Warning: Use of undefined constant NOMTABLE - assumed 'NOMTABLE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 3

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL - assumed 'ADMIN_EMAIL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 4

Warning: Use of undefined constant ADMIN_EMAIL_OPRET - assumed 'ADMIN_EMAIL_OPRET' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 5

Warning: Use of undefined constant ADMIN_NAME - assumed 'ADMIN_NAME' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/styrke.dk/public_html/pages/tilmeld_utils.php on line 6

3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019

Horsens, 19.10.2019. 8 hold tilmeldt.

Nomineringerne basseret på det højeste antal opnået point i indenfor de sidste 13 måneder

Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Vis nomineringer for: Øst Vest Samlet

Licens Navn Aargang Køn Disciplin Nom Løft Konkurrence

Senior udstyr

Aarhus AK, hold 1

490.682
1049Keld B Ingerslev1966(M2)HerrerSquat148.873235DM Styrkeløft
1601Sune Bang1977(M1)HerrerBænkpres154.963275DM Bænkpres
3580Annemia Pretzmann1992(S)DamerDødløft186.846190JM Klassisk Styrkeløft

Horsens SK, hold 1

486.932
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerSquat163.9361602. runde af Divisionsturneringen, Vest
1270Jørgen Rasmussen1973(M1)HerrerBænkpres107.6401803. runde af Divisionsturneringen, Vest
1792Eva Buxbom1969(M2)DamerDødløft215.356183.5DM Styrkeløft

AK Jyden, hold 1

227.583
3706Sebastian H Sørensen1998(J)HerrerSquat138.000230JM Klassisk Styrkeløft
4004Søren A Nielsen1983(S)HerrerBænkpres89.583132.5JM Klassisk Styrkeløft
1464Henrik S Nielsen1984(S)HerrerDødløft0.0000DM Styrkeløft

Videbæk SK, hold 1

94.215
3989Mathias K Rasmussen1989(S)HerrerSquat0--
3930Jesper B Jensen1990(S)HerrerBænkpres94.215165JM Klassisk Styrkeløft
3168Mads L Steffensen1993(S)HerrerDødløft0--

Senior klassisk

AK Nordland, hold 1

228.667
2243Bjørn Guldberg1994(S)HerrerSquat0--
1820Lars Guldberg1963(M2)HerrerBænkpres84.728140DM Klassisk Bænkpres
3593Christina V Møller1987(S)DamerDødløft143.939170DM Klassisk

Thisted VF, hold 1

204.733
3587Julie M Nielsen1997(J)DamerSquat112.3081053. runde af Divisionsturneringen, Vest
2982Kristinn Arnason1986(S)HerrerBænkpres92.425127.5Jørgen Krog Cup
2216Casper Futtrup1989(S)HerrerDødløft0--

AK Nordland, hold 2

99.68
3170Martin Jørgensen1982(S)HerrerSquat99.6801403. runde af Divisionsturneringen, Vest
2628Michael Stausholm1982(S)HerrerBænkpres0--
2154Thomas B Jensen1982(S)HerrerDødløft0--

Junior klassisk

Horsens SK, hold 1

220.816
3927Emil D Monberg1998(J)HerrerSquat99.052142.5Aask Open, Klassisk
3855Marie L Kalmejer2004(SJ)DamerDødløft121.764120TSK Cup, Klassisk


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt