3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019

Københavns SK, 19.10.2019. 15 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder.
Fra 2020 er der brugt IPF Points formlen på de enkelte discipliner. "Total points" kan derfor IKKE sammenlignes med en "normal" IPF Points total.

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Københavns SK, hold 1

515.073
3691Amalie Larsson1992(S)DamerSquat210.5742602. runde af Divisionsturneringen, Øst
2890Kent T Flåten1979(M1)HerrerBænkpres138.662205Finale, Divisionsturneringen
115Ole Olsen1961(M2)HerrerDødløft165.8372652. runde af Divisionsturneringen, Øst

Tårnby SK, hold 1

513.488
3697Peter L Larsen1990(S)HerrerSquat201.120300SM Styrkeløft
2487Mickel Dahl Flensborg1996(J)HerrerBænkpres128.532192.5TSK Cup, Udstyr
219Kim D Hansen1971(M1)HerrerDødløft183.836292.5VM Masters

Københavns SK, hold 2

465.468
2291Nickolaj Olsen1994(S)HerrerSquat187.236280TSK Cup, Udstyr
3821Julie A Hansen1991(S)DamerBænkpres118.995133SM Styrkeløft
3523Amalie S Nielsen1994(S)DamerDødløft159.237195DM Styrkeløft

Tårnby SK, hold 2

385.53
3804Mette K Knudsen1993(S)DamerSquat132.650140SM Styrkeløft
3543Steffen Holm1978(M1)HerrerBænkpres102.500142.5SM Styrkeløft
1192Jens Jepsen1970(M1)HerrerDødløft150.380257.5SM Styrkeløft

Københavns SK, hold 3

163.919
1231Peter Hansen1962(M2)HerrerSquat116.951162.5TSK Cup, Udstyr
3873Niels Andersen1959(M3)HerrerBænkpres46.968601. runde af Divisionsturneringen, Øst
3872Nicklas Levinsen1980(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

Københavns SK, hold 1

452.958
3137Andreas Rasmussen1986(S)HerrerSquat153.450275Finale, Divisionsturneringen
3692Morten Hegner1989(S)HerrerBænkpres117.4201853. runde af Divisionsturneringen, Øst
3663Sebastian VK Zoega1994(S)HerrerDødløft182.088270TSK Cup, Klassisk

Tårnby SK, hold 1

427.773
3247Steffan Hansen1990(S)HerrerSquat155.376260SM Klassisk Styrkeløft
3117Christian Cederquist1993(S)HerrerBænkpres102.586162.52. runde af Divisionsturneringen, Øst
3409Morten F Hansen1993(S)HerrerDødløft169.811282.5DM Klassisk

Københavns SK, hold 2

402.417
3490Andreas Sørensen1990(S)HerrerSquat145.080225DM Klassisk
3948Jonathan Gelslev1990(S)HerrerBænkpres105.0481802. runde af Divisionsturneringen, Øst
3197Thomas N Hansen1975(M1)HerrerDødløft152.289227.5TSK Cup, Klassisk

Københavns SK, hold 3

243.874
3585Simon Donde1966(M2)HerrerBænkpres94.5561402. runde af Divisionsturneringen, Øst
3367Oskar S Lund1998(J)HerrerDødløft149.3182153. runde af Divisionsturneringen, Øst

Ares, hold 1

155.914
2794Svend Bradtberg1962(M2)HerrerBænkpres70.346115SM Klassisk Styrkeløft
2498Allan T Hansen1959(M3)HerrerDødløft85.5681402. runde af Divisionsturneringen, Øst

Københavns SK, hold 4

74.409
3295Tim Nielsen1965(M2)HerrerBænkpres74.409127.5DM Klassisk

Ares, hold 2

48.668
3524Rene Rosfeldt1964(M2)HerrerBænkpres48.668751. runde af Divisionsturneringen, Øst

Junior klassisk

Københavns SK, hold 1

223.704
3566Elias L Madsen1996(J)HerrerSquat152.516255SM Klassisk Styrkeløft
3784Ruben N Donde2001(SJ)HerrerBænkpres71.18892.51. runde af Divisionsturneringen, Øst
3972Gustav Heide-jørgensen1998(J)HerrerDødløft0--

Ares, hold 1

124.668
3911Jakob T Thiberg2000(J)HerrerSquat0--
3870Linus B Nikolajsen2000(J)HerrerDødløft124.668180SM Klassisk Styrkeløft

Roskilde AK, hold 1

0
3945Asger V Jensen1999(J)HerrerSquat0--
3719Mads Lehmann Broe1996(J)HerrerBænkpres0--


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt