløft
2391Steffen Hansen1993(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 4

0
92Per Berndorff1960(M3)HerrerSquat0--

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

91.67
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat33.42318TSK Cup, Klassisk
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres23.28177.5DM Klassisk Open
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(S)HerrerDødløft34.97250TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 2

78.26
4394Tim K Hammer1998(S)HerrerSquat26.06195TSK Cup, Klassisk
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres20.281451. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft31.92240DM Klassisk

Rødby M, hold 1

75.22
2919Rasmus L Knudsen1995(S)HerrerSquat27.94190TSK Cup, Klassisk
4044Jacob H Krebs1995(S)HerrerBænkpres13.64125TSK Cup, Klassisk
3865Magnus H Hedegård2004(J)HerrerDødløft33.64227.5TSK Cup, Klassisk

Roskilde AK, hold 2

65.63
4344Peter Sørensen1992(S)HerrerSquat25.32180TSK Cup, Klassisk
3238Frederik S Haslund1992(S)HerrerBænkpres0--
4516Regin SGA Stergakis2002(J)HerrerDødløft40.31325SM Klassisk Styrkeløft

Roskilde AK, hold 1

63.28
4293Nicolai B Kriegbaum1996(S)HerrerSquat31.21222.5SM Klassisk Styrkeløft
1853Allan S Kornval1944(M4)HerrerBænkpres0--
3700Joakim L Bilyk1999(S)HerrerDødløft32.07217.5SM Klassisk Styrkeløft

Tårnby SK, hold 1

53.63
4125Lucas Bernardo Villinger1997(S)HerrerSquat0--
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerBænkpres21.59175Finale, Divisionsturneringen
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerDødløft32.04260DM Klassisk Open

Københavns SK, hold 3

35.2
4648Valdemar Ø Hyltoft2005(SJ)HerrerSquat0.000TSK Cup, Klassisk
4158Anna K Haar1993(S)DamerBænkpres17.6092.5EM Klassisk
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft17.60132.53. runde af Divisionsturneringen, Øst

Rødby M, hold 2

17
3865Magnus H Hedegård2004(J)HerrerBænkpres17.00115TSK Cup, Klassisk
4611Lars W Olsen1966(M2)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 2

14.73
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerSquat0--
1496Lars H Jensen1955(M3)HerrerBænkpres14.731102. runde af Divisionsturneringen, Øst
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 3

0
191Jan Sahlgren1960(M3)HerrerSquat0--

Junior klassisk

Ares, hold 1

79.83
4614Jonathan Nielsen2002(J)HerrerSquat27.08210TSK Cup, Klassisk
4613Jens Kjærdgaard2001(J)HerrerBænkpres18.32137.5TSK Cup, Klassisk
4120Janus Jespersen2003(J)HerrerDødløft34.43272.5TSK Cup, Klassisk

Rødby M, hold 1

41.73
3865Magnus H Hedegård2004(J)HerrerSquat27.30185NM Klassisk
4494Caroline W Olsen2007(SJ)DamerBænkpres14.4367.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 1

17.83
3784Ruben N Donde2001(J)HerrerBænkpres17.831251. runde af Divisionsturneringen, Øst
4648Valdemar Ø Hyltoft2005(SJ)HerrerDødløft0.000TSK Cup, Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt