3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2021

Horsens SK, 23.10.2021. 10 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Horsens SK, hold 1

82.26
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerSquat33.77174VM Masters
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres18.08180VM Masters
2554Jane Aaberg1981(M1)DamerDødløft30.41185DM Styrkeløft

AK Jyden, hold 1

66.78
3973Martin B Thomsen2002(J)HerrerSquat28.88282.52. runde af Divisionsturneringen, Vest
4004Søren A Nielsen1983(S)HerrerBænkpres0--
2760Trine Ø Bagger1986(S)DamerDødløft37.90185EM

AK Nordland, hold 1

0
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerBænkpres0--
3170Martin M Jørgensen1982(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Videbæk SK, hold 1

80.96
3641Anders S Ki1982(S)HerrerSquat25.03180JM Klassisk Styrkeløft
1817Lars Mikkelsen1962(M2)HerrerBænkpres22.331852. runde af Divisionsturneringen, Vest
3930Jesper B Jensen1990(S)HerrerDødløft33.60285JM Klassisk Styrkeløft

Aarhus SVK, hold 1

43.41
4011Jakob S Rasmussen1995(S)HerrerSquat0--
3694Lærke Vad1985(S)DamerBænkpres14.3467.5JM Klassisk Styrkeløft
4226Rune G Amstrup1999(J)HerrerDødløft29.07205JM Klassisk Styrkeløft

AK Nordland, hold 1

36.82
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerSquat0--
2057Rune Glud1982(S)HerrerBænkpres0--
4254Benjamin B Macintyre2005(SJ)HerrerDødløft36.82275JM Klassisk Styrkeløft

Horsens SK, hold 1

21.29
4133Joakim D Hansen1994(S)HerrerSquat21.291602. runde af Divisionsturneringen, Vest
3925Morten O Nielsen1998(J)HerrerBænkpres0--
4236Christoffer Jensen1993(S)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 2

16.5
4308Rune Ø Schrøder2000(J)HerrerSquat0--
4031Didde Hauch1997(S)DamerBænkpres16.5080JM Klassisk Styrkeløft
4307Line Kinnerup1996(S)DamerDødløft0--

Thisted VF, hold 1

0
3107Leon S Simonsen1992(S)HerrerSquat0--
2216Casper Futtrup1989(S)HerrerBænkpres0--
2526Patryk Bolek1994(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

SDU Styrkeløft, hold 1

76.23
4262Stephanie SH Fabrin1998(J)DamerSquat21.5390DM Klassisk
3586Frederik F Tolberg1998(J)HerrerBænkpres21.14167.5DM Klassisk
4230Malte Segel1998(J)HerrerDødløft33.56240DM Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt