3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2021

Tårnby SK, 23.10.2021. 16 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

93.52
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat36.57245EM
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres24.89215DM Styrkeløft
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerDødløft32.06277.5EM

Tårnby SK, hold 1

88.38
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerSquat30.87140DM Styrkeløft
219Kim D Hansen1971(M2)HerrerBænkpres21.70200EM Masters
2487Mickel Dahl Flensborg1996(S)HerrerDødløft35.81317.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 2

35.53
4090Philip Munksgaard1989(S)HerrerSquat21.761902. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerBænkpres13.77125DM Styrkeløft
3858Christian S Duelund1985(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 3

32.25
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerSquat18.88150DM Styrkeløft
92Per Berndorff1960(M3)HerrerBænkpres13.37122.5DM Styrkeløft
115Ole Olsen1961(M3)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 2

21.02
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerSquat0--
1192Jens Jepsen1970(M2)HerrerBænkpres21.02210SM Styrkeløft
4321Jan Dam-nielsen1981(M1)HerrerDødløft0--

Tårnby SK, hold 3

0
4258Nina Lieb1981(M1)DamerBænkpres0--

Københavns SK, hold 5

0
4285Josefine M Seegert1998(J)DamerBænkpres0--

Københavns SK, hold 4

0
4182Amanda D Andersen1998(J)DamerBænkpres0--

Senior klassisk

Tårnby SK, hold 1

93.09
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat33.06265DM Klassisk
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres19.61152.5SM Klassisk Styrkeløft
3960Lisette I Hansen1989(S)DamerDødløft40.42138.5DM Klassisk

Københavns SK, hold 1

89.93
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat30.82292.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres22.491902. runde af Divisionsturneringen, Øst
4181Sarah S Hugger1995(S)DamerDødløft36.62182.52. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 2

64.25
4158Anna K Haar1993(S)DamerSquat31.89167.5DM Klassisk
2702Emil Therkelsen1983(S)HerrerBænkpres0--
4285Josefine M Seegert1998(J)DamerDødløft32.36135DM Klassisk

Target, hold 1

48.64
4201Stina Søndergaard1996(S)DamerSquat0--
4265Alexandur S Jacobsen1991(S)HerrerBænkpres19.02145SM Klassisk Styrkeløft
4267Philip Bang2002(J)HerrerDødløft29.622202. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 3

30.53
3566Elias L Madsen1996(S)HerrerSquat30.532502. runde af Divisionsturneringen, Øst
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerBænkpres0--
3656Jonathan A Arnesen1991(S)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 5

27.96
4233David M Bruhn1990(S)HerrerSquat18.36122.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
4231Cindy N Bunnak1997(S)DamerBænkpres9.6040DM Klassisk
92Per Berndorff1960(M3)HerrerDødløft0--

Københavns SK, hold 4

16.38
4195Olivia Zank1989(S)DamerSquat0--
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres16.38132.5DM Klassisk
3859Stefan Hannibal1985(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

74.26
4182Amanda D Andersen1998(J)DamerSquat25.0390DM Klassisk
4064Thor S Byrdal2000(J)HerrerBænkpres15.93107.5DM Klassisk
3972Gustav Heide-Jørgensen1998(J)HerrerDødløft33.30225DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt