Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres 2021

Videbæk (GSK), 25 Sep 2021. 69 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
57
Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden - - -
63
Victoria BI Isaksen 1998(J) Pure PP 1 75 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
69
Kathrine J Forsberg 1996(S) Gudenådalens SK 1 105 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
76
Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 1 102.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
84
Lise Frederiksen 1982(S) Hjørring SS 1 85 JM Klassisk Bænkpres 2020
Charlotte EM Kristensen 1994(S) Aarhus SVK 2 80 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK - - -
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 115 JM Klassisk Bænkpres 2021
Christina Størup 1995(S) Pure PP 2 90 DM Klassisk 2021 (3-kamp)

Damer Sub-Junior
84
Signe L Bisgaard 2003(SJ) Gudenådalens SK 1 62.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)

Damer Masters 1
69
Nina Lieb 1981(M1) Tårnby SK 1 67.5 (63) SM Klassisk Styrkeløft 2021 (3-kamp)

Damer Masters 2
84
Marlene S Christensen 1969(M2) Gudenådalens SK 1 65 JM Klassisk Bænkpres 2021

Herrer Senior
74
Frederik OT Mogensen 1994(S) Aarhus AK 1 137.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Frederik K Christensen 1991(S) Roskilde AK 2 147.5 (83) SM Klassisk Bænkpres 2021
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 177.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021 (3-kamp)
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 2 145 JM Klassisk Bænkpres 2020
Kasper Sørensen 1994(S) Københavns SK - - -
Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK - - -
93
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 1 180 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 2 172.5 SM Klassisk Bænkpres 2021
Daniel E Ussing 1995(S) Pure PP 3 172.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Thomas Nielsen 1992(S) Aarhus SVK - - -
Michael Herrmann 1988(S) Aarhus AK - - -
105
Mathias M Jensen 1996(S) Aalborg SK 1 200 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Morten F Hansen 1993(S) Tårnby SK 2 177.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Steffan Hansen 1990(S) Tårnby SK 3 167.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Mads B Holst 1989(S) Aalborg SK 4 162.5 JM Klassisk Bænkpres 2021
Jonas VW Lundberg 1983(S) Aalborg SK 5 140 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Michael Haxgart 1995(S) Hvidovre SF - - -
120
Lars Mikkelsen 1962(M2) Videbæk SK 1 195 JM Klassisk Bænkpres 2021
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 2 190 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2021
Stefan Probst 1987(S) Pure PP 3 157.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
120+
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 1 152.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021 (3-kamp)
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF - - -
Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK - - -

Herrer Sub-Junior
74
Jacob K Heise 2003(SJ) Thisted VF 1 112.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Tobias Sørensen 2004(SJ) Horsens SK - - -
83
Thomas K Bertelsen 2004(SJ) AK Frem 1 97.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)

Herrer Junior
74
Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK 1 117.5 (83) 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2021
83
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP - - -
93
Victor S Kronbæk 2002(J) Københavns SK 1 137.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Esben L Jensen 1999(J) Haderslev SK - - -
105
Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 1 167.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Peter I Jensen-Smidt 2002(J) Gudenådalens SK 2 100 (93) DM Klassisk 2021 (3-kamp)
120
Mathias H Petersen 2000(J) Aalborg SK 1 172.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)

Herrer Masters 1
83
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK - - -
93
Martin Voldum 1973(M1) AK Frem 1 130 JM Klassisk Bænkpres 2020
Dennis Thomsen 1975(M1) AK Jyden - - -
Michael Broek 1977(M1) AK Odin - - -
105
Søren Bendixen 1979(M1) AK Jyden - - -
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 185 JM Klassisk Bænkpres 2020
120+
Niels H Christensen 1977(M1) Aalborg SK 1 192.5 JM Klassisk Bænkpres 2021
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK 2 170 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Sune Bang 1977(M1) Aarhus AK 3 152.5 JM Klassisk Styrkeløft 2021 (3-kamp)

Herrer Masters 2
83
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 1 140 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2021
93
Erik Rasmussen 1962(M2) ER Powerlifting 1 125 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
105
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 1 132.5 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
120
Ryan Søndergaard 1970(M2) Gudenådalens SK - - -
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 1 147.5 JM Klassisk Bænkpres 2020

Herrer Masters 3
83
Bo Jensen 1955(M3) AK Frem 1 115 JM Klassisk Bænkpres 2020
Rasmus Adrian 1954(M3) Rødby M 2 103 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
John Koedstrøm 1960(M3) AK Odin - - -
93
Kim Salby 1961(M3) AK Odin 1 120 (105) DM Klassisk 2021 (3-kamp)
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK - - -
105
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK - - -
John Lukassen 1961(M3) Gudenådalens SK - - -

Herrer Masters 4
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 120 DM Klassisk 2021 (3-kamp)
120
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt