Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres 2019

Horsens, 28 Sep 2019. 82 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Klasser
Vis: Points - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
57
Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 1 72.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
63
Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 1 115 Jørgen Krog Cup 2019
72
Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 1 105 VM Bænkpres 2019
84
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 1 85 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 2 85 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 3 65 SM Klassisk Bænkpres 2018
84+
Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 1 132.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 2 115 Jørgen Krog Cup 2019
Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 3 65 (84) Aask Open, Klassisk 2019 (3-kamp)
Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK - - -

Damer Sub-Junior
63
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 1 42.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Damer Junior
72
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 1 87.5 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
84+
Linette Willumsen 1997(J) Thisted VF 1 50 (84) JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)

Damer Masters 2
63
Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 1 55 JM Klassisk Bænkpres 2018
84
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) Roskilde AK 1 47.5 DM Klassisk Bænkpres 2018

Damer Masters 3
84
Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 1 62.5 (72) DM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Senior
66
Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 1 62.5 Jørgen Krog Cup 2019
74
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 1 132.5 Jørgen Krog Cup 2019
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 2 127.5 Jørgen Krog Cup 2019
83
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 176 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 2 170.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 3 160 DM Klassisk Bænkpres 2018
Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 4 160 DM Klassisk Bænkpres 2018
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 5 147.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 6 145 DM Klassisk Bænkpres 2018
Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 7 120 Jørgen Krog Cup 2019
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -
Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK - - -
93
Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 1 192.5 EM Klassisk Bænkpres 2019
Morten Hegner 1989(S) Københavns SK 2 185 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018
Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 3 170 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 4 167.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC - - -
105
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 1 190 Jørgen Krog Cup 2019
Rune Glud 1982(S) AK Nordland 2 180 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK - - -
120
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 1 190 DM Klassisk Bænkpres 2018
Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 2 182.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 3 180 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
120+
Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 1 192.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 2 177.5 (120) 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 3 162.5 (120) DM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Sub-Junior
59
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 1 52.5 (53) Jørgen Krog Cup 2019
83
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 92.5 Jørgen Krog Cup 2019
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 2 85 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019 (3-kamp)

Herrer Junior
66
Magnus H Berg-jensen 1997(J) PO Esbjerg - - -
83
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 1 142.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Kristoffer Moos 1996(J) AK Jyden - - -
93
Mathias F Rasmussen 1996(J) Aarhus AK 1 132.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Peter Rasmussen 2000(J) Pure PP - - -
105
Nikolaj K Stidsen 1998(J) Pure PP - - -
120+
Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 1 190 DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Herrer Masters 1
83
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 170.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
93
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 1 157.5 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
105
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 1 162.5 (93) DM Klassisk Bænkpres 2018
Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 2 132.5 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 3 130 Jørgen Krog Cup 2019
120
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 1 155 (105) DM Klassisk Bænkpres 2018
Jan Langvad 1970(M1) Gudenådalens SK - - -
120+
Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden 1 185 DM Klassisk Bænkpres 2018
Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 2 177.5 Jørgen Krog Cup 2019

Herrer Masters 2
66
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 1 65 Jørgen Krog Cup 2019
74
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 1 132.5 Jørgen Krog Cup 2019
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 2 85 VM Klassisk 2019 (3-kamp)
83
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 1 140 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
John Koedstrøm 1960(M2) Horsens SK 2 117.5 JM Klassisk Bænkpres 2018
93
Bent M Kristensen 1968(M2) Ares 1 153 DM Klassisk Bænkpres 2018
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 2 170 (105) DM Klassisk Bænkpres 2018
105
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 1 137.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Kim Salby 1961(M2) AK Odin 2 110 (93) DM Klassisk Bænkpres 2018
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 3 127.5 (120) DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland - - -

Herrer Masters 3
83
Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 1 122.5 Jørgen Krog Cup 2019
93
Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 1 122.5 JM Klassisk Bænkpres 2018
105
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 1 137.5 DM Klassisk Bænkpres 2018
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 2 115 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
120
Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 1 142.5 DM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Masters 4
66
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) Teutonia 1 67.5 (74) DM Klassisk Bænkpres 2018
74
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 115 Jørgen Krog Cup 2019
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas - - -
83
Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia 1 72.5 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
120
Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia 1 130 DM Klassisk Bænkpres 2018


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt