1. runde af Divisionsturneringen, Vest 2023

Horsens SK, 21.01.2023. 11 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Aarhus AK, hold 1

47.53
4656Jonas G Højer1999(S)HerrerSquat0--
3932Adam E Karsø2000(J)HerrerBænkpres20.82202.5TSK Cup, Udstyr
4281Martin S Thomasen1990(S)HerrerDødløft26.712302. runde af Divisionsturneringen, Vest

Horsens SK, hold 1

27.2
4566Lena KS Andersen1981(M1)DamerSquat0--
4441Linda Veedfald1973(M2)DamerBænkpres0--
4515Mikkel P Pedersen1980(M1)HerrerDødløft27.202503. runde af Divisionsturneringen, Vest

Senior klassisk

AK Nordland, hold 1

77.26
2154Thomas B Jensen1982(M1)HerrerSquat25.30192.5DM Klassisk
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerBænkpres22.19170TSK Cup, Klassisk
4435Thor R Johansen1995(S)HerrerDødløft29.77220Aask Open, Klassisk

AK Odin, hold 1

68.88
2667Kim Nielsen1982(M1)HerrerSquat22.982153. runde af Divisionsturneringen, Vest
1741Michael Broek1977(M1)HerrerBænkpres18.83142.53. runde af Divisionsturneringen, Vest
4418Emil Pedersen2007(SJ)HerrerDødløft27.07182.5TSK Cup, Klassisk

Haderslev SK, hold 1

45.52
4655Trond F Rasmussen2004(J)HerrerSquat0--
3279Martin Wilkens1999(S)HerrerBænkpres20.52147.5NM Klassisk
4264Lars L Dahlgaard-Stokholm1974(M1)HerrerDødløft25.00215DM Klassisk

Pure PP, hold 1

45.39
3601Victoria BI Isaksen1998(S)DamerSquat30.88137.5DM Klassisk Open
3380Pernille B Bramsen1990(S)DamerBænkpres14.5175Aask Open, Klassisk
3625Lene Wollesen1995(S)DamerDødløft0--

Horsens SK, hold 1

0
4565Okcar V Snedker2003(J)HerrerSquat0--
4271Jette A Lindbjerg1991(S)DamerBænkpres0--
4486Mads B Nielsen1986(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Pure PP, hold 1

66.86
3910Peter I Jensen-Smidt2002(J)HerrerSquat25.75200JM Klassisk Styrkeløft
4546Noah Keldsen2002(J)HerrerBænkpres16.07127.5TSK Cup, Klassisk
4553Simon B Pedersen2003(J)HerrerDødløft25.04180TSK Cup, Klassisk

Pure PP, hold 2

60.43
4544Ida W Nielsen2002(J)DamerSquat22.65107.5TSK Cup, Klassisk
4487Christoffer Pold2003(J)HerrerBænkpres16.10115TSK Cup, Klassisk
4557Birger Bogetoft2008(SJ)HerrerDødløft21.68147.5TSK Cup, Klassisk

Haderslev SK, hold 2

0
4654Laust G Rosenkilde2008(SJ)HerrerSquat0--
4651Lærke KJ Leth2008(SJ)DamerBænkpres0--
4707Nikolaj Emmen2008(SJ)HerrerDødløft0--

Djurs SK, hold 1

0
4643Frederik S Eskildsen2003(J)HerrerSquat0--
4641Rico RH Jensen2003(J)HerrerBænkpres0--
4642Kiet TL Pham2001(J)HerrerDødløft0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt