Nomineringer

DM Klassisk Bænkpres 2019

Horsens, 28 Sep 2019. 82 løftere tilmeldt

Nomineringer basseret på:Resultater indenfor 13 måneder før stævnedato.
Der benyttes bedste resultat opnået i den tilmeldte vægtklasse eller en lavere vægtklasse. Hvis løfteren kun har opnået resultater i en højere vægtklasse, nomineres løfteren til sidst. Hvis resultatet er opnået i en anden vægtklasse end der deltages i er denne angivet i parents efter nomineringen. For point nomineringer bruges blot det højeste opnået antal point indenfor perioden.
Fra og med 2007 tæller 3-kamp bænkpres med i nomineringen!
Vælg andet tidsinterval for nomineringer. Bedste resultat indenfor sidste måneder
Navneoverstregning = afbud efter tilmeldingsfrist.

Stævneinfo kan ses i invitation.
Indvejnings- og starttider og dommere i planen.

Points
Vis: Klasser - Teams

Navn Årgang Klub # Nomineret Resultat opnået ved

Damer Senior
Kamilla W Bøgedal 1995(S) AK Jyden 1 118.776 DM Klassisk Bænkpres 2018
Annette R Christensen 1965(M2) Aarhus AK 2 105.576 DM Klassisk Bænkpres 2018
Annette Pedersen 1968(M2) Horsens SK 3 103.415 VM Bænkpres 2019
Maria K Jensen 1985(S) Aarhus AK 4 95.312 Jørgen Krog Cup 2019
Marianne Nordstrøm 1980(S) Rødby M 5 84.187 DM Klassisk Bænkpres 2018
Julie A Hansen 1991(S) Københavns SK 6 79.025 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Cecilie BE Rasmussen 1995(S) Roskilde AK 7 75.982 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Cilie LA Simonsen 1980(S) Roskilde AK 8 59.254 SM Klassisk Bænkpres 2018
Marie LS Veigert 1995(S) Aarhus AK 9 58.760 Aask Open, Klassisk 2019 (3-kamp)
Maria A Hansen 1994(S) Roskilde AK - - -

Damer Sub-Junior
Karoline R Grønkjær 2001(SJ) Thisted VF 1 47.978 DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Damer Junior
Kathrine J Forsberg 1996(J) Horsens SK 1 86.748 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Linette Willumsen 1997(J) Thisted VF 2 46.350 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)

Damer Masters 2
Stella Jensen 1964(M2) Grenå SK 1 63.239 JM Klassisk Bænkpres 2018
Isodora ElsebethAnnamaria Nielsen 1960(M2) Roskilde AK 2 43.163 DM Klassisk Bænkpres 2018

Damer Masters 3
Kirsten Gylling 1957(M3) Grenå SK 1 61.131 DM Klassisk Bænkpres 2018

Herrer Senior
Mads Pedersen 1989(S) Gudenådalens SK 1 124.133 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Michael Herrmann 1988(S) Horsens SK 2 123.219 EM Klassisk Bænkpres 2019
Morten Hegner 1989(S) Københavns SK 3 117.420 3. runde af Divisionsturneringen, Øst 2018
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 4 114.371 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Emil Therkelsen 1983(S) Københavns SK 5 113.601 Jørgen Krog Cup 2019
Henrik Sørensen 1973(M1) Gudenådalens SK 6 110.618 DM Klassisk Bænkpres 2018
Johan S Madsen 1988(S) Københavns SK 7 108.018 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Rune Glud 1982(S) AK Nordland 8 107.640 2. runde af Divisionsturneringen, Vest 2019
Danny O Jensen 1988(S) Aarhus SVK 9 107.328 DM Klassisk Bænkpres 2018
Peter H Eriksen 1970(M1) Rødby M 10 107.182 DM Klassisk Bænkpres 2018
Frederik K Christensen 1991(S) AK Atlas 11 106.944 DM Klassisk Bænkpres 2018
Jukka Rysgaard 1991(S) Thisted VF 12 106.044 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Niels Stærkjær 1966(M2) Aarhus AK 13 105.644 DM Klassisk Bænkpres 2018
Jonathan Gelslev 1990(S) Københavns SK 14 105.048 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Andreas Sørensen 1990(S) Københavns SK 15 104.780 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Thomas Thomsen 1989(S) Thisted VF 16 102.080 3. runde af Divisionsturneringen, Vest 2018
Frederik OT Mogensen 1994(S) Sportshøjskolen 17 98.958 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 18 96.208 Jørgen Krog Cup 2019
Nicolaj Scupii 1994(S) Aalborg SK 19 93.730 DM Klassisk Bænkpres 2018
Kristinn Arnason 1986(S) Thisted VF 20 92.425 Jørgen Krog Cup 2019
Benjamin L Svendsen 1988(S) Videbæk SK 21 80.736 Jørgen Krog Cup 2019
Quendrim Halili 1992(S) Grenå SK 22 49.700 Jørgen Krog Cup 2019
Per Berndorff 1960(M2) Københavns SK - - -
Daniel Dørge 1993(S) Odense BBC - - -
Mads JT Mark 1993(S) Aarhus SVK - - -
Rasmus L Knudsen 1995(S) Rødby M - - -

Herrer Sub-Junior
Tobias H Juul 2002(SJ) Gudenådalens SK 1 64.288 Jørgen Krog Cup 2019
Peter I Jensen-Smidt 2002(SJ) Gudenådalens SK 2 58.149 NM Sub-Junior//Junior, Klassisk 2019 (3-kamp)
Luchas SE Karlson 2004(SJ) AK Frem 3 50.846 Jørgen Krog Cup 2019

Herrer Junior
Lars Mogensen 1996(J) Pure PP 1 106.837 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Jakob LR Nielsen 2000(J) Pure PP 2 97.769 DM Klassisk Bænkpres 2018
Mathias F Rasmussen 1996(J) Aarhus AK 3 83.661 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Magnus H Berg-jensen 1997(J) PO Esbjerg - - -
Kristoffer Moos 1996(J) AK Jyden - - -
Peter Rasmussen 2000(J) Pure PP - - -
Nikolaj K Stidsen 1998(J) Pure PP - - -

Herrer Masters 1
Kent T Flåten 1979(M1) Københavns SK 1 114.371 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Niels H Christensen 1977(M1) AK Jyden 2 105.210 DM Klassisk Bænkpres 2018
Johnni Andersen 1977(M1) AK Frem 3 103.578 DM Klassisk Bænkpres 2018
Marc Møgelbjerg 1975(M1) Gudenådalens SK 4 102.013 JM Klassisk Styrkeløft 2018 (3-kamp)
Jan Hoffmann 1972(M1) Aalborg SK 5 101.122 Jørgen Krog Cup 2019
Michael Nørlev 1978(M1) Hjørring SS 6 93.357 DM Klassisk Bænkpres 2018
Bjørn Frederiksen 1979(M1) Hjørring SS 7 79.765 TSK Cup, Klassisk 2018 (3-kamp)
Lauge Fredhave 1972(M1) Grenå SK 8 79.222 Jørgen Krog Cup 2019
Jan Langvad 1970(M1) Gudenådalens SK - - -

Herrer Masters 2
Bo Jensen 1967(M2) Aarhus AK 1 103.343 DM Klassisk Bænkpres 2018
Bent M Kristensen 1968(M2) Ares 2 97.492 DM Klassisk Bænkpres 2018
Dan Kristensen 1969(M2) Thisted VF 3 96.208 Jørgen Krog Cup 2019
Simon Donde 1966(M2) Københavns SK 4 94.556 2. runde af Divisionsturneringen, Øst 2019
Henrik Schougaard 1966(M2) Aarhus AK 5 82.610 DM Klassisk Bænkpres 2018
John Koedstrøm 1960(M2) Horsens SK 6 80.276 JM Klassisk Bænkpres 2018
Tim Nielsen 1965(M2) Københavns SK 7 74.409 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Kim Salby 1961(M2) AK Odin 8 70.906 DM Klassisk Bænkpres 2018
Peter Hansen 1962(M2) Københavns SK 9 62.050 VM Klassisk 2019 (3-kamp)
Gert F Karlson 1966(M2) AK Frem 10 52.202 Jørgen Krog Cup 2019
Lars Guldberg 1963(M2) AK Nordland - - -

Herrer Masters 3
Allan Fuglsang 1950(M3) SK Atlas 1 84.047 DM Klassisk Bænkpres 2018
Bo Jensen 1955(M3) Grenå SK 2 83.496 Jørgen Krog Cup 2019
Hans Thyssing 1953(M3) Tårnby SK 3 82.871 DM Klassisk Bænkpres 2018
Jan Bertelsen 1955(M3) Grenå SK 4 77.249 JM Klassisk Bænkpres 2018
Bjørn Nielsen 1959(M3) Roskilde AK 5 71.530 DM Klassisk 2019 (3-kamp)

Herrer Masters 4
John Terragni 1947(M4) Aalborg SK 1 84.813 Jørgen Krog Cup 2019
Jan B Traulsen 1948(M4) Teutonia 2 77.441 DM Klassisk Bænkpres 2018
Fransisco Romero-karlsen 1944(M4) Teutonia 3 52.157 DM Klassisk Bænkpres 2018
Henning Stenkjær 1947(M4) Teutonia 4 51.468 DM Klassisk 2019 (3-kamp)
Ole Madsen 1947(M4) SK Atlas - - -


Printervenlig side | Database søgeforme | Billeder: BillederNyesteTilføj | Kontakt