Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres - AFLYST! 2020

Ares/Københavns SK, 26 Sep 2020. 83 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
52
Lisette I Hansen 1989(S) Tårnby SK - - -
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
57
Sara E Andreassen 1993(S) Aarhus AK 1 85 (63) TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)
63
Jeanet Albrecht 1963(M2) Københavns SK - - -
72
Kathrine J Forsberg 1996(S) AK Frem 1 92.5 TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 2 100 (84) DM Klassisk Bænkpres 2019
Maj B Rames 1989(S) Aarhus AK - - -
84
Louise K Madsen 1993(S) Aarhus AK 1 67.5 (72) JM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Sarah S Hugger 1995(S) Københavns SK - - -
84+
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 1 110 DM Klassisk Bænkpres 2019
Amalie Larsson 1992(S) Københavns SK 2 90 SM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK 3 77.5 TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)

Damer Junior
52
Amanda D Andersen 1998(J) Københavns SK - - -
72
Annika Bell 1997(J) Københavns SK 1 67.5 EM Klassisk 2019 (3-kamp)
Didde Hauch 1997(J) AK Nordland - - -

Damer Masters 1
52
Vibeke Bergmann 1979(M1) Aarhus AK - - -
72
Cilie LA Simonsen 1980(M1) AK Sydkysten 1 65 (84) SM Klassisk Bænkpres 2019

Damer Masters 2
63
Jeanet Albrecht 1963(M2) Københavns SK - - -
84
Marlene S Christensen 1969(M2) Gudenådalens SK - - -

Damer Masters 3
84+
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M3) Roskilde AK 1 47.5 (84) DM Klassisk Bænkpres 2019

Herrer Senior
74
Frederik K Christensen 1991(S) Roskilde AK 1 157.5 (83) DM Klassisk Bænkpres 2019
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 177.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 2 170 DM Klassisk Bænkpres 2019
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 3 160 DM Klassisk Bænkpres 2019
Philip Munksgaard 1984(S) Københavns SK - - -
Aslak H Niclasen 1993(S) Københavns SK - - -
93
Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 1 187.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
Stefan Hannibal 1985(S) Københavns SK 2 160 TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 3 150 JM Klassisk Bænkpres 2019
Anders S Ki 1982(S) Videbæk SK 4 147.5 (83) JM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
105
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 1 192.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
Rune Glud 1982(S) AK Nordland 2 190 DM Klassisk Bænkpres 2019
Christian Cederquist 1993(S) Tårnby SK 3 155 (93) 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Mike Adelholm 1994(S) PO Esbjerg - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 DM Klassisk Bænkpres 2019
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 2 180 SM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)
Mads B Holst 1989(S) Aalborg SK 3 155 (105) JM Klassisk Bænkpres 2019
120+
Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden 1 200 DM Klassisk Bænkpres 2019

Herrer Sub-Junior
83
Tobias K Lauridsen 2002(SJ) AK Frem - - -
Andreas Due 2005(SJ) Hvidovre SF - - -
93
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 87.5 (83) DM Klassisk Bænkpres 2019
Victor S Kronbæk 2002(SJ) Københavns SK - - -
105
Martin B Thomsen 2002(SJ) AK Jyden 1 142.5 JM Klassisk Styrkeløft 2019 (3-kamp)

Herrer Junior
74
Ruben N Donde 2001(J) Københavns SK 1 97.5 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Gustav Heide-Jørgensen 1998(J) Københavns SK - - -
83
Sebastian P Holt 1998(J) HG Styrkeløft 1 150 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2020
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 2 145 DM Klassisk Bænkpres 2019
Thor S Byrdal 2000(J) Københavns SK - - -
Oskar S Lund 1998(J) Københavns SK - - -
93
Peter Rasmussen 2000(J) Pure PP 1 115 DM Klassisk Bænkpres 2019
Lasse B Christensen 1997(J) PO Esbjerg - - -
Magnus H Winther 1999(J) Københavns SK - - -
105
Frederik F Tolberg 1998(J) SDU Styrkeløft 1 150 TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)
Christian N Enger 2001(J) AK Frem 2 140 TSK Cup, Klassisk 2019 (3-kamp)
Niklas Lundholm 2000(J) Pure PP - - -

Herrer Masters 1
83
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 142.5 (93) DM Klassisk Bænkpres 2019
93
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 1 162.5 JM Klassisk Bænkpres 2019
Henning Friis 1980(M1) Københavns SK - - -
Thomas N Hansen 1975(M1) Københavns SK - - -
105
Egill A Valsson 1978(M1) Aarhus AK - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 DM Klassisk Bænkpres 2019
120+
Ronnie TP Schmücker 1973(M1) Københavns SK - - -
Rasmus Mortensen 1979(M1) Grenå SK - - -

Herrer Masters 2
74
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 1 87.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
83
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 1 140 1. runde af Divisionsturneringen, Øst 2020
93
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 150 JM Klassisk Bænkpres 2019
105
Bent M Kristensen 1968(M2) Ares 1 155.5 (93) DM Klassisk Bænkpres 2019
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 2 127.5 SM Klassisk Bænkpres 2019
120
Benny Jensen 1964(M2) Sportshøjskolen - - -
Ryan Søndergaard 1970(M2) Gudenådalens SK - - -
120+
Steffen Golczyk 1968(M2) Randers SM 1 150 JM Klassisk Bænkpres 2019
Flemming Hansen 1961(M2) Københavns SK - - -

Herrer Masters 3
93
Per Berndorff 1960(M3) Københavns SK - - -
105
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 1 127.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 2 117.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
120+
Henning G Thorsen 1959(M3) Videbæk SK - - -

Herrer Masters 4
66
Horst Diter 1943(M4) Ares - - -
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 117.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas 2 62.5 DM Klassisk Bænkpres 2019
93
Finn Birk 1950(M4) Odense BBC - - -
105
Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia 1 132.5 (120) DM Klassisk Bænkpres 2019
Allan S Kornval 1944(M4) Albertslund SF - - -
120
Allan Fuglsang 1950(M4) SK Atlas 1 145 DM Klassisk Bænkpres 2019


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt